Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Enšpígl

No inteligentně je tenhle film někde na úrovni jedna a jedna jsou tři, jenže koho to sere, když se nám tam perou dvě super sexy bitches. Hlavně Catalina mě v tý svý minisukýnce velmi oslovila. Na takovýmhle akčním koncertě má cenu hodnotit asi fakt jenom akci, kombinaci akce s hudbou a kombinaci akce s kamerou. Zatímco první dvě složky jsou doslova bezchybný. David Belle vypadá jak osvalanej Lionel Messi, skáče sem tam jako hopík a člověk si při pohledu na něj říká, kurva kde se prodávaj kosti z gumy, taky bych si namontoval jednu sadu. Pokud jde o kameru, tak nasnímaný souboje mohli bejt trošku lepší, ale na druhou stranu mohlo to dopadnout mnohem hůř, naštěstí houpačka tentokrát zůstala na pouti. Tady kamera jen dodržuje klipovitý ráz celýho filmu a podporuje tempo příběhu. Pokud jde o fighty, tak tady se vysloveně těším na nějako bonusy (chápeš český distributore co tím chci říct ? ), protože už dlouho jsem neviděl tak kvalitní chorea soubojů jak tady. Ze soubojů krom toho holčíčho, který by sám o sobě moh tvrat klidně tři hodinya pořád by bavil mě zaujalo zejména skolení yettiho, vtipný, originální, stylový, z akčních scén pak tzv bournův skok do okénka, to byla výborná práce kamery. A ten mustang, ježišku na křížku,takovej automazlíček, to se pak odjezd z kina pražskou mhd mění v hodně ponižující záležitost. Pokud si chcete naordinovat akční výplach, který má styl, rychlost, humor a jiskru, tak široko daleko nenajdete lepší film než Doupě. ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $20,396,829Tržby Celosvetovo $68,896,829Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ v skutku dobre nasnímaní adrenalínový film, výborná kamera a choreografia, škoda zas toho moralozačného záveru, ten ma dorazil ale ináč veľmi dobrá akčná oddychovka /60%/ ()

Radek99

Trapný americký remake celkem snesitelného francouzského originálu, kde jsem se ale u Francouzů parkourovými dostihy dost bavil, tam mne Američané ovšem jen prudí... ,,Le Parkour" je jistě zajímavý a filmově vděčný fenomén, když je ovšem naroubován tupostí, je to nuda k uzoufání. Každý remake by měl přinášet nějakou přidanou hodnotu, jaký smysl ovšem viděli američtí tvůrci v tomhle? ()

Dever

// Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 2,647 // Otvárací Víkend v USA: $9,516,855 // Úplne zbytočne točený remake ... ... ()

EvilPhoEniX

Naprosto zbytečný remake, který postrádá drive, charismatičtějšího hlavního hrdinu a hlavně více akce. Celé to bylo bez štávy a nevidíme nic, co by jsme nikde jinde neviděli. Třetí hvězda spíše jen za Walkera. 45% ()

Lateef

David Belle lítá po ghettu jako gibon bělolící po svém teritoriu, tohle bude jednoduše efektní vždycky, protože prostě není standard točit vruty po schodištích, běhat po stěnách chodeb, zesměšňovat méně pohyblivé protivníky a skákat po barácích stejně jako můj soused Spider-man. V podstatě jde o úplnou kopii Okrsku 13, jen tu chybí Cyril Rafaelli a místo něj sem byl dosazen tragicky zesnulý Paul Walker. Příběh očekávaná nuda, akrobatické scény supr, víc nemá cenu psát. 28 miliónů dolarů(rozpočet)/69 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

"Pomsta a spravedlnost není to samé." Nestává se mi to často, ale mně se v Doupěti líbilo přibližně stejně jako v původním Okrsku 13. Běhalo se, skákalo se, hláškovalo se, holky se rvaly a to mám na Bessonových akčních jednohubkách rád. I mozek je zkrátka potřeba jednou za čas vypnout, vypláchnout a odložit na noční stolek. A Doupě k týhle očistný údržbě nabízí ideální příležitost. ()

choze

Svižné akční béčko s dostatkem akčních scén, kdy honička střídá honičku a bitka bitku, s catfightem fešné Cataliny a ostré Ayishy a bohužel poslabším finále. Od Bessonova remaku vlastní produkce jsem nic nečekal a byl příjemně překvapen. ()

