Takoví normální Američané (TV seriál)

The Americans

V službách KGB

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2013 - 2018, 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvůrci:

Joseph Weisberg

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn, Margo Martindale, Danny Flaherty, Michael Aronov, Frank Langella, Maximiliano Hernández, Lee Tergesen, Cotter Smith, John Carroll Lynch, Rahul Khanna, Wrenn Schmidt, Julia Garner, Reg Rogers, Aimee Carrero, Gillian Alexy, Jefferson Mays, Polly Lee, Derek Luke, Katja Herbers, Tonye Patano, Olek Krupa, Betsy Aidem, Paul Fitzgerald, Natalie Gold, Victor Slezak, Erik Jensen, Richard Kline, Cliff Simon, Scott William Winters, Callie Thorne, Frank Deal, Marmee Cosico, David Vadim, Michael Gaston, Audrey Esparza, Michael Countryman, Marina Squerciati, Geoffrey Cantor, Jeremy Davidson, John Dossett, Chris Sullivan, Kathleen Chalfant, Željko Ivanek, Shuler Hensley, John Bedford Lloyd, George Georgiou, Robert Bogue, Paul Jude Letersky, Michael Oberholtzer, Caitlin Norton, Brian J. Carter, Laura Poe, John Rue, Olivia Nikkanen, Mauricio Ovalle, Marko Caka, Doris McCarthy, Tom Riis Farrell, Lois Smith, Mihran Slougian, Neil Sandilands, Peggy J. Scott, David H. Holmes, Mahadeo Shivraj, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Remy Auberjonois, Bill Heck, Ilia Volok, Chase Coleman, Karen Pittman, Skylar Gaertner, Elizabeth Masucci, Mark Doherty, Daniel London, Dana Eskelson, Gary Galone, David Chen, Mark Zeisler, Ronald Reagan (a.z.), Michael Bakkensen, Laura Heisler, Dylan Baker, Lars Gerhard, David Copperfield (a.z.), John Cullum, Jason Robards (a.z.), William Allen Young (a.z.), Peter Jacobson, Marceline Hugot, Alex Ozerov, Jill Shackner, Gregg Prosser, Frank Harts, Brandon deSpain, Serge Levin, Oleg Štefanko, David Furr, Steven Hauck, Owen Campbell, Laurie Holden, Ravil Isjanov, Clea Lewis, Brett Tucker, Ljanka Gryu, Darja Ekamasova, Janine DiVita, Kimberly Huie, Sacha Slobodyanik, Konstantin Lavyš, Irina Abraham, Henry Stram, Joe Urla, Brandon J. Dirden, Tim Hopper, Vic Noto, Dominique Fishback, Robert Stoeckle, Christina Brucato, Azhy Robertson, Alice Spivak, Tamara Fay, Alex Feldman, Booch O'Connell, Sal Rendino, Costa Ronin, C.J. Wilson, Liz Larsen, Christopher Gray, Victor Verhaeghe, Jeté Laurence

Já nestačím zírat. Nikdy by mě nenapadlo, že budu fandit KGB a už vůbec by mě nenapadlo, že se tak stane v americkém seriálu. Perfektní obrázek života a práce v utajení jak z pohledu sovětských špiónů, tak ze strany amerických operativců. Vše se navíc neomezuje jen na práci v terénu a konspirační teorie, ale i na soukromý život jednotlivých postav, které se díl od dílu vyvíjejí. Tomu samozřejmě pomáhá výborné obsazení, jemuž dominuje Keri Russell. Ta je úžasná. Pro ty, kteří mají pocit, že agent se nedá vycvičit tak, jak je to tady podáno - nacisté dokázali vydrilovat špiony, kteří mluvili bez přízvuku během dvou let. Proč by to nedokázali Sověti? Pro mě, po Utopii, seriálová událost roku. 95%(2.10.2013)

• MoiJe

Prestávam sledovať po s01e04. Nie je to zlé, ale zase ani tak dobré. :) Pripadá mi, že sa schéma dosť opakuje a že to bude furt tak nejak podobné a stratila som záujem. // Pilot: Viacmenej predstavuje len postavy a situaciu, v ktorej sa nachadzaju, nieco sudit o serialy sa bude asi dat az po e2. Inak what Ben Nevis said.(2.2.2013)

Špionážní seriál z období studené války, to je něco pro mě, navíc je velmi dobře natočený a obsazený. Jelikož jsem o sobě nikdy netvrdil, že jsem čistá duše a obránce světla, hbitě jsem si oba hlavní hrdiny oblíbil a dokonce i "kulturní referent" Arkadij mi byl po většinu času sympatičtější, než agent Frank Gaad. Asi to bylo tím, že sovětské zlo bylo jasně přiznané, zatímco američtí bojovníci za demokracii hráli vždy čistě, až na výjimky, ke kterým došlo jednou, maximálně dvakrát... Ale teď vážně, myslím, že pro seriál bylo výhrou, že se Keri Russell a Matthew Rhys dali dohromady i v reálu, ta chemie mezi nimi fungovala fantasticky a přispívala ke skvělé celkové atmosféře. Zpočátku mě trochu iritovala postava Stana Beemana, ale postupně si mě Noah Emmerich získával a šestá sezóna by bez něj byla poloviční. Když už tak chválím jednotlivé postavy, nesmím zapomenout na Marthu Hanson v podání Alison Wright, z které jsem byl opravdu nadšený. Na závěr se musím ještě poklonit scénáristům, kteří po celých pětasedmdesát dílů udrželi vysokou úroveň příběhu. Moc dobře jsem se bavil.(20.7.2016)

