Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Oxytocin odpad!

Kombinace věčně se opakujícího remaku navazuje i v této pokračující části (Snoke jako Palpatine, stále se omílající myšlenka dobra v duši jedince na straně Temné síly k jeho převrácení ... a spousty dalšího) a už to pomalu začíná být trapné ( jako smrt či nesmrt princezny Organy). To opravdu není v tom Hollywoodu někdo, kdo dokáže navázat na solidní základy a udělá příběh, z kterého se posadíme na prdel? Jestli se ještě jednou natočí film jako tento, tak přestanu na série chodit do kina. Stejně mám pocit, že jenom za titulek Star wars je okamžitě minimálně 3 hvězdy. ()

lukas.pukas.

Tak k mé recenzi , nejsem uplný fanda do SW ale rád se kouknu . Takže předchozí díl byla opravdu pakárna se spousty chybami , tek že si to přečtěte už si nepamatuji co jsem psal .Ale ale píšu tet recenzi na SW8 tak pojdme na to. Aj se mi to docela líbilo , nebylo to zase takové hrozne , chybička by se našla a ne jedna ale je to přece jenom film pro děcka a pro dospělé děti , ale přece to ten OBI VAN(dam) KENAN nemohl říct těm obojařum "haj lidi sem jenom iluze odpoutám jeho pozornost a vy mezitím utečete zadem "a nebo to neveděl a čakal že se jím někdo ozve na pomoc , nevím a proto tento díl není zase tak špatná protože chyby které tam sou můžou být vyvráceny :-) Jinak v tomto díle se už až moc hodně trapně snažili co nejvíce se přiblížit originálu z 80sátek , zase mi to tak moc nevadilo ale ten zelený alf miytr joda nebo jak už bykl trapný jak při otvírání pusy se mu pohybovala pulka obyčeje aby šlo vidět že je z gumy .Docela mi tam chyběla kvalitní bitka se světelnými meči vše co tam bylo bylo takové až moc syrové , ale to si myslím že bylo učelově chtěli poukázat že to jsou ještě děcka které vůbec umění jedy , takže zase dobře , psál jsme že to není tak špatné . Jinak zápletku by vymyslelo osmi leté dítě , takže saze dobře . Sečteno podtrženo pro fandy SW to určitě nebude sklání a i pro fandy filmu jako jsem já to bude pěkné podívání které mě nezklamalo .Jo a líbila se mi postava Frankiho čtiřprstaka :-) ()

hampsterrk odpad!

