Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mafiánský boss Józef (Marek Perepeczko) je nucen najmout Leona (Bogusław Linda), aby ochraňoval jeho šestnáctiletou dceru Saru (Agnieszka Włodarczyk) před konkurenčními gangstery. Uzavřený Leon a citlivá Sara se do sebe zamilují. Netrvá dlouho a otec se o nastalé situaci dovídá. Jeho pravá ruka, gangster Cezary (Cezary Pazura) dostane za úkol Leona odstranit a konfrontace těchto dvou osobností na sebe nenechá dlouho čekat. (Tygrys)

(více)

Recenze (28)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Tenhle polský akčně-romantický film je sice regulérní vykrádačkou Leona Luca Bessona (hlavní hrdina se jmenuje Leon, chodí stejně oblékaný, v jednom záběru dokonce visí plákát z tohoto filmu), ale to není vůbec na škodu. Navíc se tvůrci rozhodli celý film postavit na vztahu mezi čtyřicetletým mužem a šestnáctieltou dívkou, která se do něj zamiluje. Narozdíl od Leona, kde tento vztah nebyl nijak rozveden a naplněn, zde je tomu naopak a celá zápletka se od tohoto "zakázaného" vzahu odvíjí, což vidím jako velký klad. Výborný akční film s výtečným Boguslawem Lindou v hlavní roli jen dokazuje, že Poláci umí natočit slušný film i v žánru, který je doménou spíše Američanů a Francouzů. ()

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto filmu jsem pochopil pravý význam slova týrání. Z toho se asi ještě dlouho nevzpamatuju, nevím jestli se někdo přežral prošlejma pomerančema nebo se mu po hlavě prošlo stádo slánů, ale tohle je fakt film leda tak na nadráží do Mokropsů, aby si lidi měli na čem vybíjet vztek ze zpoždění vlaků. Doteď nechápu jestli to tvůrci mysleli vážně nebo jako paradoii a to at už film jako celek a jeho zaplétku a nebo i jednotlivosti jako akční scény, dialogy a chování postav. A aby toho nebylo málo, tak si tady čtu o vykrádání Leona, cha, to že je filmu nějakej plakát a má v sobě nějaké drobnost ještě neznamená že je to polská obdoba Leona, ale zase takovýhle uvažování vysvětluje tady to vysoký hodnocení. Bože můj někdy je na světě fakt těžce. Jak se jmenujou ty prášku na ztrátu paměti ?? ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Tady se nechalo pár lidí pěkně nachytat na to, že hlavní postava se jmenuje Leon a tak tomu hned prásklo nesmyslnou nálepku "vykrádačka Leona od Bessona", ale to vůbec neni pravda, je to úplně jinej film a i o něčem jiným, ale to je vcelku fuk, hlavní je, že to je fakt zábavný, akční scény na Poláky hodně kvalitně zpracovaný, i když jich neni moc, ale závěr s odplatou to mohutně napraví a Boguslaw Linda v hlavní roli je správnej elitní drsňák takovým Hallenbeckovským (Poslední skaut) stylem, ale ne nějak přiblbe, navíc Agnieszka Wlodarczyk ve svých 16ti tady fakt stojí za hřích a při několika jejích nahých scénách se mi odkrvil mozek. Po skouknutí sem měl chuť tomu fláknout plný hodnocení, ale celkově to tak dobrý asi fakt nebylo, jen ten závěr mě natolik uspokojil, že sem měl takový choutky ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Polsko je snad jediná země z východního bloku, která dokáže natočit dobrý akční film (Vabank, Vinci). A přestože si (někdy trochu a někdy víc) vypůjčí zápletku, hrdinu atd. jinde, dodají vždy ten vlastní vtip a šmrnc. Okouzlilo mě jedno vyznání- Sára sedí ve staré vaně a Leon pod ni přikládá na oheň knihy, aby ohřál vodu a zároveň si vzájemně vysvětlují co si každý z nich představuje pod pojmem LÁSKA. Myslím si, že pozornost si zaslouží nejenom tenhle film, ale polská tvorba vůbec. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Naštěstí jsem Leona a neviděla, díky za to, alespoň nemám nutkání něco srovnávat. Takhle to byla alespoň pro mě akční, romantická komedie. I kdybych chtěla, tak jsem to nemohla z mnoha důvodů (stačí konec) brát vážně, ale byly momenty, kdy jsem se musela smát, to zase ano, ono to totiž ani jinak nešlo. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama