Kristy

Random

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

Ono je to vlastne všetko na jedno kopyto, ale pokiaľ je to naozaj slušne technicky zvládnuté, atmosferické a napínavé, tak nie je možné, že by to omrzelo. Originalitu nečakať, všetky ostatné aspekty dobrého hororu však boli splnené. O triedu lepšie ako nedávny Mischief Night, "Static" či "The Purge", úrovňou sa to približuje k "The Strangers" (ten sa mi však páčil o niečo viac), alebo sa to dá prirovnať k "F", prípadne "Ils" atď., takže hra na mačku a myš, v ktorej mladá študentka ostane počas vďakyvzdania sama na univerzite, avšak objavia sa maskovaní zabijaci, ktorí to myslia vážne a tak sa začína jedna veľká adrenalínová jazda. Keďže je však holčina šikovnejšia, ako sa na prvý pohľad zdá, zabijaci to s ňou také jednoduché rozhodne mať nebudú. Skrývačky, naháňačky, mordovačky - spočiatku je to pomalé a desivé, neskôr obetí pribúda a ide len o to, kto z koho. Mám rád tento typ hororov a bavil som sa!(8.8.2014)

Neuvěřitelné překvapení, které mne zcela nepřipraveného fakt zasáhlo. Aktuálně relativně právem oslavovaný PURGE 2 dostává tímto snímkem konkurenta, který mu vráží relativně silný direkt na pumpu (játra v MMA pojem ...) a u mne tedy vítězí ... Obsah trochu mlží, protože divák si představuje, že parta klasickejch maskovanejch zakuklenců bude po celou stopáž nahánět jednu holku a ta bude do nekonečna utíkat. Jenže ono to tak docela ani není ... ;-) Jednak se střídá prostředí, kudy všude holka zdrhá a hledá útočiště a pomoc. Prostředí je chvílema docela fajnový, zejména chata týpka s brokárnou. Film doprovází excelentní hudba, která graduje vypjaté scény. Všechno je to fakt maximálně napínavé. Hlavní hrdinka je mnohem sympatičtější než postavy v obou dílech "Očisty", fakt mi přirostla k srdci ... film je silně emocionálně zabarven, to se podařilo úžasně stvořit a divák i hrdinka fakt nejdřív trpí, ale v posldní třetině se holka vzmůže a to docela věrohodně .... a divák čeká na pomstu. ;-) A hádejte, jaká ta pomsta nakonec je ..? :-) No 5/5, jeden z nejlepší "x-invasionů", který se sklání až před modlou a vrcholem You are Nex! ... Luxusní záležitost!!(16.8.2014)

Našlapanej college invasion survival, který zase jednou řekl NE a ukázal, že být vybrán jako oběť nemusí automaticky znamenat poníženě chcípnout v patetických a usnoplených prosbách o život. Vynikající casting (každá postava fungovala přesně jak měla), luxusní technické provedení, kdy režie a kamera umí velmi zručně pracovat s prostorem a tak ani v chodbičkách tak rozsáhlého komplexu se divák neztrácí a pořád je citlivě udržován ve svižně plynoucím ději který vlastně nestihne ani na chviličku zanudit. Plný kotel nedám asi jen proto, že na mě ten film tak něják působil, že nemá ambici být opravdovou topkou a taky proto, že subžánrově nejbližší "You are next" na mě zapůsobilo přecejen kapku více. Ale jinak tleskám a doporučuju.(9.11.2014)

Príbeh sa sústreďuje na jedno dievča,ktoré na ubytovni cez sviatky zostane sama,lebo všetci aj známi odišli za rodinami.Bola si niečo nakúpiť a mala potýčky z takou opeercingovanov primadonou.Len myslela že na ubytovni je v bezpečí ale to bol omyl.Príbeh je jedno veľké klišé,ktoré ma už nemôže prekvapiť.Ale má to svoju úroveň čo sa týka kamery.A dej tiež nenudí.Je tam pár hluchých miest,ale vo víre podobných snímok to je skoro nemožné nájsť dokonalý film.Ale jedno filmu neodpustím a to totálne zlé masky,neviem či im chýbal rozpočet ale aj vo fíhatralala disponujú lepšími maskami ako len na tvári mať navlečený alobal.Tak to posrali.Film disponuje dobrým napätím a aj atmosférou,nie zas toľkým ako som navyknutý u podobných filmov ale ináč v poho.Aj keď to nieje taký horor že krv srší zo všetkých strán ale je tu dobre vyvážený strach a napätie.Je pravda že jedna študentka pozabíja organizovaný gang,ktorý ako vidíme na začiatku už má viacero obetí,ale bavil som sa a tak sa cez to poľahky prenesiem.Chcel som dať 3* ale za tú upálenú piču dávam o jednu hviezdu navyše,lebo som jej to brutálne prial.(11.9.2014)

• Gilmour93

Popík, brčálový filtr, netečná atmosféra a moment překvapení jako sprosté slovo. Pokud zastáváte názor, že subžánr home invasion vykazuje stereotypnost milostného života heterosexuální abatyše, návštěva liduprázdného kampusu alobalovými kultisty (bacha, ne kulturisty) vám na to dá štempl.. No nic, zůstalo pár neodkladných restů. Spojená federace planet musí zažádat policii o navrácení ukradené transportní jednotky, Justýnka zamíří na městský úřad s požadavkem na změnu jména (Kristy MacGyverová) a vietnamský veterán John Rambo potrénuje pád skrz větve stromu, aby už nikdy nemusel vytahovat šitíčko..(17.9.2015)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (GTS_PUNK)