Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

topi

Mizérie. Už je umění natočit i kvalitní detektivku. Bída, nic víc. Od špatných hereckých výkonů počínaje, křečovitým vyústěním konče. Viktor Preiss a David Matásek jako Vašátko a Horác k sobě moc neseděli a Jan Dolanský jako potenciální vrah opět jen pobrekával a koulel očima. Celé nevýrazné, režijně nezvládnuté. Co mě nejvíc bavilo byla hudba a její zvuky, které se používali v televizních filmech v osmdesátých letech. ()

Jara.Cimrman.jr

"Na rybách nemaluju a nešukám." Já taky ne, protože ryby nechytám. Nicméně vyšetřovat případ vraždy, tak s tím oba povalující se rybáři nemají problém. A že je to nějaké vyšetřování. Dovolenkující kriminalista začne před svými kolegy obhajovat podezřelého, dovolenkující malíř sbírá informace po vernisážích a celá obec s nimi může o případu odborně debatovat, protože je podrobně seznámena s obsahem vyšetřovacího spisu. Tak to je sranda, ale asi to měla být spíš detektivka. ()

*CARNIFEX*

Zhruba v polovici som si uvedomil, že som už túto epizódku pred pár rokmi videl. Repete som si teda mohol odpustiť, i keď vyslovene zle na mňa táto Proškovej krimi nepôsobí. Ako som sa však už vyjadril pri iných spracovaniach jej poviedok, všetko mi to príde na jedno kopyto, podľa jednej a tej istej šablóny. Za mňa bez emócie, atmosféry .. skrátka točíme, len aby sme niečo točili. ()

DanielaE

Docela se mi líbilo ústřední duo Preiss - Matásek. Jan Dolanský si roli spletl zřejmě s Hamletem, příšerně přehrává a je samozřejmě chyba režisérky, když si nepohlídá, aby výkony byly vyrovnané. Překombinovaná zápletka, hloupé rozuzlení (scéna s americkými kamny, Matáskův oslí můstek). Jako 31. případ Maj. Zemana by to možná prošlo. ()

mh.mail

50% - Nepříliš invenční detektivka. Teď nemyslím až tak námětem, ale zpracováním. Pár detektivek od Hany Proškové jsem četl, docela se mi líbily, tady mi trochu vadila ta divná „chemie“ mezi Vašátkem a Horácem, Horác byl takový divný až protivný páprda, jak jsem si ho z povídek nepamatoval. Pachatel se nedal poznat hned na začátku, ale po určité době si stačilo položit základní otázku diváka (anebo i čtenáře) detektivek - kdo je nejméně nápadný - a bylo to jasné. ()

• Při rozpravě v hospodě ke konci filmu se šamgast ptá Horáce (David Matásek), jestli zná detektivky Hany Proškové. Jedná se o autorku knižní předlohy Případu pro rybáře. (troufalka)
  • Natáčení probíhalo v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku. (M.B)