Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

hoffo

Neviem čím to je, ale akčné filmy Luca Bessona a vôbec francúzskych režisérov a scenáristov posledného obdobia mi niečím nesedia... vnášajú do nich ťažko popísateľný pocit nevierohodnosti a neautentičnosti akčných scén, hoc sú natočené veľkolepo a častokrát aj s dostatočným rozpočtom... ide často o nepatrné drobnosti, ktoré je aj ťažké opísať, lebo sú len v rovine pocitu (hrdina sa pred paľbou z automatických zbraní ukryje za plastový sud, alebo dvere auta... prípadne do scén kde ide o život implantujú akýsi francúzsky humor a často prekračujú tenkú hranicu, ktorá delí kvalitnú akciu od prepáleného komiksu). Toto celé v konečnom dôsledku zráža dojem až kdesi za hranicu nechcenej paródie, pritom staršie francúzske vypalovačky v podaní Delona, alebo Belmonda (Poviedka o policajtovi, Samotár...) si rád pozriem ešte aj dnes, takže francúzska škola by mala z čoho čerpať. Bohužiaľ Bessonovým filmom či už Kuriér, Brutálna Nikita, Leon, Taxi alebo aj Piaty element chýba práve ten potrebný feeling uveriteľnosti, ktorý vás vtiahne do deja, kde by ste sa dokázali z niekým, alebo niečím stotožniť, hoc ich spracovanie je výborné. A presne v tomto duchu sa nesie aj Brick Mansions. Odhliadnuc od toho, že ide o remake a hĺbka deja s dialógmi dosahuje asi tak úroveň kurzu cudzieho jazyka pre začiatočníkov, dá sa to pozrieť až dokonca, ale na druhý deň som už ani nevedel o čom to poriadne bolo a teraz keď píšem tento komentár, už len viem, že to bol posledný Walkerov film.. ()

Jadran

Pozrel som si tento film, pretože mám rád parkour a aj preto, že to je posledný film Paula Walkera. Myslím, že tento remake pôvodného okrsku 13 z roka 2004 nie je až taký zlý. Je to síce úplne do bodky ten istý dej a takmer aj tie isté postavy, len s inými menami a inými hercami. Je pravda, že s pôvodnými hercami z okrsku 13 to bolo lepšie, ale rozhodne by som ani tento remake nepodceňoval. Odporúčam tento film hlavne tým, ktorí nevideli Okrsok 13 (2004). ()

macherano

Moc preakcnene aj keď nemali chybu akčné scény predstaviťelia tiež boli dobré vybraný viacej myšlienky aj keď záver sa mi páčil zvrat aj tak niečo predsieň chýbalo ()

MisaP3

Ze začátku jsem si říkala proč sakra někdo natočí film se stejným příběhem, stejnými scénami a stejným hlavním hercem?! Po půl hodině jsem si ale řekla, že když už tak proč ne... David Belle "já to sakra dělá" je pořád stejně dobrej a v kombinaci s Paulem Walkerem mi to sedlo ještě víc než originál. I když většina scén se při znalosti originálu Okresek 13 dalo snadno předvídat (což tedy šlo už v originálu bez znalosti předem) tak se mi to libilo a na Paulův, bohužel, poslední počin to vůbec nebylo špatné ()

koumes.

Nachápu, proč se David Belle pouštěl do znovu natočení svého úspěšného Okrsku 13 (Banlieue 13) a navíc dovolit ho takhle úplně zmršit? Scénář je výsměch původnímu filmu, bojové scény panické - viz Paul Walker a David Belle ve společném boji u rakety, z mafiána nakonec udělali dobráka, protože jednoho taťku nezabil, ale že střílel během filmu - v pohodě. ()

Mikkys

Zajímavý film. Super začátek, parkour prvky mám ve filmech rád, a tady jich je požehnaně. Dalo by se říct, že se jedná o remake Jackieho Chana :-) Celkově se ale jedná o celkem povrchní film, příliš "uhoněný", bez chvilky klidu. Jenom utíkej, skoč, vraž, přeskoč, atd. Ale i přesto se mi film líbil. A skvělá "ghetto" hudba :-) ()

PhoenixTears

Tohle je snad nejhorší remake, jaký jsem kdy viděl... Jedna hvězda za Davida Bellea. Nic více, nic méně. Prostě tragédie. Škoda že Paul Walker do tohohle filmu vůbec šel... ()

Johny203

Luc Besson v americkej produkcii remakuje svoj vlastný francúzsky film, Okrsok 13. Z poza oceánu si zo sebou zobral aj Davida Bellea, pre ktorého to muselo byť deja vu ,pretože americká verzia je scéna za scénou to isté čo sme už videli, len s minimálnymi zmenami a dokonca si požičiava aj pár záberov (asi 3) z, menej kvalitného, pokračovania francúzskeho filmu. Chýba len scéna jedenia nohavičiek. Americká verzia ale takmer každú scénu zjednodušuje čím ju vlastne robí hlúpejšou. Vrchol stupídnosti je scéna v dodávke. Nástup Paula Walkera je menej zaujímavý ako u jeho hereckého kolegu z francúzskej verzie. Neexistuje jediný dôvod prečo by tento film mal vidieť niekto kto videl originál. ()