Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filmmaniak
  ***

  Islandské drama o šovinistickém obézním praseti, které má peníze a charisma, tak si může dovolit spoustu přítelkyň a pořádání divokých večírků. Na začátku filmu je anti-hrdinovi doporučeno, aby se šel léčit ze závislosti na alkoholu, na což on odpoví ještě divočejšími párty s ještě perverznějším sexem. Střípky nahodilého nesouvislého děje se ztrácejí v epileptických kolážích alkoholových dýchánků, nahých těl a vzpomínek na minulost. Oceňuji režii a inteligentní scénář plný sofistikovaných dialogů, ty ale bohužel nevedou k žádné pointě.(2.7.2013)

 • Isherwood
  ***

  Alkoholový trip do pekla vlastního nitra, ve kterém netušíte, co je, bylo a co je jenom jako. Má to své silné momenty, především ve chvílích, kdy hrdina účtuje svůj vlastní vztah s dcerou, ale na konci se dostaví těžká kocovina. Bolí vás hlava, trochu i žaludek, ale dáte si kafe a za pár hodin je to pryč.(3.7.2013)

 • paanka
  **

  Parodie na film. Rychlý střih a barevné změny prostředí odkazují na výběr experimentální kinematografie shrnutý v učebnicích pro základní školy, špatně uchopený. Kocovinové švenky, rakurzy nebo jen prostá máchnutí přístrojem. Prostřihy vzpomínek, nejasné sexuální kontury, nápodoby Lynchova atmosférického baletu v kvalitě Z. Snímek, který se snaží ze všech sil stát se uměním, až se z toho sám pozvrací.(28.8.2013)

 • cineman
  **

  Vítej studený Islande, vítej ožralá a zfetovaná kamero. To, co vidíte na plakátech, budete sledovat úmorných 90 minut. Ano, noční můra plavající ve slizu. Pro všechny alkoholiky dobrá zpráva, že Nohavicova teorie alkoholického kopce funguje - čím víc chlastáte, tím víc stoupáte na vrchol. Pro všechny ostatní další důvod, proč se vyhýbat soutěžní sekci na MFFKV.(2.7.2013)

 • clementinka
  *

  Asi som sa dožila dňa, kedy severanov už nebaví nakrúcať depresívne a melancholické filmy. Znie to pozitívne, ako krok vpred, ale tento film je skôr krok nazad. Nevidela som v celom filme žiadnu pointu, nič - iba jedno veľké alkoholické opojenie (a veru, že po zhliadnutí filmu som si povedala, že alkohol fakt len striedmo!). Pozerať sa hodinu a pol na to, ako jeden tukom dobre zásobený politik bez chrbtovej kosti preťahuje ženu za ženou (jeho akože oficiálnu partnerku uctieva ako "ženu" preťahovaním odzadu), sem tam sa nad sebou zamyslí a dojde mu ľúto jeho vzťahu s dcérou a ex maželkou (ani na chvíľu som ho nepoľutovala), ale čo robí väčšinu času - drží nejakú fľašu s alkoholom v hube a chľasce. Ok, možno to režisér považuje sa super umenie, ale mne sa to tak nezdalo. A najväčší fail bolo vsunutie celkom peknej islandskej hudby počas záberov jazdy v aute pod vplyvom alkoholu, škoda no.(4.7.2013)