Reklama

Reklama

Złoto dezerterów

Komedie / Válečný
Polsko, 1998, 117 min (Alternativní 147 min)

Režie:

Janusz Majewski

Scénář:

Janusz Majewski

Kamera:

Witold Adamek

Hrají:

Marek Kondrat, Bogusław Linda, Wiktor Zborowski, Katarzyna Figura, Piotr Gąsowski, Jan Englert, Piotr Machalica, Leonard Pietraszak (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Jaro 1942. Ve varšavském Žoliboři se koná konspirační setkání vojáků pozemní armády. Rotmistr Leliwa informuje majora Jeremiho, poručíka Lotki a nejmladšího z nich podporučíka Peta, že velitelství povolalo oddíl k vykonání speciálních tajných úkolů, pod označením "LITZMANSTADT". Velitelem oddílu byl jmenován major Jeremi. Hlavním úkolem této skupiny je získání hotovosti na nákup zbraní a munice od italské armády stažené z fronty a operující na území Polska. (gudlak1)

(více)

Recenze (2)

majky19 

všechny recenze uživatele

Tento komediálně laděný snímek si myslím byl docela povedený,a bezesporu tomu velmi pomohlo i velmi hvězdné obsazení v podobě Boguslawa Lindy, Artura Źmijewskeho, Wojciecha Pokory, Agnieszky Wagner a celé řady dalších polských hvězd. Myslím si, že se rovněž sluší připomenout, že tento snímek je volným pokračováním filmu Janusza Majewskiho z roku 1985 C.K. dezertéři, který je jakousi polskou variací na Dobrého vojáka Švejka spisovatele Jaroslava Haška. Myslím si, že je dobře, že i takové filmy mají v polské kinematografii své místo, i když komedie dle mého názoru rozhodně není tím primárním žánrem, který je pro polský film charakteristický. Kdybych měl k tomuto filmu připojit nějaké porovnání, patrně první filmy, na které bych si bez dlouhého přemýšlení vzpomněl, by byly satiricky laděné snímky o Sedmé rotě, které jsou rovněž situované do období II. světové války, na území okupované Francie, ale to směřování a ta myšlenka je velmi podobná - boj proti německým okupantům, snaha jim co nejvíce znepříjemnit jejich další postup, nejrůznější sabotáže, provokace i odbojové akce většího charakteru proti nenáviděnému nepříteli. Zkrátka takový snímek, který ani nenadchne ani neurazí. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

No konecne i komedia odohravajuca sa kdesi v Polsku pocas Druhej svetovej. Druha svetova je dnes uz folklor, vznikli tisice knih /kvalitna literatura/, miliony clankov a stovky filmov, dnes je Druha svetova uz brutalne preskumana, a dobre preskumana. Evidentne Polska odpoved na francuzskou Sedmou Rotu   : 72 % ()

Reklama

Galerie (20)

Reklama

Reklama