Fenomén UFO v tajných sovětských archivech

(TV film)
  • Rusko UFO - v archívoch ZSSR (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu
Rusko, 2011, 45 min

Sovětské speciální síly vždy urputně popíraly jakýkoli zájem o fenomén UFO. Dnes už je však zcela zřejmé, že sledování neznámých létajících objektů bylo součástí vojenské doktríny Sovětské armády. Představitelé nejvyššího velení ozbrojených sil SSSR dokonce vydali nařízení, jež obsahovalo podrobné pokyny o tom, jak postupovat při setkání s UFO. V tomto pořadu budete moci shlédnout jedinečné záběry, záznamy z odtajněných archivů a rozhovory s příslušníky Sovětské armády, kteří se těchto tajných honů na UFO účastnili. (oficiální text distributora)

corona

Informačná hodnota tohto dokumentu sa rovná výpovedi jednej sovietskej vedkyne, ktorá dakedy v 80. rokoch hľadala yetiho. Na tom meste, kde sa mal vyskytovať, ju samozrejme čakal, len súdružka zabudla v tábore fotoaparát a kameru. Svet vedy obohatila aspoň o jeho kresbu. O tom, že Rusom chýba kritické myslenie, svedčí aj ten známy prípad z r. 2011, kde Sibírčan uplácal emzáka z chleba a kuraťa a Rusi mu to týždeň verili, dokonca sa našli aj svedkovia, ktorí ho videli havarovať a zopár dôveryhodných svedkov, dokonca podobný malý hajzlík aj pitval. ()

majo25

Ruský informačne bohatý dokument, ktorý ide presne v duchu podobných dokumentov americkej či britskej produkcie, ale prikláňa skôr k tomu historicko-vedeckému výsledku. Takmer nič nové nepoodhaľuje a nevyvstávajú po ňom žiadne otázky, čo je určite na škodu. 70% ()

Autogram

Rusi odtajnili to, čo chceli a čo už nemalo význam tajiť. Plus k tomu dostupné (falošné?) zábery výsluchu živého mimozemšťana a pitvy jeho mŕtveho kolegu. V ruských archívoch sa našiel aj jeden veľmi rozumný rozkaz: Na UFO za žiadnych okolností nestrieľať. Niečo vysvetľuje fakt, že sa UFO objavuje skoro výlučne pri vojenských objektoch a tak vzniká filmom podporená konšpiračná teória o špionáži z opačnej vojenskej mocnosti. Nakoniec nechýba zmienka o HAARPe, jeho vzniku a skazonosných účinkoch. Dokument mi ale nepriniesol pocit, že by niečo nové odhalil. ()

JADIM

Informačne je tento dokument na bode Ruského mrazu. Astronauti s menom skladajúcim sa zo 4 slov a 40 - 50 znakov (Kto vie, možno sa tam skrýva aj vysokoškolský titul) opisujú a to občas aj rukami, aké zaujímavé objekty videli počas svojich vesmírnych ciest a ku tomu aj pár záberov, kde je zrejme natočené niečo podobné. Trochu ma zaujali posledné minúty filmu, kde sa začal viac preberať mimozemský život, ale inak ma to vôbec nebavilo a to sa považujem za fanúšika mimozemských a paranormálnych dokumentov. 2,5/10 (Videné 17.3.2020, CZ dabing) ()

Piri

Zaujímavý dokument, videl som desiatky obdobných filmov, ale ešte som nikde nevidel zábery z vypočúvania ufóna, ktorému pri tom prišlo zle, aspoň niečo nové som videl. Dosť ma prekvapilo, že sa vôbec nezmienili o samotnom autorovi falošného videa pitvy mimozemšťana z roku 1995 Rayovi Santillinym, ktorý sám priznal, že to bol podvrh, napokon samotný priebeh pitvy bol evidentne amatérsky... asi by musel skočiť z mosta, keby mal vrátiť všetky prachy, ktoré na tom videu zarobil :) ()

bubu25

Mňa zaujal komentár jedného z dokumentu: "podľa mňa o takých 20 až 23 rokov nadviažeme kontakt s cudzou civilizáciou"?! ()

rodan21

veľmi zaujímavé!!!!!!!! Inak aj mne sa páčil výrok, že za takých "22 až 23 rokov" s nimi nadviažeme kontakt :D :D ()