Reklama

Reklama

Vládci vesmíru

  • Česko Vládcové vesmíru (více)

Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

(více)

Recenze (168)

tron 

všechny recenze uživatele

Nech mám na Vládcov vesmíru (ktorých aj tak všetci poznáme pod názvom He-Man) akékoľvek skvelé spomienky z detstva (zberal som komiksy aj umelohmotné figúry, napríklad som mal modrého Skeletora), dobrý film to proste nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, Highlanderov či obdobne kuriózneho Flasha Gordona (ten však mal aspoň Queenov) prepieklo. Dnes však nie je snímka ničím viac, než len mimoriadne bizarnou zmesou všetkého možného. Od týpka s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu Courteney Cox, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného, ale svojím spôsobom (a s určitým promile v krvi) obdivuhodne zábavného a unikátneho béčka je svalnatý (a viac nahý, než oblečený) švédsky blondiak a extra-silák Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom. Avšak to je všetko. Ale pre mňa je to dosť. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je takovej ten klasickej film, kterej dnes vzbuzuje spis usmev, ale driv to musela bejt jizda. Pribeh je predvidatelnej uz od zacatku a je vcelku jednoduchej a naivni, ale zaroven je i originalni. I kdyz z napadu, ze se bitva presune na Zemi se dalo vytezit vic. Co me prekvapilo bylo, ze se to tu reze od zacatku do konce a z celkove stopaze 100 minut je tu 90 minut nejaka akce a do toho hudba, ktera kopiruje Star Wars, takze dej hezky odsejpa. Ono to celkove pusobi jako splacanina vseho moznyho. Prislo mi to jako neco mezi Star Wars (hudba, vojaci), Strazci vesmiru (zoldaci) a Barbar Conan (hlavni hrdina). Cily v podstate strasna preplacanost, ktera prekvapive funguje. Co se tyce hercu, tak je tohle jedna z tech lepsich Lundgrenovejch roli, i kdyz samozrejme pusobi spis komicky a zas takovej krutak, jakej by podle povesti mel bejt to neni. Celkove vsichni pusobi dost smesne (jako kdyz si deti hrajou na vojacky), nastesti triky ne, ty jsou tak na urovni prvnich Star Wars (neupravenejch). Hlavni zaporak v podani Franka Langelly je ale dost slabej. Bud to takle bylo umyslne a tim padem to bylo vcelku originalni, ze i kdyz chtel vladnout vesmiru, nepusobil moc jak silenec a nebo to bylo nahodou. Coz si myslim, ze je pravdepodobnejsi. Jelikoz ma Langella na sobe porad masku (dost smesnou), musel by to uhrat ocima a hlasem. Bohuzel az na par drsnejch hlasek pusobi jak kladas. Navic vetsinou mluvi klidne a oci ma vylozene dobracky. Asi nejlepsi byla postava policisty v podani Jamese Tolkana, ten byl hodne vtipnej a pripomnel mi tatika z Flakacu. I kdyz mam k filmu spoustu vytek a navic par veci tu je dost nelogickejch, tak jsem se dobre bavil a jsou to slabsi 4*. ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Tohle by mohl být dokonalý béčkový trash. Tvůrci si půjčují od HVĚZDNÝCH VÁLEK k FLASHI GORDONOVI a vypadá to kouzelně. Bohužel střihač a režisér neměli soudnoust a ponechali snímku stopáž 106ti minut. Což dost výrazně brzdí děj, který obzvlášť po "bitce" na vznášedlech nabíra pekelné obrátky (tedy aby byl následně zbržděn dlouhou stopáží). ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Stejně jako mrkváče, křiklavě barevné trvalé na mladých holkách a Michal David neodmyslitelně patřily k 80.létům - "desetiletí podivného vkusu", tak i tento Goddardův paskvil patří mezi jejich nepřehlédnutelného reprezentanta. Mytologie jak z pera desetiletého fantasty, tragicky prkenný Dolph Lundgren a až nestoudné vykrádání všeho možného, ´Star Wars´ počínaje, ´Supermanem´ konče - no ano, existuje jenom málo horších kombinací. Ale tady, více než jinde, platí - "je to tak blbé, až je to krásné". Až se bude posílat informativní sonda mimozemským civilizacím v dalekých galaxiích, v přiložené kapitole "filmová 80.léta" by tenhle kousek rozhodně chybět neměl :o) Příjemné ´guilty pleasure´. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Šílenost, která se snaží došáhnout na status kultovní šílenosti. Dolph Lungren ve variaci na Barbara Conana, který je poslední šancí planety Eternie na záchranu před zloduchem lordem Skeletorem.... Velké fantasy klišé. Překvapivě se na to dá nejen dívat, ale dokonce i pobavit. Když se přivře jedno oko nad technickým provedením, druhé nad hereckými kvalitami a člověk dokáže uznat, že tohle "chtělo být aspoň béčko..." tak to opravdu jde. Nepatřím mezi lidi, kteří dokážou takovéhle filmy vynášet do nebes a tak dávám 2* za snahu. Nostalgie a pocit "šílenosti" autorům prostě nelze upřít. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (21)

  • Mnoho z budov ve filmu již nestojí, zničilo je velké zemětřesení v devadesátých letech. (HellFire)
  • Mnohé ze scén včetně boje v obchodě a pochodu zloduchů městem byly natočeny ve Whittierii v Kalifornii. (HellFire)

Související novinky

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o…

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle…

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické…

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu…

Reklama

Reklama