Michel Petrucciani! (TV film)

• Francie

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Francie / Německo / Itálie, 2011, 99 min

Michael Radford

Michael Radford

Fascinující dokument o fascinující osobnosti(2.11.2017)

Maly rozmerem, velky vyznamem, moc pekny dokument o vyjimecne osobnosti.(29.3.2013)

Jazz, andělé a démoni. Výpovědi lidí z nejbližšího Michelova okolí včetně soukromé sféry. Hudební vývoj je zachycen celkem zběžně a nepříliš systematicky, dokonce ani dokumentární záběry z koncertů nejsou popsány přehledně. Potěší guru Ch.Lloyd. 2-3* za příliš rozvleklou subjektivitu.(14.1.2013)

Maly velky klavirista.(14.1.2013)

Dobrý životopisný film s osobnými autobiografickými linkami, ktoré tvoria súmernú os medzi hudobnou kariérou génia a jeho telesným postihnutím. Stali sa však dve veci, kvôli ktorým som si to až to dobre nevychutnal. Záujem a poznanie by bola taká prvá vec. O Petruccianim som toho moc nevedel a dokument je štylizovaný na jeho self gloriolu, resp. nato, ako sa popasoval so svojim údelom. A tam mieri druhá taká "výtka", dokument stojí prevažne na vyzdvihovaní nezlúčiteľných proporcií danej osoby a jeho úspešného prebojovania sa na výslnie v dosť očakávanom informatívnom koláži. Čiže aj "moment prekvapenia"´, nejaký posun tu nie je badateľný a z informatívneho hľadiska je mi téma vzdialená, resp. nie som v nej udomácnený.(2.6.2019)