na pokračování jsem se neskutečně těšil a přiznám se, že po shlédnutí traileru, jsem si říkal tohle bude neskutečná bomba a bude to lepší než epizoda 7....Bohužel bomba to není. Z kina jsem odcházel spráskany jak Luke Skywalker na konci epizody 5 a možná ještě v horším stavu. Takže je fajn že POE přebírá otěže od nesympatického černocha a snad mu v dalším díle přebere i Rey. K trapno černochovi se přidala i megatrapno tlustoprdná rákosnice s kamikaze návykem a koukat na ně je horší jak resekce v hubě. Navíc k sobě přiberou klíčníka, který utekl z Matrixu. Chewbacca také neuvěřitelně vyměknul a radši usne s prázdným žaludkem než aby sežral výbornou pečínku tučňakokuřete a navíc nechá těmahle mrchama zasvinit celej Milenium Falcon. Han muže být rád, že je po smrti protože než by se dostal k řízení měl by na každé botě dva slepičáky a pokud by chtěl odlítnout musel by zkouknout slunce seno aby věděl jak odstranit slepičák ze žigula ....ne z kniplu Milenium Falcon. Kylo Ren by se měl přejmenovat na Deci Ren protože tohle má být padouch...Nejde z něj vůbec strach, spíš mě připomíná neurotika ve stylu Woodyho Allena, ne tohle není důstojný nástupce Darth Vadera, koneckonců je v něm už jen půlka krve ze Skywalkerů. Jak tohle nedochůdče mohlo zabít nejmocnějšího muže ve vesmíru SNOKA je mi záhadou. Jeho skon v trapno stylu byl hroznej to už David Carradine v Kill Billu 2 umřel daleko elegantněji a popravdě to líp zmáknul i ve skutečnosti. Když už chtěli Snoka zabít mělo to být něco v epickém stylu, něco jako když JCVD dělal roznožku na kamionech nebo starej Chuck na stíhačkách a ne jeden řez a máme dva NOKY...Princezna Leia, která na stará kolena pomýšlí na změnu příjmení na Kentová je kapitola sama pro sebe jak může být generálkou a vůdkyni povstalců když doslova prosr..... co se dalo. Po ohromné výhře v epizodě 6 zdecimuje povstalce víc než lodi Cylonu BSG kde je přeživších 100x víc než povstalců. Jak muže vůbec degradovat jediného chlapa s koulema, za to že neuposlechl její srabácký příkaz. Kdyby byla co k čemu podstoupila by výcvik stejně jako Luke, protože síly má na rozdávání viz. její epický supermano návrat do lodi, jenže po tom co se vrátí tak se zmůže jen na to zase střílet do jediného schopného chlapa na lodi....nebudu tady mluvit o její lesbické přítelkyni také s kamikaze úchylkou (sakra neměl spíš režser natočit drama o japonských pilotech ze druhé světové), kdy jejich rozloučení je jak z nějakého seriálů nebo časáku pro ženy. Přísloví Hanba mužům, kterým vládnou ženy se ukázala v 8 epizodě naplno...Rey je druhá postava, která se do této role hodí a udržela mě v kině jinak bych dávno zdrhnul. No a co Luke Skywalker, tuhle postavu totálně shodili už při prvním záběru kdy odhazuje meč. Z Luka se měl stát mentor jako starý Obi Wan Kenobi a ne dědek s Alhzeimrem, který dá jen tři lekce pochybné úrovně a hned první lekce mě připomínala Kung Fu Pandu kam by se lechtání stéblem na ruce hodilo víc. No a pokud jde o poslední bitvu chyběli ji koule, něco abych si ji mohl pouštět pořád dokola a pořád z ní byl paf. Jinak pro mě jediná scéna při, které jsem měl zatnuté pěsti a modlil se aby dobře dopadla byl sebevražedný let černocha do toho děla, celou dobu sem si říkal jo super, když se mu to povede bude mít jeho postava význam a možná si zapamutuji jeho jméno.Bohužel mi to šikmotlustoprdka zkazila.. Takže kdo si nechce kazit představy ať si pustí trailer je v něm to nejlepší z celé epizody 8 a to navíc ve výborném střihu a s náznakem úplně jiného příběhu než to co dostanete v kině a to sice epizodu s výborným obrazem, triky a hudbou ale pak už jen nudu a šeď. Střihač traileru by mě dostal oskara protože z hov.. udělal diamant. () (méně) (více)

PanIncognito

Okouzlující! Nechybí zde nápaditost a ani zábava. Příběh je tentokrát i více bohatý. Nejzajímavější je role Lukea Skywalkera... jeho představitel předvádí význačně pozoruhodný výkon. Z herců stojí za zmínku také Carrie Fisher. Ve své poslední roli je úctyhodná... sbohem, princezno! Co se efektů týká, je dílo úchvatné. Filozoficky se snímek oproti předchozímu dílu zlepšil. Je to zkrátka opravdu dost dobré! :) (viděno s dabingem) ()

EwO

Zklamání a to obrovské. Dvě a půl hodiny zachycení v nudné smyčce, kde se periodicky děj točí kolem toho samého. Chybí jakákoliv epičnost a wow efekt. S Kylem se prostě nedokážu smířit (sorry kid but you are not enough). S tíhou na srdci musím konstatovat, že pro mne je to konec Star Wars a začátek nové éry Disney "Avengers" Wars. ()

zvirek

Jako čekal jsem víc. Nesouhlasím s Mirkou Spáčilovou, že by tento díl byl lepší, než předchozí, podle mě byl naopak slabší. Po trikové stránce bez výhrad, ale dějově a herecky slabé, kam se to hrabe na staré epizody. Navíc některé vykradené nápady Abramsových filmů ( sebevražda kosmickou lodí = Startrek ) a rádoby vtipné scénky ( potvory valící smutná kukadla na žeroucího Cheewbaccu = Kocour ze Shreka ) to spíš ještě dál shazují. A ačkoliv chápu, že Američané vydrží víc než člověk, něco už je zkrátka za hranou ( Leia plující si ladně vesmírem zpátky do lodi, Oscar Isaac sám v X-wingu ničí největší křižník impéria ), to by prostě v Lucasově provedení nemělo šanci na přežití. Jak je vidět, když dva dělají totéž, není to totéž. Zlomyslně by se člověk skoro zasmál, že ze staré trojky sundali postupně Forda aHamilla ( asi kdyby jim náhodou exnuli předčasně a na Carrie si asi chystali až něco ve trojce s tím, že ženy žijí déle a vono ouha :-) Smutné 3*. ()

mfaky odpad!

