Isenhart: Legenda o rytíři (TV film)

• Německo

Isenhart - Die Jagd nach dem Seelenfänger

• Rakousko

Isenhart - Die Jagd nach dem Seelenfänger

Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Německo / Rakousko, 2011, 125 min

• Nettrass

Středověká detektivka pro náctileté u které se starší a ti co spali v knihovně, budou pochechtávat. No uznejte, krátce po roce 1200 mohl těžko někdo prohlásit, že je s někým ,,na kordy,, když kord bude běhat ještě 200 let po houbách než ho vynaleznou. Vážně nechápu čemu v Toledu šéfovali hodní Arabové, když bylo už 130 let pod vládou Kastilských králů. Co tam dělali Turci , kteří v té době neovládali ani Turecko mi také není známo. Střelba kuší v souboji a plno dalších laskomin na Vás čeká.. Nicméně dívky si si vychutnají romantickou lásku dvou hezounů a chlapci nahé dívčí stehno s půlkou půlky. Tak směle do toho.(20.3.2017)

• DarkDemon

Hodně laciná TV produkce v pěkných přírodních kulisách. Knihu bych si rád přečetl, bohužel v německém originále to vážně nedám. Scénář jako takový "nic moc", slušně řečeno. Podobné téma, ale mnohem lepší zpracování nabízí rovněž německý Ranhojič, který je po všech stránkách o několik tříd výš.(11.3.2017)

• Big Bear

Strašná blbost. Dvanácté století mám rád a těšil jsem se na něco z té doby, tohle byl ale krok zcela mimo... Tvůrci si asi mysleli, že když obsadí několik vlasatých vyvoněnců do hardů z kůží, dají pár kočičkám hezké šatečky a vše pořádně začadí množstvím dýmovnic, přičemž na kameru nasadí šedivý filtr, že to bude ten správnej medieval... No nebyl. Sice se sem tam podíváme při sledování neskutečně nudného děje i na nějaký ten hrad, ale filmařům jaksi uniklo, že dnešní zříceniny zarostlé křovím, byly tehdá ve středověku udržované stavby s důmyslným systémem hradeb a příkopů. Těžko by tedy mohli hrdinové navštívit něčí hrad a tam hopkat po zvětralém zdivu mezi šípky a akáty... Celá detektivní zápletka je opravdu debilní a snaží se napnout diváka, kdo že to vraždí mladé panny a vytrhává jim srdce. Spoiler- Řeknu vám upřímně, že raději bych byl za nějakého toho vlkodlaka, než za šíleného vědce! (jééé já to vykecal!!!). A aby toho nebylo málo film má vražednou stopáž. Ta se šíleným dabingem TV Barrandov i mně pomalu ale jistě nutila hledat cokoliv ostrého abych si mohl vyříznout srdce... *(4.4.2017)

• Pythonator

Nádherná neměcko-rakouská koprodukce je známkou pořádné kvality. Každý záběr tohoto snímku je naprostá dokonalost. Člověk se na to vydrží dívat asi pět minut a pak mu z té dokonalosti zkratuje mozek. Vytříbené dialogy a zápletka tak hustá, že by ji neukrojil ani zkušený řezník. Kriminalistika ve středověké praxi. Vskutku skvělá detektívka, kde chybí už jen to snímání otisků. Kriminálka Grunbergsteine.(5.11.2016)

• Morholt

Taková rádoby středověká detektivka, kde se dvojice hezounů navlečená do jakoby dobových oblečků snaží vypátrat, kdo zabíjí panny a kuchá jim srdce. To, že je hlavní hrdina "nemrtvý", je tady naprosto zbytečný fakt a jeho rytířskost je taky pochybná. Co se filmu nedá upřít, je sem tam celkem slušná dobová atmosféra, která částečně dává zapomenout na mizernou výpravu a příšernou choreografii bitek, dá-li se to mávání meči bitkami vůbec nazvat. Herecky žádná hitparáda, ale ani žádná příšernost a samostatnou kapitolou je jako vždy český dabing. Zejména děvče hlavního hrdiny stojí za to. To už bych jí líp namluvil já. Celkově vesměs nudný podprůměr. 20%(24.2.2018)