Sněhová královna

Snehová kráľovná

Snow Queen: Magic of the Mirror

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

Postavami, příběhem a atmosférou se mi to líbilo o něco víc než Disney a jeho Ledové Království, které jsem viděl nedávno a to tady ani nezpívaly. Jistě co se animace týká, tak na již zmiňovaného Disneyho to rozhodně nemá, ale i tak byla animace vcelku povedená. Navíc hlavní hrdinka Gerda byla velice sympatická a roztomilá a skřítek (snow troll) Orm byl naprosto super. Zkrátka příjemná pohádka.(15.12.2014)

• lemonova

Nuž neviem, toto vo mne vyvolalo akurát tak rozpaky. Nikdy som nedokázala oceniť svojvoľné zaobchádzanie s predlohou, pokiaľ toto zaobchádzanie nemalo predlohu vylepšiť. Zásahy do deja a charakteru postáv mi v tomto prípade pripadali nelogické a neopodstatnené. Navyše mi zostava postáv pripadala ako okopírovaná z disneyoviek: roztomilý zvierací kamarát, ešte roztomilejší zloduch, ktorý sa premení na záchrancu.. skrátka žiaden skutočný prínos, všetko tu už bolo.(3.1.2016)

Celkem příjemné animované překvápko. Akorát mi to přišlo v mnohém nevyrovnané ať už v animaci, kdy některé věci nejsou zrovna líbivé, tak jiné jsou animačně vymazlené a moc pěkné na pohled. Nebo pak i v příběhu, kdy některé prvky jsou fajn, jiné spíše zklamáním. Celý příběh ač má klasickou zápletku, tak je pospojován spíše epizodami, příhodami, které mezi sebou ne zrovna plynule navazují a tak je to takřka povídkové s hlavní zápletkou, která to pojí nevýrazně v pozadí. Ale plusem jsou postavy, které jsou symaptické, ale pro mě byla nejlepší bílá lasice, která používala i mimiku a hlavně spousta gestikulací, takže byla příjěmným oživením jakéhokoliv ostatního dění a jen kvůli ní, bych se na to podíval znovu. Scéna s králem, půleným zámkem a rodinou, je asi nejbizzarnější, ono ani pirátská epizoda nebyla nic moc, ale jeskynní část se mi zase líbila hodně díky tomu historickémupozadí trolíků a taky úvod byl fajn, včetně sirotčince a někde mezi tím bych viděl příbehy s šamankou a skleníkovou čarodějkou. Je to směrované spíše pro hodně malé diváky a divačky, ale na to mi v tom přišlo trochu moc temnější atmošky, ale ještě ne tak strašné jako v jiných animácích.(10.8.2016)

Veľmi dobrá 3D animácia, ktorá je podporená aj dobre vyskladaným príbehom. Tradičný Andersenov námet je mierne okorenený o prvky, ktoré si pýta dnešné publikum - akcia, humor, sentiment - a tie sú tiež dobre zvládnuté. Nadupaný záver vytvára ešte hodnotnejší zážitok. A v porovnaní s americkou verziou - Ľadové kráľovstvo - ruský animák určite vyhráva. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že animák bol šitý čisto na zahraničný trh, dokonca na ten nakonkurenčnejší - ani nie animáciou, ale celkovým americkým poňatím dnešných 3D animákov; nebyť titulkov v azbuke, ani by ma nenapadlo hádať ruský pôvod.(10.1.2017)

Je to fajn, že sa Rusi snažia priniesť svoju animovanú rozprávku a hoci to nebolo nič výnimočné, tak musím povedať, že nebolo to to absolútne najhoršie čo by som videl. Hrdinovia sú trošku klišé, ale myslím si, že majú niečo do seba a rád som sledoval ich cestu. Záver je síce trošku pritiahnutý za vlasy, ale už som videl aj horšie. A animácie... tiež som videl horšie. Neviem sa nad tým rozčuľovať, lebo viem, že tvorcovia sa snažili a dali do toho dávku srdca. Možno nebol dobrý nápad z toho robiť potom sériu, ale na druhú stranu, nemôžem povedať, že by som si ich "Sněžnaju korolevu" neužil. Ale áno, našiel som si tam pár momentov. Nie je to perfektné ani dobré, ale myslím si, že do kategórie okey to spadá. Aspoň pre mňa. Hodnotenie: C+(12.8.2016)