Tak velebnosti, du blejt! Z úcty k prvním šesti dílům - 0!! Ostuda hanit legendu Star Wars něčím takovým. Za další - hodnocení 79 % vypovídá své o inteligenci csfd uživatelů. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o filmovou událost roku,kterou jsem nemohl prošvihnout ! Nejlepší Star Wars to taky nejsou,ale pořád TOP 5 určitě !!!?? Velkolepé,Působivé,Ohromující,Strhující a ty zvraty? Vřele doporučuji všem a radši jděte na 2D s titulky 3D je zbytečnéééééé. ()

Legos

Pozor komentář obsahuje spoilery !!!! Jako milovník Star Wars sem šel do kina patřičně natěšený, ale ouvej v kině přišlo rychlé vystřízlivění. Rainu Johnsonovi bych uřízl obě ruce aby už nic takového nemohl napsat. Přišlo mi naprosto zbytečné přidat do děje nějakou korejku nebo co to bylo. Scéna s letící Leiou ve vesmíru mi přišla taky hodně přitažená za vlasy a o zabití Snokea ani nemluvím. Pohrává si tam s Rey jako by to byl kus papíru a pak se nechá takhle zabít WTF ? Taky mi chvílema přišlo 3D zpracování docela rozmazané a nebo bych si měl zajít k očaři. Dal bych 3,5 hvězdy kdyby to šlo, ale dávám 4. Přeci jenom jsou to SW. ()

KcarlosK

Ještě horší než sedmička. Ta alespoň kopírovala čtyřku, ale tohle už je jenom blábol o ničem. Nemá to žádné emoce. I tu jednu cool scénu vzápětí podělali tím, že je všechno jinak. Pochválit lze snad jen akční sekvence. Osmičku už asi v kině vynechám. ()

Alco

Z původní trilogie a z prequelů jsem dohromady viděl asi tři filmy, takže v kontextu ságy hodnotit nemůžu. Nicméně jako samostatný film můžu. Je to příjemný oddechový film, zjevně zaměřen na rodiny s dětmi, tatík si zavzpomíná na časy na vejšce a dětem se prostě líbí světelný meče a přihlouplý vtípky. Nic strašného. Ten humor mě většinou iritoval, ale ne víc než ten "hlubší" smysl filmu. Každopádně boje zajímavé, Kylo Ren je nejlepší postava, která má absolutní právo chovat se, jak se chová, ta blbka jedájka mi lezla celou dobu na nervy a té nostalgie se měli už dávno zbavit. Konečně je to, jak jsem již řekl, fajn oddech, neurazí, neuchvátí. ()

72Nihlus

Asi prvý Star Wars film z ktorého mám pocit vnútorného konfilktu, že či naň nadávať alebo ho prijať. Až to skoro znie ako režisérsky zvláštny zámer zažiť si rozpor medzi svetlom a temnotou na vlastnej koži. Boli tam skvelé, epické, nečakané momenty ...hlavne by sa dalo povedať, že keď Lucas udal Sile v pôvodnej trilógii duchovný ráz a v prequel trilógii to odbil midichlorianmi, Johnson si zaumienil, že hlavné postavy tu nebudú Rey, Finn, Kylo, či Luke, ale samotná Sila, ktorej sa prvý raz v histórii SW venuje toľko pozornosti, že jej úchvatnosť a myšlienku konečne pocíti aj sám divák......Na druhej strane by som zaškrtil Johnsona za infantilné humoristické prvky, diery v scénári, nevysvetlené postavy, zbytočnú Finnovu príbehovú líniu a doteraz neslýchané skutky čo sa so Silou dajú robiť, a práve tieto zápory to totálne zrážajú a robia z toho oveľa horší film než mohol byť, stačilo tak málo a mohol to byť jeden z najlepších SW, no je to presne naopak a radí sa to medzi tie najhoršie...... 3* ()

Roach

Průser. Jinak se ten promarněný potenciál parádně rozjeté nové trilogie nazvat nedá. Po Force Awakens jsem se nemohl dočkat dalšího dílu, nové postavy si člověk hned oblíbil a příběh mohl směřovat kamkoliv do neprobádaných končin.. a pak přišel Rian Johnson a všechno to vyhodil z okna. Nemístné vtipy, točení se v kruhu a zbytečná pasáž v kasínu která jako by vypadla z prequelů. Nebýt Kylo Rena, který je bezpochyby nejzajímavější postavou celých SW, byl bych mnohem přísnější. Očekávání dalšího dílu hodně kleslo, snad to Abrams nějak se ctí dotáhne do konce. ()

eyeskiller

Prilis vela plakania, hlavny "zly" hrdina je uplakany suchar, Skywalker dajme tomu. Dievcina je trapna, niekolko "vtipnych" scen. Kazdopadne, davam 3 z 5. Neurazilo, nenadchlo... myslim ze natahovat to ako zuvacku kym nepraskne nie je spravne. ()

