anOther Story of Progress

všechny plakáty

anOther Story Of Progress (2012) je DIY (Do-It-Yourself) dokument založený na anarchoprimitivistické myšlence, že lidstvo špatně odbočilo s domestikací a zemědělstvím, což vedlo k chaotické dnešní situaci nekontrolovatelného ničení životního prostředí a utrpení. (oficiální text distributora)

whack

Kritika pokroku, environmentálna deštrukcia, odboj, to sú hlavné témy tohto dokumentu. Opiera sa o dva základné body, prečo je kolaps civilizácie iba otázkou času: Rozvoj technologickej mágie a biznisu vyzdvihol náš druh nad ostatné, no fyzicky a mentálne nás degradoval; Životné prostredie, ktoré potrebujeme k svojmu prežitiu, si stále viac sami devastujeme; John Zerzan vysvetľuje: Anarchoprimitivizmus môže byť nie len riešením súčasných problémov, ale onedlho aj prostým následkom našich dnešných činov. Škoda, že v dokumente sa nerozoberá aj kľúčová problematika preľudnenia, ktorá je neoddeliteľne spojená s ekologickou krízou a environmentálnou deštrukciou. V koncepte anarchoprimitivizmu by sa táto problematika mala konečne uchytiť. ()