Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• tron

Nech mám na VLÁDCOV VESMÍRU (ktorých aj tak všetci poznajú pod neoficiálnym názvom HE-MAN) akékoľvek skvelé spomienky z detstva (zberal som komiksy aj umelohmotné figúry, napríklad som mal modrého Skeletora!), dobrý film to proste ozaj nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, Highlanderov či obdobne kuriózneho Flasha Gordona äten však mal aspoň Queenov) prepieklo. Dnes však nie je snímka ničím viac, než len mimoriadne bizarnou zmesou všetkého možného, od chlapa s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu (a zároveň končiacu) Courteney Cox, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného, ale svojím spôsobom (a s určitým promile v krvi) obdivuhodne zábavného béčka, je svalnatý, viac nahý, než oblečený, švédsky blondiak Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom, ale to je asi tak všetko.(26.5.2006)

• Han22

Tohle musím hodnotit slabě - ano má to lasery, vesmírné bitky i pozemní bitky, ale na rozdíl od různých béček k tomuhle nemám nostalgický vztah z dětství a mám pozdeření že i tehdy by se mi to nezdálo. Ono vzít příběh ala Flash Gordon a hodit do osmdesátkové Ameriky chce hodně odvahy, ale ta nestačí, musí se to umět natočit, aby tomu člověk aspoň trošičku uvěřil. A to se nepovedlo.(18.12.2007)

Tak jsem dostal chuť pustit si něco ve stylu Star Wars tak jsem si myslel, že toto bude neco podobného. Ne. Ale to je jedno. Začátek vypadal fakt suprove hlavne teda zaporak. Pak se ovsem dostali do našeho sveta aby našli klič, ktery se jim ztratil a ja už ztratil naději, že ztoho vzejde ještě něco dobreho. Zaporak poslal naštěstí celkem zajimavy lovce aby Dolpha a klíč dostali. Nakonec mě to bavilo i když to chvílemi vypadalo na pruser. Lepší průměr.(12.9.2016)

Tohle by mohl být dokonalý béčkový trash. Tvůrci si půjčují od HVĚZDNÝCH VÁLEK k FLASHI GORDONOVI a vypadá to kouzelně. Bohužel střihač a režisér neměli soudnoust a ponechali snímku stopáž 106ti minut. Což dost výrazně brzdí děj, který obzvlášť po "bitce" na vznášedlech nabíra pekelné obrátky (tedy aby byl následně zbržděn dlouhou stopáží).(24.3.2007)

Tento film som videl strasne davno, ked som este patril medzi tinedzerov. Takze znova som si to zopakoval a siahol som po tomto filme. Film ma po dlhej dobe nesklamal a bavil som sa pri nom, aj ked to obcas zavanalo zastaralostou, ako to bolo urobene. V tej dobe, ked to bolo natocene, to bola revolucna pecka vo vsetkych ohladoch. Dolph Lundgren este v mladsom vydani bol dobry vyber, co sa zas neda povedat o jeho poslednych filmoch, kde hra podivnych curakov:) Najviac z celeho filmu mi liezol na nervy ten maly, risavy skrcok, ktory by si zasluzil nakopat do prdele. Tie jeho reci ma ubijali k smrti:) Zvysok osadenstva v jeho druzine sa dal zniest a co sa tyka zlej strany oproti nim, tam to uz bolo omnoho lepsie. Hlavne ten kostlivec nebol spatny, ale ked sa premenil na taku odrodu zlateho kostlivca, tak dost vyzeral k smiechu:) Co sa tyka zoldnierov pod jeho rukou, ta uz bola v niektorych pripadoch vyzorovo troska detskym pohladom milucka. Ale jeho pesiaci neboli k zahodeniu a troska sa mi podobali na vojakov z Hviezdnych vojen. Zaverecne resume je kladne a preto filmu davam zelenu.(14.4.2014)

• - Původní rozpočet se navýšil ze 17 milionů dolarů na 22 milionů, čímž se pro studio Cannon Films stal nejdražším filmem. (HellFire)

• - Po závěrečných titulcích vykoukne Skeletor z jezera a řekne: „Já se vrátím!“ což značí pokračování, které ale nebylo nikdy natočeno. Nicméně scénář pro druhý díl byl napsán a upravený našel uplatnění pro film Kyborg (1989) s Jean-Claude Van Dammem. (HellFire)

• - Původně měl být film více věrný kreslenému seriálu, ale kvůli rozpočtu byl přepsán scénář, aby se vše odehrávalo na Zemi, zredukovali se kulisy a postavy. (HellFire)