Banchangggyo

Drama / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2012, 120 min

Gi-hoon Jeong

Gi-hoon Jeong

Filmem, který je postavený jako drama se skvěle proplétá romantická i komediální stránka, kdy jsou všechny prvky skvěle promíchány a v rovnováze. Takhle si představuju jejich ideální propojení kdy film navíc působí naprosto přirozeně a nenuceně. Strašně milé překvapení, které se mi skvěle trefilo do vkusu.(12.3.2014)

Minimálně 4*. Soo Go tu sice neměl tak cool účes jako v Sseom, ale přesto se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších korejských mužských herců (i když jako policista se mi líbil víc, než požárník). Hyo-ju Han jsem viděl poprvé. Vzhledově nová (a mladší) Ji-hyeon Jeon - na rozdíl od ní však lépe hraje a je živější (škálou výrazů tváře pouze v Love 911 předčí vše, co jsem od Ji-hyeon Jeon kdy viděl). Poprala se dobře jak s romancí, tak s komediální složkou, zvládla i smutnou a dramatickou část. ■ "Odešla." ■ Sekundární dvojice byla taky docela sympatická. ■ Jen se mi to zdá, nebo se nejnovější korejské filmy při zobrazování líbající se dvojice oprostily od své tradiční dřevěnosti? Toto je už druhý film z roku 2012, kde polibek vypadá jako polibek. ■ Sympatické MV s OST: http://www.youtube.com/watch?v=HVhm10m8qFM(27.8.2013)

Jeden z mála ázijských filmov všeobecne, kedy mi dĺžka stopáže trochu prekážala. Mohla by som sa vyhovoriť na nevyhovujúce časové podmienky (je takmer jedna hodina po polnoci a ráno treba skoro vstávať), ale koho tu klamem. Najradšej by som film ukončila už v prvej polovici. Druhá polka bola umelo naťahovaná, keďže sa v tej prvej nestihlo doriešiť to i tamto, a bez toho to predsa nejde. Ambivalencia žánrov - (mnou milovaná, inými zatracovaná, a) tak typická pre Kóreu - dosahovala extrémne výkyvy. Dramatická zložka pôsobila deprimujúco, komediálna až príliš odľahčujúco, romantiky by som tiež ubrala. Ako už poznamenal Jirka_Šč, bozk skutočne vyzeral ako bozk, bohužiaľ moje sympatie si film týmto počinom nezískal. Milujem kórejskú tradičnú drevenosť - za to sa nestrieľa. Najväčšiu časť mojich sympatií teda získala komediálna zložka. No i napriek všetkým mojim predošlým výčitkám, bola by som ochotná dať 5*, nebyť scény s autom na železničnom priecestí, okopírovanej z amerického Fireproof (alebo ktovie odkiaľ). Krátko ešte spomeniem, prečo vlastne to vysoké hodnotenie: 1. Mi-soo - také ženy skutočne existujú. //// 2. Život je naozaj vzácny a netreba ho premárniť, ani sa ho vzdať. Máme totižto len jeden. //// 3. Všetci sme do určitej miery zodpovední za druhých. //// Môj monológ zakončujem naj scénou na policajnej stanici. Kto videl, vie, ktorú mám na mysli.(5.9.2013)

Je to veľmi dobrý romantický film. Má dosť dobrý príbeh o doktorke, ktorá chce byť konečne docenená, lenže svojej pacientke nesprávne určí diagnózu, čo ju stojí život, jej agresívny manžel žaluje nemocnicu a doktorka je suspendovaná. Jej jedinou nádejou je získať si na svoju stranu požiarnika, aby svedčil v neprospech manžela a tak sa ho rozhodne zviesť, lenže jej to nejde tak ľahko, ako očakávala a tak nastúpi k nemu do práce ako zdravotná pomocníčka. A tu si k sebe cez spoločné zážitky postupne nachádzajú cestu. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce dej pôsobí až príliš jednoducho a až na výsledok dvoch, troch situácií aj úplne predvídateľne so všetkými bežnými klišé, no s týmto aj tak nemám problém. Jedine ma trochu mrzí, že postava doktorky je v úvode zobrazená takýmto na pomery žánru úplne nezvyklým a aj pomerne nepríjemným spôsobom, ale už po chvíli to ide do úzadia, takže sa na to aj celkom dá zabudnúť, dej sa začne venovať tomu hlavnému, teda vzťahu dvoch ľudí a toto si ma skutočne získalo. Tu už obe hlavné postavy pôsobia perfektne, celý ich vzťah je podaný výborne, chémia medzi nimi funguje skvelo, takže som im skutočne fandil, aby im to vyšlo, k tomu atraktívne prostredie požiarnikov, čo sa postará o viacero zaujímavých scén, hlavne situácia pri automobile na koľajniciach ma veľmi zaujala, takže po celý čas je to výborný zážitok. Veľmi spokojný som aj s jednotlivými žánrami, je to vydarený mix romantiky, komédie a drámy. Romantika je veľmi príjemná, sprevádza film takmer po celý čas, pričom ako to už býva, polovica filmu je ladená komediálne a polovica zase do drámy. Celá tá komediálna rovina je tak správne roztomilá, že som sa v jej častiach nevedel zbaviť úsmevu z tváre a dramatickým situáciám zase nechýba napätie a miestami aj taký nepríjemný pocit. Herecké obsadenie je skvelé, charizmatický Ko Soo a roztomilá Han Hyo-Joo, ktorí tu vytvorili vynikajúcu dvojicu, ale pochváliť musím aj výber vedľajších postáv, či už požiarnici, alebo priateľka hlavnej hrdinky, bavili ma všetci. Réžia a technická stránka sú výborné, jedine v tých dramatických scénach to chcelo trochu ubrať emócií, ale inak som veľmi spokojný. Love 911 je jeden z najlepších romantických filmov za poslednú dobu, pár úprav a neváhal by som s plným hodnotením, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo a určite si to ešte pozriem. 81%(20.7.2013)

Pěkný mix komedie a dramy, která opět sází na tragické příběhy postav. Ten humor tam byl místy hodně dobrý, hlavně stolička a policejní stanice. Ve střední části se začala obnažovat bolavá srdce, hlavních postav. Důležitá část filmu, ale brutálně nevyšla. Závěr je hodně rozpolcený. Nejde o to, že nám tentokráté přichystali Korejci šťastný konec, ale ta blamáž na té stavbě, kdy je jeden pracovník uvězněn a dojde k zavalení, je už fakt dost přitažené za vlasy. Možná právě proto, si tento nedosáhne tam, kam původně mířil, to jest až na špici. Bohužel závěrečná část, začínající scénou v kostele až po ten "běh mrtvého muže" je fail. Celkově jde stále o příjemný film, který neurazí, občas nadchne, ale také zklame. Stále však má dostatečnou kvalitu, aby skočil v plusu.(4.1.2014)

• - Na hudbě k filmu se podílel Český národní symfonický orchestr. (Jirka_Šč)

• - Natáčení snímku započalo 27. 4. 2012. Skončilo 6. 7. 2012 a odehrávalo se v hlavním jihokorejském městě Soulu, z části na ostrově Jeonju a v druhém největším jihokorejském městě Busan. (Conspi)