Une histoire d'amour

Tied

Drama / Erotický

Francie / Lucembursko / Belgie, 2013, 77 min

• tidwell

Vizuálně zajímavý, lynchovsky stylizovaný, do barvy černého sametu zahalený příběh plný klišé a prázdna, které přebíjí precizní formální zpracování. Hélène Fillières ve svém dlouhém hudebním klipu (hudba: Étienne Daho) neklade žádnou otázku a témata jako prozkoumávání hranic přitažlivosti, (bez)moci peněz a krajních podob lásky tu spíše jen šustí papírem a chce se po nás, abychom v tomto filmu četli něco, co v něm není.(6.1.2015)

Mrazivé, sterilní, skvěle natočené, v jednu chvíli bych nejradši vyrval kameru a posunul ji níž, abych viděl, jestli má Benoît Poelvoorde košili zbarvenou krví! Interiéry jak portfolio renomovaného architekta nábytku. Pomalé záběry, opakované nájezdy kamery. A hudba, fascinující a sytá. Nejsem si jist, jestli maximum z Laetitie mohlo na tohle herecky stačit, ale jsem si jist Benoîtem Poelvoordem, jemuž dost dobře sekunduje Richard Bohringer. Film asi vyvolá rozporuplné reakce, na čemž bude mít vinu i složitější retrospektivní narace, absence složitější zápletky a poměrně naturalistické zobrazení S-M vztahu nerovnoprávné dvojice. Frappe moi! ____ Viděno v 5.1 DTS v originále s anglickými titulky (a ten soundtrack musím mít!).(15.7.2013)