Externí recenze k filmu (18)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Odlišnost Black Panthera od ostatních marvelovek netkví v akci, ale v představení unikátního futuretro světa Wakandy a v práci s postavami, jež se v případě těch dvou hlavních a antagonistických stávají nositeli idejí a tezí, které reflektují geopolitické a sociální problémy zemí, spjatých se…" (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Spomedzi marvelovskej produkcie Čierny panter patrí k nadpriemeru, no s výnimkou zamerania na čierneho superhrdinu a jeho „africký“ domovský svet neinovuje nič podstatné v recepte na komiksový film a zaradí sa do série predkrmov pred hlavnými avengerskými chodmi, tento rok zastúpenými Nekonečnou…" (více)

 • Comicbox.eu ***

  "Black Panther je len ďalším filmom z MCU, ktorý mal byť natoľko veľkolepý až je nakoniec priemerný. Má svoje kvality, avšak stráca na faktoroch, kde mal dominovať, a tak sa nástupca Winter Soldiera nekoná. Veľká škoda. A s deťmi na to určite nechoďte." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Black Panther je osmnáctým filmem spadajícím do stále se rozvětvující MCU (pozn. Marvel Cinematic Universe), kam patří například Iron Man, Avengers, Doctor Strange, Ant-Man, Strážci Galaxie a podobně. Může tak být poněkud problematické pochopit některé pasáže v příběhu, bez znalosti předchozích…" (více)

 • Expressinfo.cz ****

  "U akce je také bohužel problém v nekonzistentnosti schopností. V jednu chvíli hrdina bez větších problémů ustojí ránu z kanónu, který rozložil na šroubky i naprosto neprůstřelné auto, v jiné scéně se naopak superoblek nepopasuje s normálním granátem. Vlastně je tak nakonec lehkou neznámou, co…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Uspěchaného závěru, nedostatku scenáristické odvahy a generických akčních scén je škoda, nebýt těchto nedostatků, mohl být z Black Panthera skutečně jedinečný film, jaký z něj dělají zámořské recenze. Protože vynikající svět, silná témata, výrazné postavy a konstantní zábavnost pro to dávají…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Je až zvláštne, že najslabším článkom filmu je v podstate povinná akcia. Nie preto, že by nebola kvalitná, aj keď prvá akčná scéna, odohrávajúca v tme, veľmi neohromí. Hlavne tá prostredná a záverečná však predsa len vykazujú podstatne lepšie parametre, no i tak je cítiť, že mladý a talentovaný…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Je ironické, že zrovna Black Panther, který mezi ostatními marvelovkami tak zřetelně tematicky, obsahově i vizuálně vyčnívá, působí sám o sobě vlastně docela nevýrazně a zapomenutelně, za což nese vinu převážně to, že neobsahuje nic nadstandardně intenzivního, zábavného nebo inovativního, co by vás…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) ****

  "Black Panther není nejlepším komiksovým filmem všech dob. Ani zdaleka. Dokonce není ani nejlepší marvelovkou. V mnoha směrech je svou výstavbou až příliš mechanický, v politickém podhoubí lehce naivní a zkratkovitý. Zároveň je ale sympatický (někdy až příliš) urputnou snahou stavět na odiv to, v…" (více)

 • Kritiky.cz (Jiří Borový) *****

  "Většina hvězd z vesmíru Marvelu už měla seznámení se svým příběhem, jenom Black Panther potřeboval svůj původ, aby se fanoušci dozvěděli, odkud pochází a jakou má jeho národ historii. Když to tak porovnám s ostatními filmy z Marvelu, tak je sice jiný, ale stejně kvalitní jako je Ant-Man. Hodnocení…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Kdo chce, najde v Panterovi citace Shakespearových her nebo Lvího krále, ale nejedná se o popkulturní haha odkazy, nýbrž o trefné analogie, které nepřekáží blockbusterovému tempu a tradičnímu vršení scén a atrakcí, které jediné nechá občas vzpomenout na to, že koukáme na marveláckou pásovou výrobu.…" (více)

 • Multiverzum.sk *****

  "Dospelý a vyzretý film z dielne Marvel Studios, ktorého pozitíva vysoko prevyšujú jeho negatíva. S perfektným a neopozeraným hereckým ansámblom, ktorý je sprevádzaný hudbou, ktorá sa vám dostane pod kožu. K úplnému šťastiu mi hádam chýbali len nejaké kamene... alebo aspoň jeden 😉" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "Black Panther je jen další komerční dílko, které se snaží hrát hru na otevírání vážných témat, ale nemá na to. Místo hlubšího hledání odpovědí nabídne podívanou pro 5leté děti – 3D meganosorožce a zápasy chlápků v přiléhavých kožených kostýmech, kteří vypadají jako Catwoman. Kvalitního (úmyslného)…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Jiný, osobitý, energický a nesmírně zábavný. Black Panther zvládá kromě etnického vymezení prodat také jednu z nejdivočejších, nejrozmáchlejších a také nejzábavnějších komiksovek, která byť operuje v rámci Marvelu, zvládá se vymezit snad proti všem filmům a ukázat, že i touhle cestou to jde (a…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Ne že by se v Black Pantherovi objevil mesiáš MCU, který by vymýtil otravnost a plochost a nastolil osobnější a osobitější přístup ke kupícím se komiksovkám. Na svatozář to zatím pořád není, Ryan Coogler ale dokázal svůj film protknout emocemi a zdravým morálním apelem, schopným do jisté míry…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Bez marvelovských vrtochů se nicméně ani dvě hodiny afrofuturismu neobejdou, a tak nepřijdeme o typické hrdinské proslovy, pochybné trikové efekty, významné otazníky v logice věcí nebo oblíbená rodinná dramata. Zůstává už tedy jen otázkou, zda diváci přijmou snímek, který má natolik sebevědomou…" (více)

 • Subsvet.cz ****

  "Další sólová marvelovka s relativně novou postavou krále T’Chally se rozhodně řadí mezi ty vydařenější kousky a i přes několik ztrát zavedeného tempa, nevyužitého potenciálu hudby a překvapivě i občasným slabším efektům při více osvětlené akci v okolí džungle, se rozhodně nemá za co stydět. Studio…" (více)

 • 25fps.cz (Kateřina Hloušková)

  "Ženské postavy v Black Pantherovi jsou chytré, odvážné, vtipné, odhodlané, výborné v boji, projevují emoce, pevně si stojí za svými názory (hlavně Nakia a Okoye), mluví spolu a každá z nich je charakterově odlišná. Jsou to zkrátka komplexní postavy a takových potřebujeme více." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace