Epizody(10)

Šestá sezóna přináší děj na pozadí událostí ze sklonku osmdesátých let, Sovětský svaz je názorově rozdělen stejně jako rodina Jenningsových. Elizabeth (Keri Russell) pokračuje spolu s Paige (Holly Taylor) v ilegální činnosti, Philip (Matthew Rhys) se věnuje práci v cestovní agentuře. Příběh se tentokrát točí hlavně kolem summitu za odzbrojení a všeho, co s ním souvisí. (Necrotongue)

Necrotongue

Tak jsem prožil šest let s "Američany" a zjistil jsem, že mi budou velice chybět. Šestá sezóna mě sice nenaplnila nadšením, pouze čtyři epizody u mě dosáhly na pětihvězdičkové hodnocení, ale nedočkal jsem se ani těžkého zklamání, které jsem očekával. Nejvíc mi asi vadila zbytečná proměna Elizabeth v bezcitné monstrum, když tvůrci v předchozích sériích pečlivě pracovali na obou polohách její osobnosti. Je ale faktem, že mě tím zmátli, a zakončení seriálu tak pro mě bylo překvapením. ()

warrenur

Dej sa v case vyraznym sposobom oproti tomu v poslednej casti piatej serie posunul. Avsak nielen v case a pomeroch zobrazenych v Amerike a Rusku, ale hlavne "vyvinom vztahov v nasej spionaznej rodinke". Tomu vhodeniu do vody novych pomerov som sa prispoboval v tejto casti hodne dlho, prakticky az po samy zaver. Preto o hviezdu menej. Inak je to opat pecka a ako otvarak k dalsim castam jej zaver pracuje perfektne. A zmenu vo vztahoch vnimam osviezujuco. Akurat sa uz teraz mohli dotknut vztahu Phillipa a k Paige. To ma fakt zaujima. Tiez Stanova partnerka bola predmetom naseho zaujmu a tu sme sa nic blizsie nedozvedeli. Psychicke rozpolozenie Elizabeth a to drasticke opatrenie v tejto casti je rozhodne odstrasujuce. Cista rozbuska...parada. ;) ()

• Ve 47. minutě, když se vrací Stan (Noah Emmerich) domů z práce, slyšíme skladbu „With or Without You“ od irské kapely U2. (Trajektt)