Kerron sinulle kaiken

• Finsko

Låt mig berätta

• Finsko

Jag berättar allt för dej

• Švédsko

Låt mig berätta

Finsko / Švédsko, 2013, 95 min

Fíni dokážu natočiť skvelé drámy, no toto mierne zaostalo za očakávaním. Námetovo veľmi zaujímavé, k tomu aj výborné postavy, avšak po dejovej stránke mi to prišlo príliš impulzívne. Všetko sa tam zrazu dialo tak zrazu, až mi to občas prišlo dosť nehodnoverné. Maarit som od začiatku fandil, no mala aj ona také fázy, keď sa správala dosť afektovane. Okrem toho mi vadila celá tá spleť rôznych bočných línií, ktoré sa vyvinuli napokon až príliš jednoducho. Mohlo v tom byť zakomponovaných aj viac scén zo školského prostredia. Takže napriek zaujímavým zápletkám, to dejovo pôsobilo dosť nesúrodo, čo dosť ubralo na atraktivite celého filmu. Záverečná hláška to vystihla dokonalo: "Otec, neplač, rozpije sa ti make-up."(5.11.2014)

Škoda, malo to výborný potenciál, ale na všetko išli tvorcovia zhurta- presne, ako postavy vo filme. Takto o jednu hviezdičku musím ubrať. Záverečná scéna s mejkapom nemala chybu :-)(6.7.2013)

Rozehrané to bylo pěkně,ale jaksi ten příběh nakonec postrádal konec.Sami jako postava mě bavila ještě víc než Maarit,která prostě je transka a tím to vadne.Zbytečně se moc v tom nešťourá a hledá sebe samu.Dva příběhy,plus jeden hodně menší s klukem,který se neumí zaláskovat a nakonec to dopadne tak,co divák víceméně tuší.Občas to bylo vážně zbrklé a trochu místy těžkopádné,nějak se stále odrazit z můstku,aby se děj posunul o kousek dál bylo místama velmi těžké.Si myslím,že příběh měl na víc a nejhorší je,že on doopravdy měl,takže mírné zklamání tam je.(8.11.2014)

Výborný dej, výborný herecký výkon postáv. Filmu niet čo vytknúť.(7.7.2013)

...Leea Klemola byla výborná, atmosféra filmu a pocity, které se valí bez příkras, přímost a odvaha, to je kombinace, kterou mám ráda... ...severský styl zase boduje...(10.7.2014)