• choze
  ****

  Upřímně naivní dílko polského fanouška amerických filmů, stejně ultrapohodové jako podobný německý případ KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU. Jahn se zhlédl v Tarantinovi, Slesicki zase v Bessonově LEONOVI, ale každý mají vlastní příběh a o vykrádání se dá mluvit jen stěží. Oba jsou vtipní, dojemní, mají k dispozici perfektní herce (Linda je megasympaťák) a ustojí i nějakou tu akční scénu (tady soustředěná do závěru).(13.9.2010)

 • Deimos
  *****

  Net/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 6/10 Akce 9/10/// +krásná Agnieszka Wlodarczyk, charismatický Boguslaw Linda, akce, romantika, napětí -je tu méně výrazný hudební doprovod, o efektech a vysokém rozpočtu to taky není/// Viděno již po třetí. Kdysi dvakrát náhodně v TV, aniž bych znal název filmu a už jsem ani nedoufal, že ho někdy opět najdu a zhlédnu. Bezesporu se jedná o nejlepší polský akční film a důkaz toho, že i poláci umí. Škoda, že později nenatočili pokračování nebo něco podobného. Film má vše co správný akční film má mít. Podobnost s Leonem tu je s tím rozdílem, že tady došlo k naplnění lásky a vztahu mezi zabijákem a dívkou./// Celkem 88%///(16.9.2010)

 • PetrPan
  ****

  Agnieszce Wlodarzcyk bylo v době natáčení skutečně šestnáct let. Lolitářské vyznění Sáry se tím dostává na vyšší úroveň a film se dá doporučit i slintajícím a obézním šedesátníkům s chronickým zánětem šlach v zápěstí. Přijdou si na své, nahota i odvážnější sexuální scény rozhodně nejsou ojedinělým kořením této podařené akční romantické komedie od severních sousedů. Akční pasáže, byť lehce naivní, dají vzpomenout na to nejlepší z Policajta v Beverly Hills, zde stokrát skloňovaného Bessonova Leona a mnoha dalších bijáků, Kmotra nevyjímaje, západní provenience. Překvapivě, na slovanskou produkci, přímočará jízda bez postranních motivů, tím hlavním a jediným je jednoduchá zábava. A to mi co? Stačí. Čtyřka, a to i za ty polský předčasně zralý trojky. Viděno během Season Challenge tour 2015 (2.10.2015)

 • Enšpígl
  odpad!

  Při sledování tohoto filmu jsem pochopil pravý význam slova týrání. Z toho se asi ještě dlouho nevzpamatuju, nevím jestli se někdo přežral prošlejma pomerančema nebo se mu po hlavě prošlo stádo slánů, ale tohle je fakt film leda tak na nadráží do Mokropsů, aby si lidi měli na čem vybíjet vztek ze zpoždění vlaků. Doteď nechápu jestli to tvůrci mysleli vážně nebo jako paradoii a to at už film jako celek a jeho zaplétku a nebo i jednotlivosti jako akční scény, dialogy a chování postav. A aby toho nebylo málo, tak si tady čtu o vykrádání Leona, cha, to že je filmu nějakej plakát a má v sobě nějaké drobnost ještě neznamená že je to polská obdoba Leona, ale zase takovýhle uvažování vysvětluje tady to vysoký hodnocení. Bože můj někdy je na světě fakt těžce. Jak se jmenujou ty prášku na ztrátu paměti ??(2.1.2015)

 • KevSpa
  ****

  Tenhle polský akčně-romantický film je sice regulérní vykrádačkou Leona Luca Bessona (hlavní hrdina se jmenuje Leon, chodí stejně oblékaný, v jednom záběru dokonce visí plákát z tohoto filmu), ale to není vůbec na škodu. Navíc se tvůrci rozhodli celý film postavit na vztahu mezi čtyřicetletým mužem a šestnáctieltou dívkou, která se do něj zamiluje. Narozdíl od Leona, kde tento vztah nebyl nijak rozveden a naplněn, zde je tomu naopak a celá zápletka se od tohoto "zakázaného" vzahu odvíjí, což vidím jako velký klad. Výborný akční film s výtečným Boguslawem Lindou v hlavní roli jen dokazuje, že Poláci umí natočit slušný film i v žánru, který je doménou spíše Američanů a Francouzů.(25.4.2003)