Takoví normální Američané (TV seriál)

The Americans

V službách KGB

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2013 - 2018, 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvůrci:

Joseph Weisberg

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn, Margo Martindale, Danny Flaherty, Michael Aronov, Frank Langella, Maximiliano Hernández, Lee Tergesen, Cotter Smith, John Carroll Lynch, Rahul Khanna, Wrenn Schmidt, Julia Garner, Reg Rogers, Aimee Carrero, Gillian Alexy, Jefferson Mays, Polly Lee, Derek Luke, Katja Herbers, Tonye Patano, Olek Krupa, Betsy Aidem, Paul Fitzgerald, Natalie Gold, Victor Slezak, Erik Jensen, Richard Kline, Cliff Simon, Scott William Winters, Callie Thorne, Frank Deal, Marmee Cosico, David Vadim, Michael Gaston, Audrey Esparza, Michael Countryman, Marina Squerciati, Geoffrey Cantor, Jeremy Davidson, John Dossett, Chris Sullivan, Kathleen Chalfant, Željko Ivanek, Shuler Hensley, John Bedford Lloyd, George Georgiou, Robert Bogue, Paul Jude Letersky, Michael Oberholtzer, Caitlin Norton, Brian J. Carter, Laura Poe, John Rue, Olivia Nikkanen, Mauricio Ovalle, Marko Caka, Doris McCarthy, Tom Riis Farrell, Lois Smith, Mihran Slougian, Neil Sandilands, Peggy J. Scott, David H. Holmes, Mahadeo Shivraj, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Remy Auberjonois, Bill Heck, Ilia Volok, Chase Coleman, Karen Pittman, Skylar Gaertner, Elizabeth Masucci, Mark Doherty, Daniel London, Dana Eskelson, Gary Galone, David Chen, Mark Zeisler, Ronald Reagan (a.z.), Michael Bakkensen, Laura Heisler, Dylan Baker, Lars Gerhard, David Copperfield (a.z.), John Cullum, Jason Robards (a.z.), William Allen Young (a.z.), Peter Jacobson, Marceline Hugot, Alex Ozerov, Jill Shackner, Gregg Prosser, Frank Harts, Brandon deSpain, Serge Levin, Oleg Štefanko, David Furr, Steven Hauck, Owen Campbell, Laurie Holden, Ravil Isjanov, Clea Lewis, Brett Tucker, Ljanka Gryu, Darja Ekamasova, Janine DiVita, Kimberly Huie, Sacha Slobodyanik, Konstantin Lavyš, Irina Abraham, Henry Stram, Joe Urla, Brandon J. Dirden, Tim Hopper, Vic Noto, Dominique Fishback, Robert Stoeckle, Christina Brucato, Azhy Robertson, Alice Spivak, Tamara Fay, Alex Feldman, Booch O'Connell, Sal Rendino, Costa Ronin, C.J. Wilson, Liz Larsen, Christopher Gray, Victor Verhaeghe, Jeté Laurence, Gracie Lawrence, Lou Bonacki, Jefferson White, Christine Toy Johnson, Esteban Benito

Podle plakátu jsem doufal že se bude seriál zasazen do charismatických padesátých let. Do doby kdy zuřil mccarthismus, a řešily se sexy témata jako atomová bomba, nebo vesmírný výzkum. Ale bohužel, možná i kvůli úspoře peněz se odehrává až na konci Studené války, když už Sovětský Svaz ztrácel sílu. No proč ne. Scénář dělí pozornost střídavě na špionážní témata a mezilidské vztahy, přičemž to druhé dostalo skoro stejně prostoru jako to první. Rodinné problémy tajných agentů nejsou tak zajímavé jako jejich práce, pokud se nejmenují Mr. & Mrs. Smith. V tom případě je to alespoň sranda. Malé plus dávám za hudbu, která skoro jako jediná dělá dojem osmdesátek. Všechno ostatní pluje v nějakém zvláštním bezčase.(17.11.2013)

Pro me osobne pravdepodobne nejlepsi serial roku 2013. Zadny z dalsich sledovanych serii se mi svymi charaktery nedostal takto pod kuzi. Nekažte si zážitek nesmyslnym srovnáváním s Homelandem. Cokoliv řešícího spiony a konspirace ted vsichni srovnavaji s Homelandem. U tehle serie by to byla skoda, prestoze minimalne znelka k tomu opravdu vybizi a Homeland silne evokuje. To je asi tak veskera podobnost. Je to dramaticky velmi pekne vystavene a intenzivni, dobre zahrane a s pribyvajicimi dily se imho i zlepsuje zapletka a kvalita scenare, emoce se prohlubuji, hudba taky paradni. Navic si tvurci dali solidni vyzvu s dobou, ve ktere se pribeh odehrava. Serie se nesoustredi pouze na konspiracne-spionazni (nebo kontraspionazni) postupy ci praktiky, ale resi i psychiku agentu / clenu vice i mene aktivnich/spicich bunek a jejich nekdy az desive obeti. To nekomu sedne vice, jinemu mene, mne tato kombinace nekolika faktoru prijde velmi vyvazena a zabavna.(16.2.2013)

// This wasn't our war. A přesto, nemůžu s jistotou říct, že u sledování nemám občas morální problémy, co se týče fandění dvojici KGB agentů. Předpokládám, že divácký vztah pak bude zcela odlišný například v Americe a zase naprosto jiný v Rusku, a přesně tohle uvažování mě k seriálu svým způsobem přitahuje. Stejně jako moje vnímání je totiž i svět v The Americans plný šedi, nejistot a velice opatrného zvažování komu a čemu věřit. K tomu fakt, že zbožňuji americké 80s, bondovky a Keri Russell, no a je zaděláno na novou posedlost. The Americans - 99%.(10.11.2016)

Málokdy platí, že s postupujícími sériemi se kvalita seriálu zvedá a nejde opačným směrem. The Americans jsou zářným příkladem toho, jak gradovat příběh na pozadí historických událostí, a přitom neztratit ze zřetele konkrétní lidské osudy. Špionážní drama s fantastickým hereckým obsazením, které si zasluhuje větší pozornost a více ocenění, než se mu dostává.(3.6.2018)

Výborná kamufláž. Po všech stránkách. The Americans jsou mi trošku sympatičtější než Homeland, nevím proč, možná tím jakoby levným vizuálem, ale studená americká náláda na začátku 80. let a sledovaný a omšelý bolševik, všemu dávají nádech jinakosti. Dle mého názoru seriál stojí za pozornost, těžko po první řadě říci, jestli celé tři série.(27.4.2015)