poster

Star Wars: Poslední z Jediů

 • Česko

  Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů

 • USA

  Star Wars: The Last Jedi

 • USA

  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi

 • USA

  Star Wars: Episode VIII

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Star Wars: Poslední Jediovia

 • Kanada

  Star Wars: The Last Jedi

 • Nový Zéland

  Star Wars: The Last Jedi

 • Austrálie

  Star Wars: The Last Jedi

 • Velká Británie

  Star Wars: The Last Jedi

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 152 min

Externí recenze k filmu (27)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Poslední z Jediů je sebevědomý blockbuster, který těží z minulosti, na níž staví zázemí pro nové postavy. Ty se stávají plastičtějšími, ale přesto stále uvězněné v mantinelech starých konfliktů, spojených s vyhrocenými rodinnými vazbami." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Škoda viacerých lapsusov a nelogickostí v deji. Ak by sa Johnson radšej vzdal časti postáv, mohol sa výraznejšie sústrediť na to podstatné. Osobne si totiž myslím, že to jediné, čo má význam pre sériu ako takú, sú práve Rey a Kyle a ich vzájomné interakcie, takže to ostatné je tak trochu balast." (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Poslední z Jediů se mi bohužel líbil méně než Síla se probouzí. Doufal jsem v nějakou inovaci ze strany režiséra, kterou jsem sice dostal, ale bohužel ne takovou, jakou bych chtěl. Johnson má dělat epizody 10-12, čehož se trochu obávám. J.J. Abrams bude mít co dělat, aby to devátou epizodou…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Poslední z Jediů je velkolepý snímek, kterému však něco chybí. A zdlouhavý začátek tomu moc nepomáhá. Když však začne akce, je to pořádná jízda. Navíc je tvůrce nutno pochválit za to, že se odklonili od očekávaných klišé a ve snímku tak najdeme spoustu překvapujících momentů, což potěší, protože,…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora) *****

  "Děj tedy nechme nevyzrazen. Jedno je jisté, každý fanoušek si přijde na své. Akce, napětí, humor, nic z toho Poslední z Jediů neztratil, ba naopak. A ano konečně se dočkáme Luka, na kterého všichni tak dlouho čekali. Abrams se jim ve své epizodě jen vysmál." (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek) ****

  "Kladné body Johnsonovi přičítám za zvládnutý humor a rozvoj osobního vztahu mezi Renem a Jay a Lukem Skywalkerem nebo za vznesení otázky „kdo profituje na válkách a prodeji zbraní oběma znepřáteleným stranám“? Naopak k tíži bych mu přičetl to samé, co J.J. Abramsovi, Star Wars přišli o svůj „klid“…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ***

  "„Dvojka“ nové trilogie ve výsledku dokázala přesně to, co od prostředních dílů očekáváme. Některé otázky zodpověděla, jiné naopak položila. A nepochybně dokázala i překvapit. Jen rok 2019 nám ale může potvrdit, jestli některé její sporné kroky (a že jich pár najdeme) byly trefou do černého, nebo…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Star Wars: Poslední z Jediů není takový film, jaký bude většina diváků očekávat. Dokáže překvapit, dokáže servírovat vlastní výraznou tvůrčí vizi, místo toho, po čem fanouškovské srdce touží. Ve finále tak možná nejde o tak radostný zážitek, jako posledně, ale jednoznačně se jedná o velkolepě…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "Poslední z Jediů není ale úplně špatný film. Přes všechny výtky k jeho délce, která může kvůli žvanivosti postav zavánět nudou, je osmička plná emocí, špetky pověstné epičnosti podpořené stoprocentní kvalitní výpravou a trikovou produkcí." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Poslední Jediovia si na svoje konto pripísali hneď dva zaujímavé primáty. Jednako ide o najdlhšiu časť celej série a súčasne o diel s najmenším počtom ikonických „stieračiek“ medzi jednotlivými scénami. To však v konečnom dôsledku nie je vôbec podstatné. Dôležité je, že ide o výborný blockbuster a…" (více)

 • Filmserver.cz (Pavel Klimeš) *****

  "Celkově se další přírůstek do ságy Star Wars velmi povedl, byť asi bude pro mnohé kontroverzním filmem z důvodu snad až příliš razantní snahy přijít s něčím novým a nečekaným. Přitom se film chová téměř jako samostatné dílo a nepřináší odpovědi na položené otázky v minulém dílu.Téměř by to šlo…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Nejlepší Star Wars epizoda od Star Wars: Impérium vrací úder? Dost pravděpodobně. Každopádně jeden z filmových vrcholů tohoto roku, k němuž je potřeba hodně velké plátno (i 3D v IMAXu je prima), a zároveň zdroj řady scén, které z hlavy opravdu jen tak nevymažete." (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) *****

  "Už Rogue One byl dravě moderní film, který Star Wars přešil na míru modernímu divákovi. Poslední z Jediů je konečně takovým filmem i v rámci hlavní série, který se nebojí důstojně zpřetrhat vazby se starou sérií a budovat si svůj vlastní odkaz. Je to jeden velký, přehlcený a nádherný ohňostroj pro…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová)

