Behind the Red Door (S02E06) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2014, 49 min

  • Necrotongue
    ****

    I tentokrát se vesele intrikovalo a seriál si stále s přehledem udržuje tu správnou atmosféru neustále přítomné paranoie, bez které by se správné špionážní drama nemohlo obejít.(9.10.2017)

  • MrEddie
    ****

    "Reagan nemůže být člověk, podívej se na něj". Lamentuje Elizabeth ukazujíc na televizor, kde právě Reagan odsuzuje dění v Nikaragui, ve který se k moci dostává komunistická vláda. Krásná agentka Lucie mezitím získává informace o situaci v jihoamerickým státě od kongresmana s návykem na drogu 80.let, a sice kokain. Lucie zjistí, že nedaleko Washingtonu budou probíhat tajná cvičení tzv. gorril aby sesadili nikaragujskou komunistickou vládu. Tuto informaci potvrzuje i Larrick. Nemůže být proto zlikvidován, protože zná passwordy a přístup do výcvikovýho tábora. To se ale nelíbí Lucii. Ta chce vidět Larricka mrtvýho. Má totiž na svědomí smrt a mučení stovek Luciiných rodáků. Nechci Vás nudit dějepisem, ale opět musím ocenit historická fakta epizody. Moje soudružka učitelka občanský nauky v 80.letech měla Reagana za antikrista a situace v Nikaragui byla v hodinách občanský nauky na denním pořádku. Reaganova vláda totiž popírala jakoukoliv podporu ze strany CIA, podobně i skutečnost, že je výcvik gorril prováděn v USA. Komunistický režim byl zvolen demokratickou cestou a musí v Nikaragui zůstat, lamentovala soudružka učitelka. Jenomže to nemohla CIA připustit. Ztratila KUBU v 60.letech a nemohla ztratit další jihoamerický stát odkud jsou USA na dostřel. Po smrti Reagana vyšlo najevo, že CIA nejenom gorrily vycvičla ale taky finančně podporovala a peníze získávala z nelegálního prodeje zbraní a kokainu. Tyto informace se objevili i v době Reaganovi vlády, měl být kvůli tomu i sesazen. Definitivně se potvrdili po jeho smrti. Soudružka měla pravdu. Vyjímečně :-)(9.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace