Banchangggyo

Drama / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2012, 120 min

Gi-hoon Jeong

Gi-hoon Jeong

Minimálně 4*. Soo Go tu sice neměl tak cool účes jako v Sseom, ale přesto se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších korejských mužských herců (i když jako policista se mi líbil víc, než požárník). Hyo-ju Han jsem viděl poprvé. Vzhledově nová (a mladší) Ji-hyeon Jeon - na rozdíl od ní však lépe hraje a je živější (škálou výrazů tváře pouze v Love 911 předčí vše, co jsem od Ji-hyeon Jeon kdy viděl). Poprala se dobře jak s romancí, tak s komediální složkou, zvládla i smutnou a dramatickou část. ■ "Odešla." ■ Sekundární dvojice byla taky docela sympatická. ■ Jen se mi to zdá, nebo se nejnovější korejské filmy při zobrazování líbající se dvojice oprostily od své tradiční dřevěnosti? Toto je už druhý film z roku 2012, kde polibek vypadá jako polibek. ■ Sympatické MV s OST: http://www.youtube.com/watch?v=HVhm10m8qFM(27.8.2013)

Pěkný mix komedie a dramy, která opět sází na tragické příběhy postav. Ten humor tam byl místy hodně dobrý, hlavně stolička a policejní stanice. Ve střední části se začala obnažovat bolavá srdce, hlavních postav. Důležitá část filmu, ale brutálně nevyšla. Závěr je hodně rozpolcený. Nejde o to, že nám tentokráté přichystali Korejci šťastný konec, ale ta blamáž na té stavbě, kdy je jeden pracovník uvězněn a dojde k zavalení, je už fakt dost přitažené za vlasy. Možná právě proto, si tento nedosáhne tam, kam původně mířil, to jest až na špici. Bohužel závěrečná část, začínající scénou v kostele až po ten "běh mrtvého muže" je fail. Celkově jde stále o příjemný film, který neurazí, občas nadchne, ale také zklame. Stále však má dostatečnou kvalitu, aby skočil v plusu.(4.1.2014)

Tedy vážnější scény mají slušné mezery ve scénáři. Nicméně, jinak je to zatraceně povedená romantická komedie s překrásnou Han Hyo-ju, ale často a úspěšně se tu zabrnká i na dramatickou a emotivní strunu. Tenhle film je přesně na 4,5*, ale pro hlavní herečku i pěkný závěr (včetně hudby) zaokrouhluji nahoru.(30.12.2015)

Som troška na vážkach. Ak by som spočítala všetky nedostatky tohto výtvoru, bol by z toho dlhý, dlhučičký zoznam. Napríklad je dĺžka filmu nezvyčajná pre takýto príbeh, bolo to dosť dlhé na môj vkus, rovnako mnoho dejových prvkov zostalo nevysvetlených a v pozadí, až sa zdá, že načaté témy vôbec do príbehu nezapadajú a celú stopáž iba umelo predlžujú. ALE! Tu prichádza dôvod, prečo váham s hodnotením herecké obsadenie je na vysokej úrovni, či vedľajšie alebo ústredné postavy sú príjemné pre oči a do príbehu sa hodia. Film zasadený do hasičského prostredia sme tu už mali, ale nikdy som ho nevidela spätý dohromady s lekárskym poslaním, romantikou a nebezpečenstvom. A čo ja osobne hodnotím ako úplne najväčšie plus je charakter Mi-Soo, tak dokonale premyslenú postavu, realistickú, plnú nedostatkov a pochybenia spojenú s pokorou, samouvedomením a láskou som ešte asi nevidela. Ťažko sa mi rozhoduje, ale asi 70% by odrážalo môj celkový dojem. Tento príbeh krásne podčiarkuje, že ľudia, ktorí nás môžu zachrániť rozhodujú o našom osude a častokrát sa zmýlia, pričom sa neúmyselne podieľajú na našej smrti. Naozaj, VÝNIMOČNÝ príbeh.(14.8.2014)

Filmem, který je postavený jako drama se skvěle proplétá romantická i komediální stránka, kdy jsou všechny prvky skvěle promíchány a v rovnováze. Takhle si představuju jejich ideální propojení kdy film navíc působí naprosto přirozeně a nenuceně. Strašně milé překvapení, které se mi skvěle trefilo do vkusu.(12.3.2014)

• - Na hudbě k filmu se podílel Český národní symfonický orchestr. (Jirka_Šč)

• - Natáčení snímku započalo 27. 4. 2012. Skončilo 6. 7. 2012 a odehrávalo se v hlavním jihokorejském městě Soulu, z části na ostrově Jeonju a v druhém největším jihokorejském městě Busan. (Conspi)