Vládci vesmíru

• Česko Vládcové vesmíru (více)

Hemanovu planetu Eternia zajme zlý lord Skeletor (Frank Langella). Chce toho nenáviděného tvora konečně zabít, ale Hemanovi (Dolph Lundgren) se podaří se skřetem a dvěma jedinými zbyvšími vojáky utéct pomocí tajemného teleportačního klíče pryč. Ve zmatku při útěku špatně zadají "adresu" a náhodou se trefí přímo na Zemi. Zároveň ztratí klíč a vrátit se a zachránit svou planetu tedy nemohou. Seznámí se s mladým párem (Courteney Cox, Robert Duncan McNeill), který jim začne pomáhat, protože lord Skeletor za nimi vyslal své nejdrsnější a nejtvrdší lovce, aby je zabili a získali klíč a zametli stopy. Heman tak bude muset napnout veškeré své síly, aby se mu podařilo dostat se zpátky domů, zachránit obě planety a zbavit se zlého lorda Skeletora. (monolog)

B!shop

Tohle je takovej ten klasickej film, kterej dnes vzbuzuje spis usmev, ale driv to musela bejt jizda. Pribeh je predvidatelnej uz od zacatku a je vcelku jednoduchej a naivni, ale zaroven je i originalni. I kdyz z napadu, ze se bitva presune na Zemi se dalo vytezit vic. Co me prekvapilo bylo, ze se to tu reze od zacatku do konce a z celkove stopaze 100 minut je tu 90 minut nejaka akce a do toho hudba, ktera kopiruje Star Wars, takze dej hezky odsejpa. Ono to celkove pusobi jako splacanina vseho moznyho. Prislo mi to jako neco mezi Star Wars (hudba, vojaci), Strazci vesmiru (zoldaci) a Barbar Conan (hlavni hrdina). Cily v podstate strasna preplacanost, ktera prekvapive funguje. Co se tyce hercu, tak je tohle jedna z tech lepsich Lundgrenovejch roli, i kdyz samozrejme pusobi spis komicky a zas takovej krutak, jakej by podle povesti mel bejt to neni. Celkove vsichni pusobi dost smesne (jako kdyz si deti hrajou na vojacky), nastesti triky ne, ty jsou tak na urovni prvnich Star Wars (neupravenejch). Hlavni zaporak v podani Franka Langelly je ale dost slabej. Bud to takle bylo umyslne a tim padem to bylo vcelku originalni, ze i kdyz chtel vladnout vesmiru, nepusobil moc jak silenec a nebo to bylo nahodou. Coz si myslim, ze je pravdepodobnejsi. Jelikoz ma Langella na sobe porad masku (dost smesnou), musel by to uhrat ocima a hlasem. Bohuzel az na par drsnejch hlasek pusobi jak kladas. Navic vetsinou mluvi klidne a oci ma vylozene dobracky. Asi nejlepsi byla postava policisty v podani Jamese Tolkana, ten byl hodne vtipnej a pripomnel mi tatika z Flakacu. I kdyz mam k filmu spoustu vytek a navic par veci tu je dost nelogickejch, tak jsem se dobre bavil a jsou to slabsi 4*. ()

Lima

Stejně jako mrkváče, křiklavě barevné trvalé na mladých holkách a Michal David neodmyslitelně patřily k 80.létům - "desetiletí podivného vkusu", tak i tento Goddardův paskvil patří mezi jejich nepřehlédnutelného reprezentanta. Mytologie jak z pera desetiletého fantasty, tragicky prkenný Dolph Lundgren a až nestoudné vykrádání všeho možného, ´Star Wars´ počínaje, ´Supermanem´ konče - no ano, existuje jenom málo horších kombinací. Ale tady, více než jinde, platí - "je to tak blbé, až je to krásné". Až se bude posílat informativní sonda mimozemským civilizacím v dalekých galaxiích, v přiložené kapitole "filmová 80.léta" by tenhle kousek rozhodně chybět neměl :o) Příjemné ´guilty pleasure´. ()

Djkoma

Šílenost, která se snaží došáhnout na status kultovní šílenosti. Dolph Lungren ve variaci na Barbara Conana, který je poslední šancí planety Eternie na záchranu před zloduchem lordem Skeletorem.... Velké fantasy klišé. Překvapivě se na to dá nejen dívat, ale dokonce i pobavit. Když se přivře jedno oko nad technickým provedením, druhé nad hereckými kvalitami a člověk dokáže uznat, že tohle "chtělo být aspoň béčko..." tak to opravdu jde. Nepatřím mezi lidi, kteří dokážou takovéhle filmy vynášet do nebes a tak dávám 2* za snahu. Nostalgie a pocit "šílenosti" autorům prostě nelze upřít. ()

movie

Tohle by mohl být dokonalý béčkový trash. Tvůrci si půjčují od HVĚZDNÝCH VÁLEK k FLASHI GORDONOVI a vypadá to kouzelně. Bohužel střihač a režisér neměli soudnoust a ponechali snímku stopáž 106ti minut. Což dost výrazně brzdí děj, který obzvlášť po "bitce" na vznášedlech nabíra pekelné obrátky (tedy aby byl následně zbržděn dlouhou stopáží). ()

tron

Nech mám na Vládcov vesmíru (ktorých aj tak všetci poznáme pod názvom He-Man) akékoľvek skvelé spomienky z detstva (zberal som komiksy aj umelohmotné figúry, napríklad som mal modrého Skeletora), dobrý film to proste nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, Highlanderov či obdobne kuriózneho Flasha Gordona (ten však mal aspoň Queenov) prepieklo. Dnes však nie je snímka ničím viac, než len mimoriadne bizarnou zmesou všetkého možného. Od týpka s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu Courteney Cox, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného, ale svojím spôsobom (a s určitým promile v krvi) obdivuhodne zábavného a unikátneho béčka je svalnatý (a viac nahý, než oblečený) švédsky blondiak a extra-silák Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom. Avšak to je všetko. Ale pre mňa je to dosť. ()

• Po závěrečných titulcích vykoukne Skeletor z jezera a řekne: „Já se vrátím!“ což značí pokračování, které ale nebylo nikdy natočeno. Nicméně scénář pro druhý díl byl napsán a upravený našel uplatnění pro film Kyborg (1989) s Jean-Claude Van Dammem. (HellFire)
  • V časti filmu, keď sú hlavní hrdinovia nútení pred útočiacimi Skeleterovými vojakmi sa skryť do jedného domu, na ktorého strechu chcú vyliezť, spadne He-Manovi v podaní Dolpha Lundgrena, z chrbta meč i s pochvou a vísí mu na spodnom remeni. V ďalšom zábere je meč späť na chrbte. (andykovac)
  • Původně měl být film více věrný kreslenému seriálu, ale kvůli rozpočtu byl přepsán scénář, aby se vše odehrávalo na Zemi, zredukovali se kulisy a postavy. (HellFire)