ČT Live - Buty

(koncert)
Hudební / Dokumentární
Česko, 2012, 52 min

Ostravská kapela Buty vydala na začátku léta 2012 v pořadí již desáté album s názvem Duperele. Album po šesti letech nabízí jak typické „butovsky“ hitové písně, tak i hravě sofistikované a ne vždy prvoplánově popové songy. Záznam předvánočního, původně čtyřhodinového koncertního speciálu z ostravského klubu GARAGE nabízí nejen skladby z aktuálního alba, ale také výběr z toho nejlepšího, co má tato dnes již legendární pětice hudebníků v průběhu 26 let za sebou. Připomeňme, že kapela hraje ve složení: Radek Pastrňák – kytara a zpěv, Richard Kroczek – bicí, Milan Straka – dechové nástroje, Milan Nytra – klávesy a Petr Vavřík – baskytara. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Neserte nás, běžte si dát něco, ať tady uděláme Marcelovi kšeft. Marcel je chudobný, potřebuje chechtaky.""Pastrňákův humor se tentokrát pohyboval na jiné frekvenci, než jsem byl schopen přijímat, ale to není to nejhorší. Za nejhorší považuju skutečnost, že Buty kdysi bývaly mou oblíbenou kapelou a toto sádelné uskupení jsem tak nějak nepoznával. Navíc jsem asi moc konzervativní, neboť mi nová aranžmá, spočívající v pitvoření, nepřipadala příliš poslouchatelná a těch přestávek na svačinku tam bylo mnohem víc, než by odpovídalo mému hladu. ()