Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Formou monumentální fresky podává Zaorski historii jedné rodiny, v jejíchž osudech se odráží tragické úseky moderních dějin Polska. Předválečná bída, okupační teror, brutalita stalinské éry zasahuje do struktur rodiny, která však dokáže po celou tu dobu nátlaku vzdorovat a držet pohromadě. Bez nánosu patosu dílu, prodchnutému mimořádnou morální sílou, krásnými černobílými obrazy a obřadní hudbou, dominuje víra v lidskou slušnost. (Fary)

(více)

Recenze (1)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Na osudu jedné rodiny je ukázána historie Polska od 30. do 80. let 20. století. Statečná vdova Lucja a její čtyři synové se protloukají nevlídným osudem a snášejí ránu za ranou. Někteří ovšem podlehnou a podřídí se režimu. Jiní si zachovají tvář a hrdost přes všechny trable. I za cenu nejvyšší. Nad všemi čtyřmi stojí a svými křídly se snaží je chránit matka. ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčalo sa v Lodži a Varšave na prelome rokov 1981 a 1982 v náročných podmienkach v čase stanného práva vyhláseného v Poľsku. Film čakal päť rokov na oficiálnu premiéru a ešte i dnes patrí medzi filmy zakázané orgánmi verejnej moci. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama