Sněhová královna

Snow Queen: Magic of the Mirror

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

• kaylin

Není to zlé, ale není to ani skvělé. Je vidět, že se tvůrci pokusili o příběh, který má děj, ale bohužel zůstali u toho, že je to celé takové klišovité a není zde úplně originální nápad. Animace překvapivě není špatná, ale ta zbytečná snaha o roztomilost mi moc neseděla. Celkově spíše takový průměr, až podprůměr.(27.10.2015)

Nemá zmyslel porovnávať túto rozprávku s Frozen. Je to ako porovnávať jahody s hruškami. Rozprávka ako celok ujde. Bol som na tom v kine s päť ročnou neterou a miesta mi sa bála. A boli to práve tie pasáže, na ktorých zrejme autori čakali inú reakciu. Hudba bola nevýrazná a animácia bola slabá. Obsahovo však nad priemer_láska, priateľstvo, humor 60%(20.12.2014)

Je to fajn, že sa Rusi snažia priniesť svoju animovanú rozprávku a hoci to nebolo nič výnimočné, tak musím povedať, že nebolo to to absolútne najhoršie čo by som videl. Hrdinovia sú trošku klišé, ale myslím si, že majú niečo do seba a rád som sledoval ich cestu. Záver je síce trošku pritiahnutý za vlasy, ale už som videl aj horšie. A animácie... tiež som videl horšie. Neviem sa nad tým rozčuľovať, lebo viem, že tvorcovia sa snažili a dali do toho dávku srdca. Možno nebol dobrý nápad z toho robiť potom sériu, ale na druhú stranu, nemôžem povedať, že by som si ich "Sněžnaju korolevu" neužil. Ale áno, našiel som si tam pár momentov. Nie je to perfektné ani dobré, ale myslím si, že do kategórie okey to spadá. Aspoň pre mňa. Hodnotenie: C+(12.8.2016)

Jeden animovaný ruský snímok s názvom "Snehová královná" som už videl. Natočil ho v roku 1957 režisér Lev Konstantinovič Atamanov. Po viac ako siedmych rokoch sa mi dostal do rúk rovnomenný animovaný ruský film. "Snehová kráľovná" z roku 2012. Oba tieto snímky sú filmovou adaptáciou literárnej predlohy známeho dánskeho rozpravkára Hansa Christiana Andersena. S verziou z roku 1957 som bol veľmi spokojný, takže som jej dal štyri hviezdičky. Novšie spracovanie z roku 2012 ma už tak moc nebavilo, ale tri hviezdičky si zaslúži. ***(6.7.2017)

• lemonova

Nuž neviem, toto vo mne vyvolalo akurát tak rozpaky. Nikdy som nedokázala oceniť svojvoľné zaobchádzanie s predlohou, pokiaľ toto zaobchádzanie nemalo predlohu vylepšiť. Zásahy do deja a charakteru postáv mi v tomto prípade pripadali nelogické a neopodstatnené. Navyše mi zostava postáv pripadala ako okopírovaná z disneyoviek: roztomilý zvierací kamarát, ešte roztomilejší zloduch, ktorý sa premení na záchrancu.. skrátka žiaden skutočný prínos, všetko tu už bolo.(3.1.2016)