  "A to je právě bolavé místo. Nejen kvůli rozehrané partii, z níž kvůli smrti Carrie Fisherové vypadne princezna Leia, ale hlavně proto, že konce se sérii nedaří. Poslední z Jediů jich má nejméně pět, bitevní, dějový, vztahový, lyrický, symbolický, a až kvůli nim člověk pocítí neúnosnou délku 150…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) *****

  "Johnson odpovídá na staré otázky, ale zároveň pokládá i nové. Rod Skywalkerů zbavuje nánosu mýtů, které se na něj za několik dekád nalepili jak ve fikčním světě, tak i v hlavách fanoušků. K odvážné relativizaci Leii a především Luka si vybírá dostatečné množství času, nikam nespěchá a tíha starého…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Ačkoli se příběh Posledního z Jediů vyvíjí pesimistickým směrem a smrt má v předaleké galaxii napilno, drží se dílo naděje, že stačí uchovat sebemenší jiskru, která nakonec může rozdmýchat oheň šťastného konce. Dobro a ochota bojovat za svobodu a práv mohou být inspirací, která se nemusí hned…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "U sedmé epizody se hodně spekulovalo o tom, že Disney vlastně nemá žádný větší plán. Že sice existuje nějaká skupina scenáristů a producentů, kteří mají za úkol vymyslet směřování celé ságy, ale že sedmá epizoda vznikla tak rychle, že vlastně nikdo nestihnul poskládat jakékoliv směřování. Za čtyři…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) *****

  "Nové Star Wars zvládají být epické i komorní, zábavné i napínavé a krutě osudové i vzletně inspirativní. Ano, všechno je to vykoupeno dlouhou stopáží a tím, že některé dějové linky hltáte víc než jiné. I na první pohled zbytečné scény ale mají svůj smysl, protože buď odhalují nové vrstvy předaleké…" (více)

 • Multiverzum.sk *****

  "Jedna skupina fanúšikov bude nadšená, druhá bude frflať, lebo nedostali to, čo čakali. Hejteri si tiež určite niečo nájdu a kopu ľudí táto záležitosť úplne obíde. Skrátka, galaxia bude v rovnováhe. Pre niekoho možno premrštené hodnotenie, ale Epizóda VIII je bez pochýb kvalitný film a to, či budete…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "Nejnovější Hvězdné války bych kvalitativně opravdu řadil k tomu nejlepšímu, co zatím v rámci filmového světa, vzešlého z mysli George Lucase a jeho pokračovatelů (kteří, ať už šlo o jakýkoli druh tvorby, mají lví podíl na popularitě tohoto fenoménu) existuje. Ačkoli není snímek bez chyby, v…" (více)

 • Obrazor.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "Je zřejmé, že si Johnson vzal ponaučení ze všeho, co jsme shledávali na Síla se probouzí nedokonalým. Už žádná sázka na jistotu. Pochopil, že kopírovat nebo napodobovat není správná cesta. Pochopil, že charaktery nemusí být archetypální, že klidně mohou chybovat, že se mohou průběžně měnit a…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Jiní možná budou slintat blahem, u mě se radostné vrnění nedostavilo. Rian Johnson se sice pokouší o něco nového a neprobádaného, ne vždy mu to ovšem funguje. Příběhové zákruty místy působí nahodile, místy zase přehnaně uměle, po většinu času ovšem nudí, protože na to ty postavy jednoduše nemají.…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Je pravdou, že paní Kennedyová jede v rytmu krok sun krok; letos byl ten krok alespoň jiným, v mnoha ohledech o dost lepším a zajímavějším směrem. Johnsonův finální produkt je prací s dějem a postavami přesným opakem Abramsova Force Awakens – výhra v bitvě to je, válka ale pokračuje." (více)

 • Reflex.cz (Darek Šmíd)

  "A je to dlouhé, plné pozérských momentů, které vypadají pěkně, ale nakonec vlastně vůbec nic neznamenají – nebo, co je ještě horší, nad nimi někdo nakonec mávne rukou, že to tak nemyslel. Ach, mimozemské příšerky, roboti a epochální přestřelky ve stavu beztíže jsou tu pořád super! I tak to ale bolí…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Rian Johnson natočil snímek o překonání bolesti a vyrovnání se s následky. Není přitom pochyb o tom, že jde o vizuální a trikový spektákl. Na téměř perfektní film, jak ho někteří zahraniční kritici nazývají, je tam ale až příliš plytkých prohlášení a asi tak dvakrát více fráze „teď, nebo nikdy“,…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Překvapení. Ve všech směrech. Ohledně samotné špičkové kvality filmu a souladu režijní a scenáristické dovednosti. A především už zmiňovaných a skvěle propracovaných šokujících zvratů. Skvělá a plnokrevná zábava bez sebemenšího náznaku zklamání." (více)

 • TVrecenze.cz (Jan Lysý) ****

  "Jeden z nejoriginálnějších filmů Star Wars, který má (skoro) všechno, co by měl mít. Nicméně tempo není vždy ideální, ale asi největším problémem je, že tomu chybí ono pověstné (ale nepopsatelné) NĚCO." (více)