• paanka

Parodie na film. Rychlý střih a barevné změny prostředí odkazují na výběr experimentální kinematografie shrnutý v učebnicích pro základní školy, špatně uchopený. Kocovinové švenky, rakurzy nebo jen prostá máchnutí přístrojem. Prostřihy vzpomínek, nejasné sexuální kontury, nápodoby Lynchova atmosférického baletu v kvalitě Z. Snímek, který se snaží ze všech sil stát se uměním, až se z toho sám pozvrací.(28.8.2013)

Islandské drama o šovinistickém obézním praseti, které má peníze a charisma, tak si může dovolit spoustu přítelkyň a pořádání divokých večírků. Na začátku filmu je anti-hrdinovi doporučeno, aby se šel léčit ze závislosti na alkoholu, na což on odpoví ještě divočejšími párty s ještě perverznějším sexem. Střípky nahodilého nesouvislého děje se ztrácejí v epileptických kolážích alkoholových dýchánků, nahých těl a vzpomínek na minulost. Oceňuji režii a inteligentní scénář plný sofistikovaných dialogů, ty ale bohužel nevedou k žádné pointě.(2.7.2013)

Drogami a děvkami provázaný život poslance Leifura, který se topí ve vlastní žumpě, je zde vykreslený vskutku odpudivě. A o to samozřejmě šlo a vaše antipatie tak k "hrdinovi" během filmu stále roste. Tohle se podařilo zvárnit obdivuhodně a také hercův výkon je zajímavý. Což o to, bylo to slušné, ale nic k čemu bych se musel mermomocí vracet a básnit o tom, že stojí za to vidět. Na podobné téma se dle mě natočili mnohem povedenější filmy.(17.9.2013)

Pro mě osobně nejlepší film, který jsem letos ve Varech viděl. Bez příkras americké produkce si to islandská verze Miloše Zemana rozdává v duchu Leaving Las Vegas převážně s minulostí a díky množství prázdných lahví, podpoře sympatickýho premiéra taky s nejednou kočičkou toužící po nějakým tom islandkým penízku. Pekelný červený filtry, zběsilý párty střih, dráždivá nelinearita prokazují vysokou úroveň filmařiny. Hodně metafor, hodně deprese. Zlo, sex, beznaděj. Mňam.(4.7.2013)

• Brylin

Solidní párty! Vidíme hodně večírků a chlast tekoucí proudem, ale že by fungovalo avizované odsouzení alkoholismu? Nezdá se mi, mám spíš chuť se zeptat jak se sakra dostanu na tuhle nekonečnou pařbu s krásnýma holkama. Snímek XL je ve Varech 2013 v hlavní soutěži a měl by ukázat daleko více než jen večírky či prsa Maríi Birty (i když ta rozhodně stojí za to). Momentů k zamyšlení je však pohříchu málo, a tak dvě hvězdičky zachraňuje pouze výborný výkon Ólafssona v hlavní roli.(2.7.2013)