Kristy

Random

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

Tak tohle je záblesk z čista jasna, neuvěřitelná jíízda!! Tohle mi sedlo jako prdel na hrnec. Film se může pyšnit překrásnou hlavní hrdinkou, šíleným tempem, ten film se řítí jako porsche na dálnici, které nemůže nikdo zastavit, perfektními záporáky s neokoukanými masky a solidní bad ass leaderkou, která si vyvolá respekt jak by smet a to hlavní, co mě dostalo do kolen byl soundtrack ! Dovolím si tvrdit, že lepší sound jsem v hororu snad ještě neslyšel, ta postupná gradace, zesílení, při filmu jsem se lekl tak 20 x!! A to se nepovedlo ani žádné hloupé duchařině. Opravdu síla a Nejlepší Drive horor roku. Na nelogičnosti ani není čas, pač ten film vás nenechá vydechnout, natož přemýšlet nad hloupostmi. Ten film je potřeba si vychutnávat jako Tiramisu. Doporučuji pouze se sluchátky, jinak to nebude mít efekt!(10.8.2014)

• darkrobyk

Tak to zase jednou byla hovadina...scénář musel napsat úplný magor. Hlavní postava - Justine - se chová jako blbá kráva (a to ani není slušivá blondýna), která vrší jednu chybu za druhou. Jenže, světe div se, tahle křehká dívka se všemi útočníky hravě zatočí! Neuvěřitelně hloupý film, kde je divák strašen nesmyslnými zvukovými efekty, kde by ve skutečnosti oběť neměla šanci, kde nám hrdinka skočí ze střechy budovy (kam si hloupě naběhla), chvíli kulhá, ale pak běhá jak laňka a kde se hovadsky chovají snad všichni. Mé doporučení - nechte tenhle blábol být a ušetříte si promrhaný čas...(1.1.2015)

U Kristy se stala věc nevídaná a to, že film přichází s reálnou slasher atmosférou, které je jak vystřižená ze 70'/80' béček, tedy minimálně v první půlce, kdy se celý biják dost zdlouhavě rozjíždí (Haley skotačící po chodbách kolejí je opravdu k sežrání) a vytváří tak živnou půdu pro to, co příjde po později. Atmosféra ještě nějkou chvíli drží, ale v momentě, kdy na scénu přichází maskovaní intruders a jede se tak podle zaběhlých scénářů filmů jako Strangers, Purge nebo Last House On Left, celé to ztratí to parádní počáteční kouzlo. Pochválit ale musím výpravu odehrávající se v prostorách školy a kolejí (dává vzpomenout na Halloween 2 z nemocnice), které nabízejí parádní vyžití pro pro terorizující zmrdy a jejich oběti. Rovněž soundtrack (ne nepodobný perle Sinister) vytváří zatraceně hustou a nervní atmosféru. Za mě trošku zklamání, že se atmoška filmu neudržela v nastoleném duchu, ale jinak velice solidní záležitost!(3.9.2014)

,,ZAČÍNÁ LOV. POBĚŽ ZA BOHEM, KRISTY…" /// Překvapení! Už jen tím, jak si to náramně buduje atmošku. Z hovna pomalu (ale jistě) pletou bič. Vystačej si u toho hraním se světly (v budově) a se zvuky, ale přesto každá trubka pozná, že lovecká sezóna na americkejch univerzitách letos začala vo kus dřív. ,,Malá“ vyvražďovačka, u který mě ale nejvíc baví to napětí. Fakt! Užívám si to, páč ,,Kristy“ celkem zvládá a nejvíc mě udělá vokamžikem, kdy se ,,TO“ v ní zlomí… MILUJU TĚ KRISTY! (vlastně Justine). Líp bych to snad ani nedokázal! Nevím no, možná že to zas takovej nářez není, ale já bych si dokázal představit pokračování. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám samostatnou holku, co dávala pozor při chemii a dílnách. 2.) Rád čumím na lidi, co maj zkurvený díkůvzdání. 3.) Thx za titule ,,LIVINGDEAD“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(8.10.2014)

Príbeh sa sústreďuje na jedno dievča,ktoré na ubytovni cez sviatky zostane sama,lebo všetci aj známi odišli za rodinami.Bola si niečo nakúpiť a mala potýčky z takou opeercingovanov primadonou.Len myslela že na ubytovni je v bezpečí ale to bol omyl.Príbeh je jedno veľké klišé,ktoré ma už nemôže prekvapiť.Ale má to svoju úroveň čo sa týka kamery.A dej tiež nenudí.Je tam pár hluchých miest,ale vo víre podobných snímok to je skoro nemožné nájsť dokonalý film.Ale jedno filmu neodpustím a to totálne zlé masky,neviem či im chýbal rozpočet ale aj vo fíhatralala disponujú lepšími maskami ako len na tvári mať navlečený alobal.Tak to posrali.Film disponuje dobrým napätím a aj atmosférou,nie zas toľkým ako som navyknutý u podobných filmov ale ináč v poho.Aj keď to nieje taký horor že krv srší zo všetkých strán ale je tu dobre vyvážený strach a napätie.Je pravda že jedna študentka pozabíja organizovaný gang,ktorý ako vidíme na začiatku už má viacero obetí,ale bavil som sa a tak sa cez to poľahky prenesiem.Chcel som dať 3* ale za tú upálenú piču dávam o jednu hviezdu navyše,lebo som jej to brutálne prial.(11.9.2014)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (GTS_PUNK)