1. série Bezesporu zajímavý špionážní seriál, u kterého se na věc podíváme hlavně "ruskýma" očima. Ústřední dvojice mi seděla, i když jsem se hlavně ze začátku nemohl zbavit dojmu, že Philipa hraje Julian McMahon. Asi jsem jedinej komu přišli podobný. Baví mě sledovat způsoby komunikace agentů, jejich převleky (u kterých si vždycky říkám, proč je nikdo nepozná), jejich umisťování štěnic a baví mě hlavně oni dva a jejich vztah. Fandím jim a doufám, že se z maléru vždycky dostanou a že FBI ostrouhá. Kde jinde tomu tak bylo? Finále mohlo být o něco silnější, ale jsem rád, že se bude na co dívat i ve druhé sérii. Kterou si určitě najdu, až na ní přijde čas. *** 2. série Jak jsem si slíbil, tak jsem i udělal a druhou sérii The Americans jsem si našel. A bavila mě stejně, ba dokonce možná i více než ta první a abych byl upřímný tak jsem to nečekal. Trochu jsem se obával toho zapojení dětí, ale to, co z toho nakonec vylezlo mě mile překvapilo, dokonce až tak, že bych chtěl hned vidět jak to bude pokračovat. Philipovi a Elizabeth prostě nejde nefandit, jejich převleky a dvojité (i vícenásobné) životy mě prostě baví. A i linka s agentem Beemanem a jeho ruskou milenkou byla zajímavá a přinesla v závěru pěkný rozruch. Závěrečný díl rozhodně byl zajímavý a to, co přišlo v úplném závěru se mi líbilo opravdu hodně a jsem zvědav, jak to bude v příští sérii rozvinuto. *** 3. série Americans jsou rok od roku lepší a čím dál tím víc mě baví. Nedivím se hlasům ozývajícím se ze stanice FX, že jde o "nejlepší drama". Tahle špiónská rodinka je vážně úžasná a jak Keri Russell tak i Matthew Rhys každým dílem dokazují jak skvělí herci to jsou. Americans se nebojí neservírovat nějakou drsnější scénu a tak se dočkáme například balení kufru, domácího trhání zubu či hořící pneumatiky. Dokonce je Americans snad jediným seriálem, kde mi nevadí zapojení "dětí". Naopak ho vítám a jsem zvědavej na to, jak to dopadne. *** 4. série Čtvrtá série Americans před sebou měla velmi zajímavý příběh (Paige), ale také několik slepých uliček, ze kterých bylo třeba se vymotat. Říkejme jim třeba Martha a Nina. A tvůrci si toho očividně jsou plně vědomi, příběh Paige a její pronikání do života rodičů je pozvolně zapojováno víc a víc. A obě příběhové uličky se dočkaly svého zakončení, i když obzvláště to chladnokrevné budu tvůrcům ještě dlouho odpouštět. Americans mě pořád baví a i když letos nabídli méně zapamatování hodný scén (i když nezapomenutelná by se v Rusku našla), tak jako celek působí skvěle a já se nemůžu dočkat dalších epizod. Slovům šéfů FX o tom, že se jedná o "nejlepší seriál" by se vůbec nebránil, alespoň ve svém žánru ne. *** 5. série The Americans jsou i v páté sérii prostě super. Nikam se neženou a věci neuspěchávají, což jsou body navíc. Tentokrát i s menší linkou z Ruska, přesto se samozřejmě to nejzajímavější odehrává v rodince Jenningsových. Philip a Elizabeth musí zvládat nepříjemné mise a taky stále náročnější potomstvo. Potom není divu, že přemýšlí o návratu do vlasti. Vážně se nemůžu dočkat toho, jak se příběh za rok uzavře. *** 6. série Rozloučení, které si The Americans zasloužili. Poslední série na to, aby ze sebe všichni dostaly ještě spousty pravdy a emocí. Speciálně poslední díl byl emocemi nabitý v podstatě od začátku do konce. Philip, Elizabeth, Paige a Stan mi budou chybět a na jejich příběhy z dob studené války budu vzpomínat jenom v dobrém. Čekal jsem drsnější závěr, ale i tenhle hořkosladký konec stál za to. The Americans se loučí aniž by je potkalo kolísání kvality a s klidným svědomím se dají prohlásit za jeden z nejlepších špiónských seriálů vůbec.(19.8.2013)

• Fanucci

Rusové, kteří se v dospělosti naučí dokonale anglicky bez přízvuku (v Rusku:-) spolu fungují jako agenti v USA...V Rusku se baví anglicky mezi sebou i se svými nadřízenými a mají všechno tak na háku, že po pohození mrtvého těla do řeky nejedou pryč, ale zašukají si spolu v autě...Tento seriál je nereálná sračka už od pilotu. Naprostá ztráta času pro lidi, kteří mají špionážní žánr fakt rádi (jako já).(25.2.2013)