poster

Sára

 • Polsko

  Sara

 • Slovensko

  Sára

Akční / Romantický

Polsko, 1997, 110 min

 • KevSpa
  ****

  Tenhle polský akčně-romantický film je sice regulérní vykrádačkou Leona Luca Bessona (hlavní hrdina se jmenuje Leon, chodí stejně oblékaný, v jednom záběru dokonce visí plákát z tohoto filmu), ale to není vůbec na škodu. Navíc se tvůrci rozhodli celý film postavit na vztahu mezi čtyřicetletým mužem a šestnáctieltou dívkou, která se do něj zamiluje. Narozdíl od Leona, kde tento vztah nebyl nijak rozveden a naplněn, zde je tomu naopak a celá zápletka se od tohoto "zakázaného" vzahu odvíjí, což vidím jako velký klad. Výborný akční film s výtečným Boguslawem Lindou v hlavní roli jen dokazuje, že Poláci umí natočit slušný film i v žánru, který je doménou spíše Američanů a Francouzů.(25.4.2003)

 • Chrustyn
  **

  Místní srovnání s Bessonovým Leonem mi zde příliš nesedí a nejen kvůli tomu, že je hlavní ženská postava ve věku, kdy s ní může hlavní hrdina spát (což i udělá). Nevýrazný akčňák, jehož vrcholem jsou extrémně zpomalené přestřelky, které se okoukají už při prvním záběru. Podle mě to byl spíše slabší pokus o polskou variaci na Johna Woo.(18.12.2015)

 • Shit
  ****

  Tady se nechalo pár lidí pěkně nachytat na to, že hlavní postava se jmenuje Leon a tak tomu hned prásklo nesmyslnou nálepku "vykrádačka Leona od Bessona", ale to vůbec neni pravda, je to úplně jinej film a i o něčem jiným, ale to je vcelku fuk, hlavní je, že to je fakt zábavný, akční scény na Poláky hodně kvalitně zpracovaný, i když jich neni moc, ale závěr s odplatou to mohutně napraví a Boguslaw Linda v hlavní roli je správnej elitní drsňák takovým Hallenbeckovským (Poslední skaut) stylem, ale ne nějak přiblbe, navíc Agnieszka Wlodarczyk ve svých 16ti tady fakt stojí za hřích a při několika jejích nahých scénách se mi odkrvil mozek. Po skouknutí sem měl chuť tomu fláknout plný hodnocení, ale celkově to tak dobrý asi fakt nebylo, jen ten závěr mě natolik uspokojil, že sem měl takový choutky(11.7.2009)

 • Faye
  ****

  Polsko je snad jediná země z východního bloku, která dokáže natočit dobrý akční film (Vabank, Vinci). A přestože si (někdy trochu a někdy víc) vypůjčí zápletku, hrdinu atd. jinde, dodají vždy ten vlastní vtip a šmrnc. Okouzlilo mě jedno vyznání- Sára sedí ve staré vaně a Leon pod ni přikládá na oheň knihy, aby ohřál vodu a zároveň si vzájemně vysvětlují co si každý z nich představuje pod pojmem LÁSKA. Myslím si, že pozornost si zaslouží nejenom tenhle film, ale polská tvorba vůbec.(8.1.2006)

 • choze
  ****

  Upřímně naivní dílko polského fanouška amerických filmů, stejně ultrapohodové jako podobný německý případ KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU. Jahn se zhlédl v Tarantinovi, Slesicki zase v Bessonově LEONOVI, ale každý mají vlastní příběh a o vykrádání se dá mluvit jen stěží. Oba jsou vtipní, dojemní, mají k dispozici perfektní herce (Linda je megasympaťák) a ustojí i nějakou tu akční scénu (tady soustředěná do závěru).(13.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace