Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• korbitch22

Dolfík v ''seksy'' slipáčích zachraňuje vesmír, v podivném mixu Barbara Conana, Hvězdných Válek a Willowa.Nevim, jestli je moje hodnocení ovlivněný tím, že jsem tenhle film viděl až teď a nemám k němu žádný citový vztah z dětství, ale je to prostě příšérná kokotina s naprosto hnusnou hudbou a tragickým režijním vedením.Je to tak debilní, že to není ani už vtipný.Navíc ten příšernej dabing, Ondru Vetchého nemám rád zase o něco víc :) Nedávno sem si zvopáknul Dolfíkova Temnýho Anděla a z toho sem nemohl, to je prostě parádní béčko z devadesátejch, Masters of the Universe je křečovitá ptákovina, která neudělala díru do světa ani před třiceti lety, natož teď.15% za roztomilou Chelsea Field.(20.1.2015)

GUILTY PLEASURE. Já vím, je to pokleslé a velmi, velmi neprofesionální rozhodnutí filmového milovníka, ale zkrátka, tohle je jeden z filmů mého dětství a k tomu se ošklivě zachovat nemohu. A jak Skeletor sliboval: Já se vrátím, tak mě vrací i tenhle opravdu velmi odpaduhodný skvost do mého dětství.(15.11.2009)

• Han22

Tohle musím hodnotit slabě - ano má to lasery, vesmírné bitky i pozemní bitky, ale na rozdíl od různých béček k tomuhle nemám nostalgický vztah z dětství a mám pozdeření že i tehdy by se mi to nezdálo. Ono vzít příběh ala Flash Gordon a hodit do osmdesátkové Ameriky chce hodně odvahy, ale ta nestačí, musí se to umět natočit, aby tomu člověk aspoň trošičku uvěřil. A to se nepovedlo.(18.12.2007)

80. léta byla plná všech těch Beastmasterů, Conanů, Deathstalkerů, Drakobijců, byl tu Meč a čaroděj, samozřejmě Nekonečný příběh, překrásná Legenda nebo Labyrint, Planeta Krull nebo Willow. Ženské verze Barbarian Queen, Jestřábí žena a Rudá Sonja. A pokud od roku 1983 vládl televizi animovaný He-Man, bylo jasné, že celovečerní hraná verze jeho dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Osobně bych sice ocenila ještě jeden film, kde by po jeho boku stála She-Ra, ale člověk nemůže mít všechno a hned. V Masters je vynikající herecká sestava Frank Langella, Meg Foster a Courteney Cox. Je to všechno tak přímočaré a rychlé, že nezbývá čas se nudit a pokud divák přistoupí i na hru se subtextem mezi Skeletorem a He-Manem, je o dvojnásobnou zábavu postaráno.(21.2.2015)

Z nostalgie musím hodnotiť dosť dobre pretože to bol asi prvý film čo som videl na videu niekedy v 80. rokoch a páčil sa mi soundtrack a hlavne Frank Langella v úlohe Skeletora.Dolph tu síce len ukazoval svaly, príbeh bol dosť primitívny ale taký mix Star wars dokonca na Zemi celkom pobaví i po toľkých rokoch !A prekvapí hlavne záver za titulkami :-)(29.1.2014)

• - Kvůli finančním problémům se Canon Cinema rozhodla ukončit natáčení tři dny před plánovaným ukončením. Všechny vrcholné scény byly dokončeny a po dvou měsících umožnili producenti režiséru Gary Goddardovi natočit konec. (HellFire)

• - Původní rozpočet se navýšil ze 17 milionů dolarů na 22 milionů, čímž se pro studio Cannon Films stal nejdražším filmem. (HellFire)

• - V časti filmu, keď sú hlavní hrdinovia nútení pred útočiacimi Skeleterovými vojakmi sa skryť do jedného domu, na ktorého strechu chcú vyliezť, spadne He-Manovi v podaní Dolpha Lundgrena, z chrbta meč i s pochvou a vísí mu na spodnom remeni. V ďalšom zábere je meč späť na chrbte. (andykovac)