Mezi námi muži

Neil LaBute

Neil LaBute

Ken Williams

Joel Plotch

Rozpočet $25,000Tržby USA $2,804,473Tržby Celosvetovo $-(14.8.2009)

• Lukoye

Příliš jsem nepochopil co se film snažil říci. Připadlo mi, že se v konečném rozuzlení tak trochu ztratil sám v sobě. Minimalistické exteriéry ale hlavně interiéry korespondují s celkovou koncepcí filmu. Příběh dvou pracovně vytížených ekonomů často cestujících po celé zemi jako konzultanti projektů. Jeden introverntní a druhý typický narcistní, šovinistický typ lamače srdcí se rozhodnou oplatit všem ženám křivdy spáchané na mužích, tak že společně svedou nějakou křehkou, neposkvrněnou ženu a poté jí názorně ukáží co je zvrat v pocitech, falešnost vztahu a pohrdání. Jako objekt svojí pomsty si vyberou hluchou písařku Kristin. Zakřiklou a odtažitou dívku, nicméně velice atraktivní. Zatímco narcista Chat postupuje pokrytecky ve svém plánu, jeho kolega se do dívky zamiluje a začíná rozkol mezi celou trojkou. Každopádně ani jeden z protagonistů není polárně vyhraněným charakterem. Příběhu tedy chybí identifikace s nějakým principem jež postavy zastávají. Do poslední chvíle mi nebylo jasné jak se věci vyvinou. Po tomto filmu ve mě zůstala pouze nechuť a pohrdání nad nijakým filmem.(6.2.2004)

Prvy film rezisera Neila LaButeho a hned aj najlepsi - opat si nemyslim, ze Seksualni rekonstrukce je najlepsi film tohoto rezisera, od roku 1997 uz nenatocil nic poriadne. Pribeh dvoch chlapov, ktori - ale vsak nebudem prezradzat dejovu liniu. kazdopadne Aaron Eckhart /Posedlost 2002, Dekujeme ze Kourite/ film slusne taha spolu s dalsimi hercami, on je tu vlastne najvacsia hviezda a tahun filmu. Jo a film je aj zlatou banou - stalo to par supov, 25 000 dolarov a zarobilo majland - T2 uvadza konkretne cisla : 70 %(3.11.2018)

Mrazivý i vtipný příběh dvou kámošů, kteří se vsadí, kdo dříve zbalí jejich hluchou kolegyni z práce. Jeden z nich se ale do ní zamiluje a nastanou nečekané komplikace. Příjemné překvapení, i přesto, že LaBute není příliš invenční filmař. Jeho režie je statická, bez nápadů. Jenomže oč je LaBute slabší režisér, o to lepší je scenárista. Tenhle film zdobí především skvěle napsané dialogy a herecké výkony. Hlavně Aaron Eckhart exceluje. Celkově vzato, autorský debut se LaButovi, původně divadelnímu režisérovi, nakonec docela povedl.(25.12.2003)

• Chrustyn

Cynická až černá komedie o dvou egoistických kamarádech, kteří uzavřou neobvyklou sázku o tom, kdo "dostane" jejich hluchou kolegyni. Film je vystaven standardním způsobem, kde vše nakonec pokazí láska ale čím vyniká od podobných filmů je jeho cynismus a odvaha. Ke spokojenosti mi to však v žádném případě nestačilo.(29.2.2012)

• - Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)