Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• Lacike

Bohuzial tento film ma za detskych cias minul, co ma dost mrzi, pretoze aj ked je to sracka, tak by som mal k nej nostalgicky vztah aky mam k Red Sonje a guilty pleasure spôsobom by som sa na tom filme dokazal zabavat dodnes. Kedze ale vztah k tomuto filmu nemam, tak bez klapiek na ociach dokazem vidiet aka je to neznesitelna sracka. Originalita nulova. Proste vykradacka Star Wars. Prevedenie trapne. Aj ked mal film solidny rozpocet, tak to vyzera dost blbo. Trochu mi to pripomina Van Dammovho Streetfightera, ktory bol tiez drahy, ale filmu to nepomohlo. Scenar je otrasny. Je to taky nahodny chaoticky sled scen. Akcia je plna rôznych laserovych prestreliek, ale ich prevedenie je strasna nuda. Bitky na meče este väcsia nuda. Bohuzial to nie je tak mizerny film az by bol zabavny. Cely cas to len nudi. Jedinu hviezdicku davam za Lundgrena, ktory bol v tej dobe este poriadne namakany, takze aspon na neho sa dalo pozerat. A to je vsetko. Pre mna je tento film nepozeratelna blbost. Idem si pustit Red Sonju na zlepsenie nalady. :)(23.10.2015)

• maverick10

80. leta - sci-fi experimenty, hodne barev a prskavek. Masters of the Universe neni vyjimkou. Z dnesniho pohledu srovnatelne s tureckymi hvezdnymi valkami, ktere byly take plny patosu a experimentu s ne prilis povedenymi studiovymi zabery. Ale turci nemeli Dolpha Lundgrena :-) Ta jeho blondata kstice ted zari celym vesmirem a zvestuje lidem dobre vule poselstvi o miru a lasce!!!(23.6.2011)

• tron

Nech mám na Vládcov vesmíru (ktorých aj tak všetci poznáme pod názvom He-Man) akékoľvek skvelé spomienky z detstva (zberal som komiksy aj umelohmotné figúry, napríklad som mal modrého Skeletora), dobrý film to proste nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, Highlanderov či obdobne kuriózneho Flasha Gordona (ten však mal aspoň Queenov) prepieklo. Dnes však nie je snímka ničím viac, než len mimoriadne bizarnou zmesou všetkého možného. Od týpka s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu Courteney Cox, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného, ale svojím spôsobom (a s určitým promile v krvi) obdivuhodne zábavného a unikátneho béčka je svalnatý (a viac nahý, než oblečený) švédsky blondiak a extra-silák Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom. Avšak to je všetko. Ale pre mňa je to dosť.(26.5.2006)

Mix všeho možného na plátně He-Manova vesmíru. Trocha Hvězdných Válek, Conana, Flasha Gordona a spousty dalších, Gwildor navíc vypadá jako znovu použitá rekvizita z jen o rok staršího Labyrintu. Výprava tohoto dílka nemůže s přihlédnutím k době vzniku nikoho překvapit. Z hereckých výkonů ani nebudu zmiňovat D.L. proti nemuž je Arnold S. pan herec. Zato u vedlejších postav můžete vidět rané role Courtney Cox (Přátelé) či Robert Duncan McNeill (ST: Voyager). A z návratů do budoucnosti si sem odskočil i James Tolkan. Nicméně když to shrneme vyjde nám poměrně zdlouhavá slátanina, s mizernými dialogy, velmi barevnými a nepřesvědčivými efekty a ... Dolphem Lundgrenem. Pozitivních je pár velmi vtipných akčních scén (např. ta v obchodě s hudebními nástroji) a samozřejmě Skeletor jako hlavní záporák.(30.8.2012)

