Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paanka
  **

  Parodie na film. Rychlý střih a barevné změny prostředí odkazují na výběr experimentální kinematografie shrnutý v učebnicích pro základní školy, špatně uchopený. Kocovinové švenky, rakurzy nebo jen prostá máchnutí přístrojem. Prostřihy vzpomínek, nejasné sexuální kontury, nápodoby Lynchova atmosférického baletu v kvalitě Z. Snímek, který se snaží ze všech sil stát se uměním, až se z toho sám pozvrací.(28.8.2013)

 • Filmmaniak
  ***

  Islandské drama o šovinistickém obézním praseti, které má peníze a charisma, tak si může dovolit spoustu přítelkyň a pořádání divokých večírků. Na začátku filmu je anti-hrdinovi doporučeno, aby se šel léčit ze závislosti na alkoholu, na což on odpoví ještě divočejšími párty s ještě perverznějším sexem. Střípky nahodilého nesouvislého děje se ztrácejí v epileptických kolážích alkoholových dýchánků, nahých těl a vzpomínek na minulost. Oceňuji režii a inteligentní scénář plný sofistikovaných dialogů, ty ale bohužel nevedou k žádné pointě.(2.7.2013)

 • Seabeast
  ***

  Drogami a děvkami provázaný život poslance Leifura, který se topí ve vlastní žumpě, je zde vykreslený vskutku odpudivě. A o to samozřejmě šlo a vaše antipatie tak k "hrdinovi" během filmu stále roste. Tohle se podařilo zvárnit obdivuhodně a také hercův výkon je zajímavý. Což o to, bylo to slušné, ale nic k čemu bych se musel mermomocí vracet a básnit o tom, že stojí za to vidět. Na podobné téma se dle mě natočili mnohem povedenější filmy.(17.9.2013)

 • MartinNDL
  *****

  Pro mě osobně nejlepší film, který jsem letos ve Varech viděl. Bez příkras americké produkce si to islandská verze Miloše Zemana rozdává v duchu Leaving Las Vegas převážně s minulostí a díky množství prázdných lahví, podpoře sympatickýho premiéra taky s nejednou kočičkou toužící po nějakým tom islandkým penízku. Pekelný červený filtry, zběsilý párty střih, dráždivá nelinearita prokazují vysokou úroveň filmařiny. Hodně metafor, hodně deprese. Zlo, sex, beznaděj. Mňam.(4.7.2013)

 • Brylin
  **

  Solidní párty! Vidíme hodně večírků a chlast tekoucí proudem, ale že by fungovalo avizované odsouzení alkoholismu? Nezdá se mi, mám spíš chuť se zeptat jak se sakra dostanu na tuhle nekonečnou pařbu s krásnýma holkama. Snímek XL je ve Varech 2013 v hlavní soutěži a měl by ukázat daleko více než jen večírky či prsa Maríi Birty (i když ta rozhodně stojí za to). Momentů k zamyšlení je však pohříchu málo, a tak dvě hvězdičky zachraňuje pouze výborný výkon Ólafssona v hlavní roli.(2.7.2013)