Mai riteul hieoro

• Jižní Korea 마이 리틀 히어로 (více)

Televizní stanice pořádá show, při které soutěží pět hudebních režisérů společně s pěti vybranými chlapci o účast v připravovaném muzikálu o korejském králi. Kim Young Gwang je jedním z talentovaných chlapců, který si ke spolupráci vybere režiséra Yoo Il Hana. Ten z toho ale není nadšený, protože Young Gwang sice krásně zpívá, ale je to napůl Korejec a napůl Filipínec, což považuje za velký problém. Obměkčí Young Gwang Il Hanovo srdce svou pílí a odhodlaností? Podaří se jim vyhrát? (andiek05)

sniper18

Je to vydarená hudobne ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o namyslenom muzikálovom režisérovi, ktorý zo všetkého najviac túži svetovo preraziť a to aj napriek tomu, že o jeho kvalitých viac hovoria reči, než činy. Ale práve dostane výbornú príležitosť, stane sa súčasťou veľkolepého televízneho projektu, v ktorom ako jeden z piatich režisérov dostane na starosť talentovaného chlapca s výnimočnými speváckymi schopnosťami a s tým má pripraviť čo najlepšie vystúpenie o kórejskom panovníkovi. Lenže u neho skončí chlapec pochádzajúci z Filipín, s čím nie je ani trochu spokojný, ale chlapec urobí všetko preto, aby to zvládol čo najlepšie a aj režisér sa tentoraz musí konečne prekonať. Ale čakajú ich aj nečakané problémy. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je očakávane väčšinu času dosť predvídateľný, keďže tu nechýbajú takmer všetky tradičné prvky tohto typu filmu, ale s tým nemám žiadny problém. Po všetkých stránkach je to zvládnuté viac, než dobre, dej aj napriek tejto výrazne nadpriemernej dĺžke nemá žiadne slabé miesto, celé to televízne a muzikálové prostredie mi tu výborne sadlo, navyše predsa len pár situácií aj celkom prekvapí. Jediným čiastočným záporom mi prišiel iba hlavný hrdina, ku ktorému som si dlho vôbec nevedel nájsť cestu, ale to bol viditeľne zámer a navyše to vyrovnávala postava chlapca, ktorému som zase to nadšenie veril a skutočne som mu fandil, aby mu to vyšlo. Ale v druhej polovici si ma konečne získal aj on, chválim vysvetlenie jeho minulosti, ktorá mi prišla dosť zaujímavá a navyše v tejto časti pribudne aj niekoľko zaujímavých komplikácií, ktoré to ešte trochu osviežia. A tak tu sa je skutočne na čo pozerať od začiatku až do konca. A rozhodne musím pochváliť aj samotné vystúpenia, obzvlášť to záverečné mi prišlo veľmi kvalitné. S hereckým obsadením som dosť spokojný, môj obľúbenec Kim Rae-Won v hlavnej úlohe, skvelá postava chlapca a plno príjemných vedľajších postáv ako asistentka, priatelia z divadla alebo aj chlapec z Afriky. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, po všetkých stránkach výrazný nadpriemer. Juhokórejská produkcia tento typ filmu zvláda bez najmenších problémov a to dokázala aj tu. Kvalitne zvládnuté vo všetkých ohľadoch, príjemný film, ktorý rozhodne vylepší náladu. 78% ()

Lacike

Sniper to opísal pekne výstižne. Kto má rád hudobné relácie a je zvedavý na ich zákulisie, tak si pravdepodobne túto drámu užije. Mňa tá téma vôbec nebavila. Film som si pustil len kvôli mojim dvom obľúbencom. Sung-min Lee ako kamarát hlavného hrdinu bol ešte v pohode, ale Rae-won Kim bol tentoraz neznesiteľný a až príliš dlho mu trvalo kým sa napravil. No a hudobné výstupy som úplne pretáčal, keďže ma vôbec nebavili. Nie je to zlý film, ale holt to nie je nič pre mňa tak tomu dávam neutrálnych 5/10. ()