• Quint

Vládci vesmíru jsou čistá béčková brilance, která zničila nejednu hereckou kariéru a která vykrádá ostatní filmy, co to jen dá. Své předlohy se přesto z finančních důvodů příliš nedrží. Děj začíná na planetě Eternia po velké bitvě, kterou z finančních důvodů neuvidíme. He-Man a jeho kámoši utíkají před megalomanským kostlivcem Skeletorem na jinou, náhodně zvolenou planetu, kterou je z finančních důvodů Země. Tam se opět střetnou se Skeletorem a jeho kumpány, kteří vypadají jak imitace stormtrooperů a štamgastů ze starwarsovké kantýny. Nepovažuji se za experta na He-Manovu mytologii, ale vzpomínám si, že jsem měl jako dítě jeho figurku, k níž byla přibalena audiokazeta s nějakým povídáním v němčině, tudíž jsem vůbec netušil, kdo to je. Film jsem viděl později na OK3, opět v němčině, takže jsem nebyl o moc chytřejší. A když jsem ho pak nakonec skouknul v češtině, zjistil jsem, že jsem předtím nebyl o nic ochuzen. Nejdůležitějším atributem he-manovských akčních figurek bylo, že měly svaly a neměly skoro žádné oblečení. Vše ostatní není moc podstatné. Animovaný seriál a komiksy byly v podstatě jen reklamy na tyto figurky a nevnášely do jejich světa příliš hloubky. Nijak tedy nepřekvapí, že postavy ve filmu jsou v zásadě jen obživlé akční figurky bez smyslu pro humor a s kostýmy, ve kterých se nemůžou pořádně hýbat. Hlavním středem pozornosti je jejich fyziognomie. He-Manovu identitu tvoří čistě jeho muskulatura (pro nechápavé je jeho mužnost pro jistotu v jeho jménu akcentována dvakrát - „he“ a „man“). Dolph Lundgren tohle bez problému splňuje. Jeho prsní svaly podávají oscarové herecké výkony a jeho kýčovitá komiksová vizáž se vám navždy vetře do paměti. Na hlavě trvalá, v ruce gigantický meč, místo kterého raději používá laserovou pistoli, protože se s ním nenaučil pořádně zacházet, a k tomu kostým tvořený koženými spoďáry a supermanovským pláštěm s bondážovými kšíry. V komiksu to působí úplně normálně, na plátně velice komicky. Nijak nepřekvapí, že Lundgren nebyl na roli He-Mana příliš pyšný. Jeho švédský přízvuk sice nakonec nepředabovali, jak bylo původně v plánu, ale je tu využitý akorát jako nevkusně nastajlovaná hora svalů, která občas něco řekne. I tak jde ale o první roli, v níž Lundgren pronese víc než čtyři věty. Mnohem upovídanější je jeho protivník Skeletor, jehož povahu lakomého fracka, který musí mít všechny hračky pro sebe, vystihuje památná hláška „musím mít všechno, jinak nebudu mít nic!“. Musí mít tedy i tu nejvelkolepější kulisu v celém filmu, což je jeho trůn. Charakterní herec Frank Langella si roli maniakálního záporáka vyloženě vychutnává. Pronáší ďábelsky stupidní monology se shakespearovskou vážností, jaká se dá od chlápka s kápí a latexovou lebkou na hlavě očekávat. A dokáže přehrávat i přes gumovou masku, která zakrývá většinu jeho mimiky.(25.6.2016)

• - Dolph Lundgren se nenechal zastoupit kaskadérem. (HellFire)

• - Jako první byl do filmu obsazen Dolph Lundgren, jako poslední Frank Langella. (HellFire)

• - V časti filmu, keď sú hlavní hrdinovia nútení pred útočiacimi Skeleterovými vojakmi sa skryť do jedného domu, na ktorého strechu chcú vyliezť, spadne He-Manovi v podaní Dolpha Lundgrena, z chrbta meč i s pochvou a vísí mu na spodnom remeni. V ďalšom zábere je meč späť na chrbte. (andykovac)