Segrestor

V souvislosti s tímto snímkem mě napadá snad jedna jediná asociace: NAIVNÍ! Naivní, naivní, kurva doprdele, naivní pohádka o tom, kterak se nejnebezpečnější dealer a nelítostný vrah (Bubba "Bígl" RZA s LMD) po jedné facce od dvou sebevražedných parkuristů proměnil v uvědomělého chlapečka, usvědčil zlého starostu a sám kandidoval na jeho křeslo a zavedl do rozháraného městečka plného vymaštěných fetek pohodu, mír a mezidruhovou lásku a svůj tým tlustejch hiphoperskejch negrů a dalších feťáckých filcek z MTV přetavil v pionýrskou brigádu... Jeden parkurista vypadá jak zakrslej Max Cady a druhej zas jak exhumovanej James Dean - no, to je vlastně na filmu jediné, co lze hodnotit kladně. Ti dva byli fajn. I bitka negryně s hispánkou, ale to už trochu zavánělo amatérskou kamerou. Ale abych je nepřechválil. Dvojice parkuristů občas předvedla scény (kradená dodávka), které si v ničem nezadají s Šimonem a Matoušem... No nic, zbytek filmu je s odpuštěním naivní kokotina, ale to už jsem říkal... Nedoporučuju. Ani omylem. ()

sniper18

Je to slabý akčný film, ktorý je remakom skvelého originálu. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy je v Detroite kvôli nadmernej zločinnosti vytvorené špeciálne, zákonmi takmer nekontrolované geto oddelené od zvyšku mesta, v ktorom žije množstvo zločincov, ale stále aj dosť slušných ľudí. A tak keď sa skupine miestnych zločincov podarí ukradnúť bombu, schopný policajt dostane za úlohu sem preniknúť a spriateliť sa s miestnym bojovníkom proti zločinu, aby ju zneškodnili skôr, než bude neskoro, pričom policajt má k tomu aj osobné dôvody, no stojí im v tom mnoho prekážok. Spracovanie ale nestojí takmer za nič, síce sa na jednu stranu dá celkom pochváliť, že sa tu takmer stále niečo deje a tak aj vďaka krátkej dĺžke až na pár častí film ani tak moc nenudí, lenže je to vlastne len väčšinu času doslovne prekopírovaný originál so všetkými zásadnými scénami, pričom pozmenených je len pár maličkostí a tých pár scén navyše tvoriacich hlavne menšia línia s policajtom a jeho starým otcom mi prišli skôr len zbytočné. Takže v porovnaní s originálom to nielen neprinesie vlastne žiadny klad, ale nefunguje ani väčšina z toho, čo predtým výborne, napríklad chémia medzi hlavnými hrdinami, a tak vlastne všetko je na neporovnateľne nižšej úrovni a navyše mi to prišlo aj o dosť hlúpejšie. Aj preto ma to už po chvíli prestalo baviť a už som to pozeral len zo zvedavosti, ako verne sa budú držať originálu a či sa aspoň jedna z tých zásadných scén vydarí, ale dopadlo to veľmi zle. Akcie je tu plno, ale moc ma nezaujala. Opäť je väčšina z nej takmer totožná s originálom, nájdu sa tu súboje, prestrelky, samozrejme parkourové naháňačky a navyše pribudlo niekoľko automobilových naháňačiek, lenže je to slabo natočené, toho strihu je tu zbytočne moc, takže o lahodne prevedenom parkoure z originálu tu nemôže byť ani reči, pričom mi ani tie uhly kamery moc nesedeli a tiež tomu úplne chýba ten správny náboj. Síce pár zaujímavejších momentov sa tu nájde, ale všetky kazí práve ten vizuál a tak ani jedna akčná scéna ma moc nebavila. Herecké obsadenie nie je zlé, David Belle je opäť ten správny sympaťák, ktorý je na tom fyzicky stále dosť dobre, ale tvorcovia mu to kazia, Paul Walker sám o sebe nie je zlý, ale tu sa jednoducho vôbec nehodí, svojmu predchodcovi nemôže konkurovať a ako som spomínal, ani tá chémia medzi nimi nefunguje. plusom je sympatická Catalina Denis ako bývalá priateľka hlavného hrdinu a ani hlavný záporák RZA ma nesklamal, jeho postava je aj celkom zaujímavá. Inak už nie je o koho stáť. Réžia a technická stránka sú rozhodne sklamaním, aspoň tie kulisy sú pre potreby filmu ideálne a ani vizuál mimo akcie nie je najhorší, ale inak je to bieda. Originál mám veľmi rád, je to nielen doteraz najlepšia filmová prezentácia parkouru, ale aj celkovo jeden z najzábavnejších akčných filmov nového tisícročia, ale tento remake je úplne zbytočnosť, nielen tým radikálnym prekopírovaním, ale ani sám o sebe nestojí takmer za nič. Takže aj keby nebol originál, moje hodnotenie by nebolo lepšie. 40% () (méně) (více)