Dazlidios

Jelikož miluju Star Wars tématiku upřímně mě bolí, že tomuto filmu musím dát 3* ikdyž Star Wars fanoušek ať už jakýkoliv by měl brát vše co mu tato značka přinese s otevřenou náručí u tohoto filmu to tak úplně nejde. Komedie ve filmu bylo až moc (na můj vkus, když se jedná o SW), ale i tak si nemyslím, že by to kazilo celkový dojem z filmu, to co mě opravdu trápilo byl děj a ten to vlastně ve výsledku žádný nemělo. SPOILER Jelikož se velká část filmu odehrávala jak jedna lod pronásleduje druhou (První řád pronásleduje Odboj) aby nakonec mohla jediná lod odboje co vydržela spáchat harakiri, který mohla udělat jakákoli loď odboje předtím než byla stejně zničená ? Vždyť to nedává smysl a ani to člověka v kině vlastně nebaví. Celé to čekání a smrt většiny lidí z odboje byla vlastně jen díky tomu že Finna zavřeli za dopravní přestupek na planetě z kasinem kde náhodou hackera pro kterého jeli našli ve stejné cele kam je zavřely. Pořád to dává smysl ? a co třeba když ve finále nastoupil Luke s mečem který Kylo vlastně zničil a stejně mu to nepřišlo divné že ho najednou má Luke. Takle bych mohl pokračovat do nekonečna. Naopak byli samozřejmě ve filmu scény které byly opravdu super dokonce i Snoke mě bavil než tak stupidně..... dopadl. Konec konců když odpářu "příběh" a nesmyslnosti filmu byl film napínavý a plný zvratů a opravdu dobře natočený + je vidět trošku posun u herců od ep. VII. 3* ()

gaucar

Poslední hřebíček do rakve této svaté série. Jako zatvrzelý fanoušek mohu říci jen to, že tímto dílem byla pohřbena všechna úcta a zašlapána i ta poslední smysluplná myšlenka pana Lucase. Scénář slepený z nenavazujících sekvencí, se seky, snažící se o úsměv na tváři diváka, které patří spíše do dvojkových komedií pro zasmání. Film bez těla a příběhu, některé pasáže spíše uspávaly. ()

stoča

Pro mě velké zklamání. Tolik WTF momentů a scenáristických berliček jsem u filmu už nějakou dobu nezažil a určitě je nečekal u Star Wars. Prostě je to plné logických děr a dementních rozhodnutí hlavních hrdinů. Spoiler alert: To jako vážně nemohli ten útok nadsvětelnou rychlostí udělat předtím než jich 90 % chcíplo v těch záchranných lodích. Celé to pronásledovaní bylo dost divné. Jak že je to sledovali? A to jako nemohli kousek poskočit nadsvětelně, nebo třeba vyslat stihačky a dorazit je hned. Absolutní vyplýtvání potenciálu postavy Snokea. Absolutně nemožné pochopení motivace Kylo Rena, proč se chová, jak se chová. Finn naprosto nudná postava (asi i zbytečná). A smrt Luka na konci ... no asi podobně debilní smrt jako u Obi-Wan Kenobiho, opakovat to asi nemuseli (ale když oni tak rádi vykrádají z původní trilogie). A proč že tu rebelskou základnu na konci nerozstříleli z vesmíru? (kdo ví). Abych jenom nehejtoval, vypadá to fakt pěkně a řemeslně je to uděláno na jedničku. ()

TheSam

Naozaj som sa v tom snažil nájsť to čo mám na star wars rád a miestami to tam aj bolo, ale potom to zasa cele niekam uletelo. Film ma v celku bavil aj keď občas už nudil, hlavne pri najdlhšej vesmírnej nahánačke všetkých čias. Mam pocit, že aj tá loď mala koniec koncov autopilota, ale to by zasa nemohla spôsobiť efekt ako z japonskej mangy. Je tam tak veľa nezodpovedaných otázok, že niektoré scény vo mne neprebudili vôbec žiadnu emóciu. Možno sa však ešte dočkáme nejakých vysvetlení v pokračovaniach, aj keď pre niekoho to už môže byť neskoro. Mám z toho zmiešané pocity a myslím, že určite sa z toho dalo vyťažiť viac. Takto star wars pre mňa zostúpil medzi bežné filmy. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu