Pomsta hříšnice (TV film)

• Německo

Die Rache der Wanderhure

• Rakousko

Die Rache der Wanderhure

Pomsta hriešnice

Drama / Historický

Německo / Rakousko, 2012, 119 min

Historickodobrodružnohnusný paskvil. Husité pod vedením Václava, hezoun Zikmund, co si to rozdává s jepťulí a ohořelý cirkevník psychoinkvizitor co prahne po bývalé štětce. Míša dostane kulí do gebule, ztratí paměť a s šípy, jak dikobraz ve stylu Arrow, běhá zmateně po lese a střílí na vše co žije. Kdo má rád romantiku tak to tvůrcům odpustí.(3.3.2014)

• Merkin

Vůdce husitů Václav IX., který vypadá jako syn Boba Marleyho, přijímá mírovou listinu podepsanou králem Zikmundem, jenž tak učinil na žádost německé kurtizány, která mimochodem sama dohodu předává, přičemž je vpodstatě polonahá...Za celý svůj život jsem neviděla horší věc. Nemohu to nazvat ani filmem, ani snímkem, nýbrž pouze "tím". Historie zde nemá žádnou váhu, kostýmy jsou provokativní a laciné, scénář plytký a postavy bezcharakterní a bezpohlavní. Jsem přesvědčená, že za vznikem "tohoto" nestála snaha vytvořit film (už vůbec ne umění), ani pobavit (nedej bůh poučit), maximálně ukázat všem těžce vydělávajícím či studujícím, že peníze je možné i vyhazovat. Lituji všechny, kteří se na to dívali déle než já (10 minut čistě v rámci šoku a zvědavosti, jestli je to vůbec možné) :((10.4.2014)

• Čtec

Entschuldigung, milí Němčouři, ale za toho knížete Václava - velitele husitů vám víc než dvě hvězdy fakt dát nemůžu. Prý se na filmu podílela celá řada českých profesionálů (píše se v "zajímavostech"). Tak škoda, že jste si nenajali nějakého českého historika, ani by nemusel být profesionál. Vlastně by stačil třeba jakýkoliv žák třetí bé... Ale toho dikobraza inkvizitorskýho na závěr, toho oceňuji :-)(9.4.2014)

• OG_Swifty

Hříšnice 2 je velkej výpravnej film z Německa - tudíž jsou v tom opět prachy a všechno přesto opět stojí za hovno.. Ale je tam tak nějak všechno odevšad, takže to je sranda --> Na úvod filmu zabili syna šenkýře z Kostnice - Aragorna z Hohensteinu - a jeho žena a naše hrdinka Marie (německá verze Cate Blanchett) se stane pronásledovanou zlým Ruprechtem z prvního dílu, nyní megainkvizitorem s ksichtem z Resident Evilu. Už už je to s naší hrdinkou nahnutý, protože Ruprecht jí s pomocí zlýho Fabia dopadne a chce s ní založit rodinu. Ona jej však nazve lejnem a lásku zavrhne. Marie je odepsána k smrti, nicméně za pomoci abatyše z Assassin's Creed a Bushwick Billa (v českých vodách lze najít ekvivalent v Romanu Skamenem) se jí podaří opět utéct a pátrat dál po těle syna šenkýře. Zde nastal twist - přestože Fabio střelil Aragorna do hlavy ručnicí a nechal ho napospas v rybníku, vylovil ho mongolský Xian Chow (trenér z Kickboxera) a zázračně jej vyléčil a naučil poslouchat trávě (tudíž ho vytunil a naučil střílet z luku jako Vinnetoua). Bohužel však ztratil paměť a tak se začal dvořit princezně ze Sokovie - neutrální země uprostřed Středozemě. Syn šenkýře Aragorn z Hohensteinu (nyní pod novým jménem Němec) zaujme krále Sokovie a ten mu tak ze sympatie nabídne ruku a lůno své dcery a království k tomu. V tom se ale objeví Marie v doprovodu Sarumanových (kníže Václav) vojáků a zabrání styku / převzetí Sokovie a syna šenkýře odvede zpátky do Hohensteinu, kde se již schyluje ke klimaxu druhého dílu: Ruprecht s Fabiem obsadí Hohenstein a drží jako rukojmí Mariinu a Aragornovu dcerušku a naše hrdiny tak přemohou - a když už se zdá, že vše skončí neštěstím, dorazí na poslední chvíli abatyše s asasíny a Fabia s Ruprechtem rozmrdaj šípama na hovna, podobně jako Assiniboincové propíchali syčáka Forrestera. Hodný a moudrý král Zikmund (který vůbec není ryšavý) pak syna šenkýře Aragorna povýší z hodnosti hejtmana na něco nad tím (to už jsem zapomněl) a všechno to dobře dopadlo. A pro Tomasina (nebo jak se jmenuje ten člověk, co tu do komentářů dává jen hlášky z filmů) tu mám taky jeden úlovek z úvodu filmu - "Vidíš, jak tvého otce zkrotila?"(18.5.2016)

• Morholt

Na ja! Kdyby starej Adler věděl, že je metloš kníža Václav požene od Tachova svinskym krokem, nejspíš by nikam nejel a já bych se nemusel koukat na ty zmatky. Takže milej Michel upadl do léčky, ale blbě ho trefili, takže spadnul do řeky jen s lehkou amnézií. Když ho řeka vyhodila, našel ho Číňan, kterejch se na česko-německym pomezí v 15.století vyskytovaly hejna. Spolu si pak začali hrát na Posledního mohykána a Posledního samuraje. Mezitim se běhna rozhodne, že Michel není mrtvej a vydá se ho s požehnáním krále hledat. V patách má sice inkvizitora v první fázi přerodu v Dartha Vaddera, ale na jejích cestách jí pomáhaj děvky, liliputi a sekta bojovejch jeptišek, takže fanatik trpící macurovskym syndromem nemá šanci.. Všechno nakonec dobře dopadne a Vendelín, Ziki a nějakej chlap ze Sokolný uzavřou mír. No ty vole! :D(23.4.2014)

• - Natáčení probíhalo převážně v České republice a v Rakousku. Na natočení tohoto filmu se tak podílela celá řada českých profesionálů mnoha profesí, před kamerou i za ní. (lioncel)