Le_Chuck

Banlieue 13 je moje guilty pleasure a aj keď táto doslovná kopírka (ahoj David) nerobí hanbu, tak metál zbytočnosti zaslúži úplne oprávnene. Fakt to odporúčam len tým, ktorí si chcú naposledy pozreť na plátne Paula Walkera. Inač smer Francúzko rok 2004. 50% ()

Kaka

Je to neuvěřitelně tupá věc a ještě zvláštnější je, že Besson remakuje svůj 10 let starý produkt "Made in France". Je to úplně to samé, jen vedlejší role se prohodily a akce je o něco dynamičtější a více "eye candy dubstep". Bodejť by také ne, když americké publikum je trochu jiné, než to francouzské. Ono nastříhané je to cool, ozvučené rovněž a drajv to má neskutečný. Jen se u toho nesmí vůbec přemýšlet - čemuž díky bohu napomáhá relativně krátká délka. Občas sebeparodické, občas fajn přímočarý výplach, kde chybí na můj vkus krev - zřejmě kvůli přístupnosti, což vidím jako fatální nedostatek. Walker je tam sympatický a rozloučil se jakž takž důstojně. ()

Falko

Zabavny akcak, pri ktorom netreba premyslat nad tym, co je a nie je realne. Ak chcete premyslat, vyhnite sa tomuto filmu ako sa len da. Chcel som ho vidiet aj vdaka Walkerovi, predsa len jeho posledny kompletny film, ak sa nemylim a Luca Bessona mam tiez rad, len ten zaver by som az tak neprehnal. Inac film je lepsi, nez som cakal na zaklade priemernych hodnoteni. ()

castor

Stříhal třetího Kurýra, Útěk z MS-1 nebo Colombianu, a v úvodní honičkové sekvenci Doupěte je to znát. Teď to Camille Delamarre zkouší coby režisér a na jeho tupou hru je docela obtížné přistoupit. V daném žánru jsme zvyklí na cokoliv, ale tady je to, co se příběhu, situací a dialogů týče, natolik odfláknuté, že mnohdy ani neplatí ono známé: oči a uši připravit, mozek odstavit!! Všichni jsou zkorumpovaní, všichni odklánějí zrak a zodpovědnost od obřího izolovaného ghetta v prohnilé části Detroitu. Mezi hlavním duem to nefunguje, Belle může přeskočit nebo proskočit co chce, ale stejně to bude nuda, Walker si zasloužil konzistentnější předčasnou tečku za svou kariérou. A u Bessona nevíme, jak moc si dělá srandu, nebo to myslí smrtelně vážně. A abstinující děda na konci? Raději už bez komentáře!! ()

Spooner

Zábavná akční blbina, která je příběhově ještě debilnější než originál (a to už je sakra co říct). I přesto se ale divák nemá díky svižnému tempu a hodně solidní akci moc kde nudit. Ty tríčky Davida Bella baví zkrátka vždycky. ()

Wacoslav1

Souhlasím z tím, že úvodní titulky jsou fajn. Zbytek filmu už bohužel ne. Prostě co vám budu povídat další zběsilej vyklepanej teanage akčňák na kterej by měli zakázat vstup každýmu kdo je vlastníkem občanskýho průkazu a zdravýho rozumu. Jo pokud jste hysterický dětičky, tak si tenhle cool filmík určitě užijete za zvuku hlasitého chechotu srkání coca coly a pojídání lahodných voňavých smažených hranolek. A možná, že budete i brečet když si představíte jakej, že je to tam krásnej (nad) hrdina a teď to sepne Ty vole von je tuhej, no von je fakticky tuhej, von opravdu umřel a už neobživne a mě se právě zhroutil život... vzlyk... nemůže přestat štkát... smrk. Ale tak ok už radši nic já vím jsem hroznej cynickej parchant. Pokusím se to zhodnotit bez sentimentu no prostě je to takový rychle a rozklepaně říznutý zátahem asi tak to na mě působilo. Plusem je určitě fakt, že se furt něco děje a není čas na nudu, ale to všechno za předpokladu, že vám nevadí šíleně nepřehledná akce prokládaná mými oblíbenými zpomalovačkami. Jo aha mě to vadí, tak to bude asi ten problém.40% ()

