Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  ***

  Drogami a děvkami provázaný život poslance Leifura, který se topí ve vlastní žumpě, je zde vykreslený vskutku odpudivě. A o to samozřejmě šlo a vaše antipatie tak k "hrdinovi" během filmu stále roste. Tohle se podařilo zvárnit obdivuhodně a také hercův výkon je zajímavý. Což o to, bylo to slušné, ale nic k čemu bych se musel mermomocí vracet a básnit o tom, že stojí za to vidět. Na podobné téma se dle mě natočili mnohem povedenější filmy.(17.9.2013)

 • kubyno
  **

  Určitě největší zklamání letošních Varů. Mohl to být opravdu bombovej snímek islandské ožralé produkce. A vskutku po technické stránce je ten film brilantní. Jenomže problém je, že člověk je nejen nepřetržitě ztracený, ale postupem času je to čím dál větší nuda, protože se vlastně nic nového neděje. Není čeho se chytnou, čeho se držet a po chvíli je to jen velice ožralý stereotyp (ale jak říkám technicky a zpracováním dobře natočený!). Bohužel jsem neviděl krátkometrážní předlohu (původní snímek), nicméně za těchto okolností mělo XL krátkometrážní zůstat. Čtvrthodinka by byla ideální, na celovečerní verzi prostě chybí vodítko.(12.7.2013)

 • Davson
  **

  Je z toho cítit snaha o co nejvěrnější zobrazení alkoholového rauše ve filmové podobě a chuť experimentovat. Za to palec nahoru, aspoň to není zas nějaká krotká severní depka, které, bůhví proč, jsou v posledních letech děsně populární. Skončilo to ale jako audiovizuální hromada bordelu. Spousta kamerových triků, které se zběsile mění a opakuji, přičemž film se za 87 minut prakticky nikam nepohne. Na konci už je to jenom otupující, nic víc. P.S. Jestli je Island zemí, kde vrcholný politik je celé dny totálně ožralý na plech téměř bez přestávky, ve svém bytě pořádá sexuálně-drogové orgie a rve se na veřejnosti, aniž by to mělo na jeho politickou kariéry nějaký efekt, tak hluboký respekt. To by u nás nedokázal ani Zeman s Kalouskem a Kottem dohromady. Máme co dohánět!(3.7.2013)

 • cineman
  **

  Vítej studený Islande, vítej ožralá a zfetovaná kamero. To, co vidíte na plakátech, budete sledovat úmorných 90 minut. Ano, noční můra plavající ve slizu. Pro všechny alkoholiky dobrá zpráva, že Nohavicova teorie alkoholického kopce funguje - čím víc chlastáte, tím víc stoupáte na vrchol. Pro všechny ostatní další důvod, proč se vyhýbat soutěžní sekci na MFFKV.(2.7.2013)

 • clementinka
  *

  Asi som sa dožila dňa, kedy severanov už nebaví nakrúcať depresívne a melancholické filmy. Znie to pozitívne, ako krok vpred, ale tento film je skôr krok nazad. Nevidela som v celom filme žiadnu pointu, nič - iba jedno veľké alkoholické opojenie (a veru, že po zhliadnutí filmu som si povedala, že alkohol fakt len striedmo!). Pozerať sa hodinu a pol na to, ako jeden tukom dobre zásobený politik bez chrbtovej kosti preťahuje ženu za ženou (jeho akože oficiálnu partnerku uctieva ako "ženu" preťahovaním odzadu), sem tam sa nad sebou zamyslí a dojde mu ľúto jeho vzťahu s dcérou a ex maželkou (ani na chvíľu som ho nepoľutovala), ale čo robí väčšinu času - drží nejakú fľašu s alkoholom v hube a chľasce. Ok, možno to režisér považuje sa super umenie, ale mne sa to tak nezdalo. A najväčší fail bolo vsunutie celkom peknej islandskej hudby počas záberov jazdy v aute pod vplyvom alkoholu, škoda no.(4.7.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace