Kristy

Random

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

Tak tohle je záblesk z čista jasna, neuvěřitelná jíízda!! Tohle mi sedlo jako prdel na hrnec. Film se může pyšnit překrásnou hlavní hrdinkou, šíleným tempem, ten film se řítí jako porsche na dálnici, které nemůže nikdo zastavit, perfektními záporáky s neokoukanými masky a solidní bad ass leaderkou, která si vyvolá respekt jak by smet a to hlavní, co mě dostalo do kolen byl soundtrack ! Dovolím si tvrdit, že lepší sound jsem v hororu snad ještě neslyšel, ta postupná gradace, zesílení, při filmu jsem se lekl tak 20 x!! A to se nepovedlo ani žádné hloupé duchařině. Opravdu síla a Nejlepší Drive horor roku. Na nelogičnosti ani není čas, pač ten film vás nenechá vydechnout, natož přemýšlet nad hloupostmi. Ten film je potřeba si vychutnávat jako Tiramisu. Doporučuji pouze se sluchátky, jinak to nebude mít efekt!(10.8.2014)

Neuvěřitelné překvapení, které mne zcela nepřipraveného fakt zasáhlo. Aktuálně relativně právem oslavovaný PURGE 2 dostává tímto snímkem konkurenta, který mu vráží relativně silný direkt na pumpu (játra v MMA pojem ...) a u mne tedy vítězí ... Obsah trochu mlží, protože divák si představuje, že parta klasickejch maskovanejch zakuklenců bude po celou stopáž nahánět jednu holku a ta bude do nekonečna utíkat. Jenže ono to tak docela ani není ... ;-) Jednak se střídá prostředí, kudy všude holka zdrhá a hledá útočiště a pomoc. Prostředí je chvílema docela fajnový, zejména chata týpka s brokárnou. Film doprovází excelentní hudba, která graduje vypjaté scény. Všechno je to fakt maximálně napínavé. Hlavní hrdinka je mnohem sympatičtější než postavy v obou dílech "Očisty", fakt mi přirostla k srdci ... film je silně emocionálně zabarven, to se podařilo úžasně stvořit a divák i hrdinka fakt nejdřív trpí, ale v posldní třetině se holka vzmůže a to docela věrohodně .... a divák čeká na pomstu. ;-) A hádejte, jaká ta pomsta nakonec je ..? :-) No 5/5, jeden z nejlepší "x-invasionů", který se sklání až před modlou a vrcholem You are Nex! ... Luxusní záležitost!!(16.8.2014)

Zručne natočený (pekná kamera) a zahraný thriller s herečkami sympoškami. Horor vážne nie, na to tu nebola atmosféra a ani krv. Keď sa už aj k niečomu takému schyľuje, tak ide všetko mimo kameru, akoby sa tvorcom z pohľadu na krv dvíhal kufor. Začiatok je síce unudený a hrozne rozťahaný, ale s príchodzími sektármi na internát príde aj trocha zábavy v podobe sledovania boja o prežitie. Ide o taký slabší survival v internátnom mestečku. Podotýkam trochu zábavy, pretože väčšinou je to mdlé, bez emócií a bez nápadu. K hlavnej postave si človek ani nemá ako vybudovať vzťah, vlastne je mu jedno, ako to celé s ňou dopadne. Našťastie prípadnú nudu aspoň občas oživila nejaká tá pastička alebo iný viac-menej vynaliezavý spôsob ako sa dotieravcov zbaviť. Slabší priemer. 50/100(26.8.2014)

POZOR, HROZÍ VYSOKÉ NAPĚTÍ!!!!!!!! Wau, tak tohle byla zase jednou trefa do hororového terče. Sekta, která se zaměřuje na určité dívky(neřeknu jaké ani proč) si vyhlídne další oběť a jak to tak bývá, nebude to tak jednoznačné, jak se zprvu zdálo. Výborný, atmosférický LOV na člověka v uzavřeném prostoru. Dívka je sama na univerzitě a tak nemá kam jít pro pomoc, je na to sama. Banda záporáků má skvělé masky a hlavní dívčí záporná role byla zahraná a vybrána s velkou precizností. Byla to fakt mrcha. Po 40 minutách tlachání a seznamování přichází na řadu už výše zmiňovaný lov, ale po jedné události se z lovce stane zvěř a tak se role obrací. To vše podkresluje výborný soundtrack, který je až děsivý a kde se síla a hlasitost zvuků střídá jak na horské dráze. Velká spokojenost. A ty některé nelogičnosti? Čert je vem. Vemte si večír noťas, Maximální hlasitost, maximální soustředění a budete mít maximální zážitek. Pecka.(15.8.2014)

Tento film jsem si opatřil především kvůli Ashley Greene. Tuhle herečku prostě žeru a rozhodně to není kvůli Twilightu (jelikož tuto ságu vůbec nemusím). Velmi záhy jsem však zjistil, že tu nehraje „hlavní roli“ a v té kapuci jsem jí málem ani nepoznal. Takže v první chvíli mě ovládlo zklamání. Naštěstí si Haley Bennett nevedla vůbec špatně, takže jsem tomuto „Home invasion“ začal pomalu přicházet na chuť. Trvalo to však nějakou dobu, protože první polovina filmu z hlediska hororového žánru moc poutavá nebyla. Tím však určitě nechci říct, že by šlo o něco nepoživatelného. Asi největší smůlou pro tvůrce co se mého ohodnocení týká, bude fakt, že jsem v poslední době viděl až moc filmů s podobným tématem a popravdě větší polovina byla o třídu lepší. Šablonovitá zápletka nám mnoho nového nenabídla, ale dá se tu nalézt i několik pozitivních věcí. Mezi ně patří především změna prostředí, kdy se z nejrůznějších domů přesuneme do univerzitního areálu, který se přímo nabízel k rozpoutání hotového pekla, jenže to by se tvůrci museli trochu odvázat a především se vyvarovat nelogickým kopancům a žánrovému klišé. Přečetl jsem si pár komentářů a dost mě zarazila slova jako (mrazivé, lekací scény…) – a já se musím zeptat, kde jste na ně narazili??? Atmosféra byla místy ponurá a v určitých scénách se skutečně dostavili i náznaky napětí, ale předvídatelnost scénáře a především ono klišé v podobě neuvěřitelně rychlého přesunu záporáků, kteří se vždycky objevili na tom správném místě, mi kazilo vychutnat si film naplno. 50%(7.11.2014)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (GTS_PUNK)