Real Tom Hardy

"SHE IS CUTE, I KNOW. SHE'S GOT A GREAT ASS, MAN." --------- Ako dopadol americký pokus o remake francúzskej filmovej parkourovej legendy? Ako ramake celkom slušne, ako film v porovnaní s Banlieue 13 katastrofálne, v porovnaní s Ultimátom len o trochu horšie. Filmu zostala nadupaná akcia, parkour a hudba. Vytratil sa však francúzsky šarm, elegancia, charizma a akékoľvek zaujímavé postavy, ktoré sa v prvom filme objavili. A keďže ja som práve na tom všetkom francúzskom fičal, tu už mi nič dôležité nezostalo. ()

Fiftis

Námet filmu teda veľkú pozornosť nepúta, skôr jeho herecké obsadenie a režisér, ktorého meno sa viaže s filmom 96 hodín: Odplata. Režisérom je teda Camille Delamarre, ale scenár má na svedomí známy Luc Besson a musím uznať, že toto je skutočne bomba oproti jeho filmu The Family, ktorý som videl nedávno. Čo ma hneď na filme zaujalo bolo nezvykle dobré intro, so skvelou hudbou. Camille Delamarre sa celkom vyzná, na to že je to neznámy režisér a presne vie, ktorý štýl sa dá použiť pre ktorú scénu. Nasadil skutočne veľké tempo už od úvodných titulkov a drží ho naprieč celým filmom. Výborná rozlúčka s Paulom Walkerom. ()

Shakers

No čakal som viac. Tato americká verzia Okrsku 13 je síce slušne dynamická s dobrými hercami, choreografiou, ale to neznamená, že keď to vyzerá cool, tak to nemusí dávať zmysel. Je síce pekné, že film je venovaný Walkerovi, ale celý film ťahajú ku dnu scény, ktoré skratka musia byť za každú cenu cool. 55% - 3* ()

Allien.9

"Brick Mansions" není dobrý film. Troufám si dokonce říct, že je to film špatný. I kdybych nějakým zázrakem pominula všechny ty nechtěně ironické WTF momenty, nefungující duo Belle/Walker, nezvládnutou atmosféru odporné díry atd., pořád mi tu zbývá fakt, že se jedná o nesmyslně uhlazenou a vyumělkovanou kopii "Okrsku 13" (proč se, proboha, Besson podílí na vlastním remaku?!?), ve které nefunguje zhola nic a to se raději ani nezmiňuji o na hlavu postaveném příběhu. SPOILERY: Slušní lidé křičí 'Pomoc, kriminálníci mi ubližují, chci být v bezpečí!'. Kolem problémového okrsku se tedy vystaví masivní zeď, kde se tato spodina společnosti ponechá bez lékařské pomoci, možnosti na vzdělání, policejního dozoru atd. atd., aby se mohla nekontrolovaně množit, ozbrojovat dle libosti a časem na*raně vzepřít. Slušní lidé si nicméně žijí spokojeně dál a každou chvíli mluví o tom, co je to za štěstí, že už se s těmi ošklivými zločinci nemusejí potýkat. Pak se ale znenadání dozvědí, že chce starosta všemi schvalované ghetto srovnat se zemí (i s prostitutkami, drogovými dealery, násilníky, zloději a sociálně slabými), aby mohl na jeho místě začít znovu a lépe. Slušní lidé, ti samí lidé, kteří tak vehementně souhlasili s výstavbou zdi, najednou však najednou jako ovce křičí 'Strhněte tu ohavnost! Pusťte ty chudáčky zpět mezi nás a starostu zavřete až zčerná!' NO WTF?!? Ale zatímco ve francouzské verzi se ho ještě podařilo jakž takž zamaskovat (ve své době se přeci jen jednalo o poměrně svěží a odvážnou záležitost, nehledě na to, že se zvratem na konci spousta lidí nepočítala), v americké je každý mikroskopický flíček nesmyslnosti vidět, jako by na něj mířili reflektorem. Dobře se kouká na úvodní titulky, parkur, černého Mustanga s bílými pruhy, Paula Walkera v jeho typicky ležérním oblečení, dobře se poslouchá (výjimečně nepřepísklý) Dubstep a (opět) řvoucí Mustang, nicméně na to, abych si "Doupě" (Jednu kastraci bez umrtvení pro autora českého překladu, prosím!) pustila znovu, je to sakra málo... Doufám, že to skutečné a jak se patří důstojné rozloučení s Paulem Walkerem, obstará sedmé (bože, ta číslovka zní děsivě) "Rychle a zběsile" a ne toto.;-) ()