Vládci vesmíru

• slovenský

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

Tohle je tak krásně osmdesátkové fantasy, že by mohlo být ve slovnících hned vedle Conana s Árným pod heslem "fantasy s korbama". Já tyhle fantasy filmy ani moc nemusím (kromě již zmíněného Conana) a přiznám se bez mučení, že tohle jsem si pustila jenom proto, abych mohla slintat nad Dolphem Lundgrenem. Jaké bylo moje zklamání, že jeho postava nedostala moc prostoru a byla odsunuta někam na vedlejší kolej. Celou dobu jsem si ani nebyla jistá kdo je hlavní postavou přívběhu - jestli He-man nebo mladá středoškolačka v podání Courteney Cox. Kdo to ví, ať mi odpoví, protože já fakt netuším. Tahle nejasnost je v mých očích jednou z největších vad na tomhle filmu. Příběh je jinak vcelku jednoduchý a žádných šílených zvratů se nedočkáme, což u tohohle žánru spíše oceňuju. Pochvalně bych mohla mluvit i o hereckých výkonech, zejména o Courteney Cox, která je mi ve svých rolích před Přáteli neskutečně sympatická. Jedině ten Dolph celou dobu vypadá jako kdyby ho to vůbec nebavilo. Možná právě proto, že nedostal moc prostoru pro cokoliv jiného než zatínání svalů...(26.12.2015)

Stejně jako mrkváče, křiklavě barevné trvalé na mladých holkách a Michal David neodmyslitelně patřily k 80.létům - "desetiletí podivného vkusu", tak i tento Goddardův paskvil patří mezi jejich nepřehlédnutelného reprezentanta. Mytologie jak z pera desetiletého fantasty, tragicky prkenný Dolph Lundgren a až nestoudné vykrádání všeho možného, ´Star Wars´ počínaje, ´Supermanem´ konče - no ano, existuje jenom málo horších kombinací. Ale tady, více než jinde, platí - "je to tak blbé, až je to krásné". Až se bude posílat informativní sonda mimozemským civilizacím v dalekých galaxiích, v přiložené kapitole "filmová 80.léta" by tenhle kousek rozhodně chybět neměl :o) Příjemné ´guilty pleasure´.(15.5.2007)

• maverick10

80. leta - sci-fi experimenty, hodne barev a prskavek. Masters of the Universe neni vyjimkou. Z dnesniho pohledu srovnatelne s tureckymi hvezdnymi valkami, ktere byly take plny patosu a experimentu s ne prilis povedenymi studiovymi zabery. Ale turci nemeli Dolpha Lundgrena :-) Ta jeho blondata kstice ted zari celym vesmirem a zvestuje lidem dobre vule poselstvi o miru a lasce!!!(23.6.2011)

Sice akcni sci-fi film, ale taky by se dal oznacit jako "rodinny" nebo "pro deti a mladez". Dospely divak prece jen trosku trpi pote, co zjisti ze dulezitejsi nez armady Skeletora (a jinych vesmirnych hrdinu) je particka pubertaku s pubertackou v cele... No nevadi, jako osmdesatkova legracka se to celkem da jednou videt. ze by slo o nejaky prulom v zanru, to jiste ne. 3+(26.4.2015)

Tohle je takovej ten klasickej film, kterej dnes vzbuzuje spis usmev, ale driv to musela bejt jizda. Pribeh je predvidatelnej uz od zacatku a je vcelku jednoduchej a naivni, ale zaroven je i originalni. I kdyz z napadu, ze se bitva presune na Zemi se dalo vytezit vic. Co me prekvapilo bylo, ze se to tu reze od zacatku do konce a z celkove stopaze 100 minut je tu 90 minut nejaka akce a do toho hudba, ktera kopiruje Star Wars, takze dej hezky odsejpa. Ono to celkove pusobi jako splacanina vseho moznyho. Prislo mi to jako neco mezi Star Wars (hudba, vojaci), Strazci vesmiru (zoldaci) a Barbar Conan (hlavni hrdina). Cily v podstate strasna preplacanost, ktera prekvapive funguje. Co se tyce hercu, tak je tohle jedna z tech lepsich Lundgrenovejch roli, i kdyz samozrejme pusobi spis komicky a zas takovej krutak, jakej by podle povesti mel bejt to neni. Celkove vsichni pusobi dost smesne (jako kdyz si deti hrajou na vojacky), nastesti triky ne, ty jsou tak na urovni prvnich Star Wars (neupravenejch). Hlavni zaporak v podani Franka Langelly je ale dost slabej. Bud to takle bylo umyslne a tim padem to bylo vcelku originalni, ze i kdyz chtel vladnout vesmiru, nepusobil moc jak silenec a nebo to bylo nahodou. Coz si myslim, ze je pravdepodobnejsi. Jelikoz ma Langella na sobe porad masku (dost smesnou), musel by to uhrat ocima a hlasem. Bohuzel az na par drsnejch hlasek pusobi jak kladas. Navic vetsinou mluvi klidne a oci ma vylozene dobracky. Asi nejlepsi byla postava policisty v podani Jamese Tolkana, ten byl hodne vtipnej a pripomnel mi tatika z Flakacu. I kdyz mam k filmu spoustu vytek a navic par veci tu je dost nelogickejch, tak jsem se dobre bavil a jsou to slabsi 4*.(27.4.2006)

• - Původní rozpočet se navýšil ze 17 milionů dolarů na 22 milionů, čímž se pro studio Cannon Films stal nejdražším filmem. (HellFire)

• - Dolph Lundgren se nenechal zastoupit kaskadérem. (HellFire)

• - Původně měl být film více věrný kreslenému seriálu, ale kvůli rozpočtu byl přepsán scénář, aby se vše odehrávalo na Zemi, zredukovali se kulisy a postavy. (HellFire)