Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• klerik

Vôbec nechápem pozadie - prečo je tam chlap v slipoch s obojručným mečom a jeho parťací majú pulzné zbrane? Prečo nepriatelia po zásahu explodujú? Prečo sa maska hlavného záporáka hýbe, keď má ísť o lebku? Odhliadnuc aj od toho, že nemám rád takéto návštevy nášho sveta (znesiem ešte presun našinca inam, ale naopak je to vždy trápne - však STAR TREK IV?). A skrátka v dobách HVIEZDNYCH VOJEN a DUNY to neobstojí ani po scenáristickej ani po remeselnej stránke...(26.5.2016)

Stejně jako mrkváče, křiklavě barevné trvalé na mladých holkách a Michal David neodmyslitelně patřily k 80.létům - "desetiletí podivného vkusu", tak i tento Goddardův paskvil patří mezi jejich nepřehlédnutelného reprezentanta. Mytologie jak z pera desetiletého fantasty, tragicky prkenný Dolph Lundgren a až nestoudné vykrádání všeho možného, ´Star Wars´ počínaje, ´Supermanem´ konče - no ano, existuje jenom málo horších kombinací. Ale tady, více než jinde, platí - "je to tak blbé, až je to krásné". Až se bude posílat informativní sonda mimozemským civilizacím v dalekých galaxiích, v přiložené kapitole "filmová 80.léta" by tenhle kousek rozhodně chybět neměl :o) Příjemné ´guilty pleasure´.(15.5.2007)

Dalsi pecka od producentu Golan-Globus. Skoda ze se to neodehravalo cely na Eternii protoze to trochu odbocilo z He-manova univerza ale i tak se nam sesli nejvernejsi bouchaci naolejovanyho blondaka kterej kazdyho zlorada ve jmenu carodejky z Grayskullu zkosi svym svatym mecem. Tohle neni nostalgie,tohle je kult. Kdo si ve skolce nepral bejt He-man nebo Skeletor,ten jakoby nezil. Decka to nepochopi, vrstevnici urcite. A tak vam vzkazuju ,,Iiiiiiiiiii haaaaaaaave the Power"(9.2.2012)

• Eddard

Prosím za prominutí, ale nemíním z nějaké pochybné nostalgie šetřit plagiát Hvězdných válek (které sami originalitou právě neoplývají), který je hloupý, nudný a vtipný jako umělá hmota. Fantasy, ve které se střetne hrdina s úctou nazývaný He-Man s protivnicí jménem Evil-Lyn, může být buďto nepředstavitelně zábavné nebo nekonečně dementní a nesledovatelné. Přes veškerou dobrou vůli jsem ve Vládcích vesmíru neobjevil ani zrnko sebeironie a jen několik málo scén, které mě pobavily svou upřímnou blbostí . Co se týče hereckých výkonů - kdyby bývali tvůrci svěřili jednotlivé party dřevěným loutkám v rukou zkušených vodičů, dostali by z nich dost pravděpodobně živelnější a přesvědčivější (rozumějte nějaké) herectví. Byli jste-li kdy na pochybách co je a jak vypadá takzvaný "kýč", prosím nehledejte dále. 10%(7.9.2009)

80. léta byla plná všech těch Beastmasterů, Conanů, Deathstalkerů, Drakobijců, byl tu Meč a čaroděj, samozřejmě Nekonečný příběh, překrásná Legenda nebo Labyrint, Planeta Krull nebo Willow. Ženské verze Barbarian Queen, Jestřábí žena a Rudá Sonja. A pokud od roku 1983 vládl televizi animovaný He-Man, bylo jasné, že celovečerní hraná verze jeho dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Osobně bych sice ocenila ještě jeden film, kde by po jeho boku stála She-Ra, ale člověk nemůže mít všechno a hned. V Masters je vynikající herecká sestava Frank Langella, Meg Foster a Courteney Cox. Je to všechno tak přímočaré a rychlé, že nezbývá čas se nudit a pokud divák přistoupí i na hru se subtextem mezi Skeletorem a He-Manem, je o dvojnásobnou zábavu postaráno.(21.2.2015)

• - Dolph Lundgren se zapojil do přebudování scénáře. Přidal více akčních scén, posílil roli Hemana a pracoval na choreografii bojových scén. (HellFire)

• - Christina Pickles (kouzelnice) hraje matku Courteney Cox (Julie) v seriálu Přátelé. (HellFire)

• - Po závěrečných titulcích vykoukne Skeletor z jezera a řekne: „Já se vrátím!“ což značí pokračování, které ale nebylo nikdy natočeno. Nicméně scénář pro druhý díl byl napsán a upravený našel uplatnění pro film Kyborg (1989) s Jean-Claude Van Dammem. (HellFire)