Reklama

Reklama

Všechno a nic

(TV film)
  • Velká Británie Everything and Nothing
Dokumentární
Velká Británie, 2011, 2x60 min

Obsahy(1)

Cenami ověnčený tým dokumentaristů, který zabodoval s Tajným životem chaosu, se vrací se vzrušující novinkou. Všechno a nic je epický příběh o odhalení skutečné velikosti všeho a naprosté prázdnotě nicoty. Profesor Jim Al-Khalili se nejdříve zabývá vyloženě jednoduchou otázkou: proč je v noci tma? Hledání odpovědi ho zavede až na hranice známého vesmíru. Pak se zaměří na vědu na hraně lidského vnímání, kde se ukrývají nejhlubší tajemství vesmíru. Rozhodne se také odhalit, co je nicota. Jeho výprava za poznáním končí zřejmě nejzásadnějším poznatkem o realitě, ke kterému se lidstvu podařilo dospět. Všechno vzešlo z ničeho. (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

subic 

všechny recenze uživatele

První díl EVERYTHING 4*, je to takový rozbor toho, jak fyzici a astronomové ještě před 100 lety věřili, že vesmír je jedna galaxie, druhý díl NOTHING 4,5*, svůj prostor tu dostane zejména fyzik Paul Dirac a jeho Diracova rovnice. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument. V prvním díle málo známý vývoj myšlení o vesmíru. Ne kosmologie ale spíše vědecké poznatky, i když zprvu primitivnější. Ještě ve 20.letech astronomové věřili, že se vesmír skládá z jedné galaxie. ()

Evander 

všechny recenze uživatele

Dobrý dokument, od kterého jsem však, po zhlédnutí Order and Disorder, čekal více, než že bude "jen" dobrý (dobře, možná je velmi dobrý, ale stejně jsem čekal více). ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama