Cuticle tantei Inaba (TV seriál)

• Japonsko

キューティクル探偵因幡

(Japonsko)

Cuticle Detective Inaba

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2013, 12x24 min

• Zíza

Nechce se mi to hodnotit. Proč? Nevím jak. :-D Ono je to dobré, ale… ale musíte znát, co všechno to paroduje, klišé, odkazy na tisíce věcí (samozřejmě někdy tak vymostrované, že to už snad odkaz není), detektivní archetypy v Japonsku a i mimo něj… a další bla bla bla. Je to šílené, přehnané, pro obyčejného konzumenta téměř nekoukatelné. Ale je to vtipné, pokud „přistoupíte“ na hru tvůrců. A to se málokomu povede, řekla bych, že i sami Japonci to budou považovat za přehnané, ale právě v té přehnanosti je ten vtip… který jsem sice sem tam „rozluštila“, ale po většinu času si spíš říkala WTF. Je to jízda, nebude se vám to líbit, ale podívejte se, možná jste ta minorita, pro kterou je to dělaný.(14.10.2013)

• - Autorem literárního námětu, mangy stejného jména, tzv. grafické novely, je japonský spisovatel a ilustrátor Mochi. (Conspi)