Láska mezi kapkami deště

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2013, 6 min

Saschka Unseld

Jason Hudak

Prvních několik okamžiků jsem si říkal co to je? Po shlédnutí celého kraťasu musím říct, že celkový dojem je na Pixar rozpačitý. Samotný nápad je dobrý i vizuální stránka je ucházející (netradiční), ale co to sráží dolů je otravný hudební motiv a takový nemastný závěr. Jeden ze slabších předfilmů, na který asi brzo zapomenu.(4.7.2013)

Škoda, že si autoři nedali větší práci s příběhem. Rozuzlení typu "deus ex machina" je Pixaru nedůstojné. Nápad s "oživlým městem" je naopak originální a moc pěkný - dokonce si myslím, že se tvůrci namísto nepříliš zajímavé "love story", kterou už jsme v různých obměnách viděli tisíckrát, měli zaměřit raději na něj a ještě více ho rozpracovat. Takhle si snímek zařazuji do přihrádky "nedotažené" a tím mezi slabší pixarovské kraťasy, jako jsou Láva nebo Plechový panáček. Je to škoda, protože tenhle námět měl na víc! Takhle jsou to buď silné dvě hvězdičky nebo slabé tři. Jinak řečeno - 50%. (PS: Nakonec díky podmanivé atmosféře deštivého večera zaokrouhluji nahoru.) ◼ Vyšlo na DVD jako bonus k filmu Univerzita pro příšerky pod českým názvem Láska mezi kapkami deště.(15.7.2017)

• PetrPan

Byla to láska na první pohled a tak se Nápad s Provedením oženil, čekal je však krutý osud. Jejich první dítě Humor zemřelo hned po narození a jejich vztah dostal těžkou ránu. Všechno mohlo být zapomenuto, protože Provedení zase otěhotnělo.. Ovšem osud byl nemilosrdný i podruhé a jejich další dítě, chlapec Příběh, se narodil postižený...(7.11.2013)

Pustili nám to v kině před Univerzitou pro příšerky, ale jak mě nadchl krátkometrážní filmík Papíry (i když vykrádající hranou verzi Cedulky) před Raubířem Ralfem nebo La Luna před Rebelkou, tak tohle mě zas tolik neuchvátilo. Nevím proč, ale celkově mi vadilo, jak deštník ovládal intenzitu větru a nakonec to, že si lidi sednou ke stolu v dešti venku s deštníky nad hlavou. Za mě 3/5 (50%). „Roztomilý krátkometrážní film, ale => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.(20.6.2013)

Musím uznat, že zachytit a rozanimovat „obyčejné“ věci tak, aby vypadaly reálně, je těžké.. Navíc celý příběh zasadit do deštivého večera plného odlesků je ještě složitější.. A tady se zadařilo :-) Příběhově trošku filmeček pokulhává a necítím v něm klasický Pixaří podpis, ale rozhodně je řemeslně precizně odveden :-)(22.11.2013)

• - Snímek se v českých kinech promítal před animovaným filmem Univerzita pro příšerky (2013). Stejnémku snímku "předskakoval" i v kinech na Slovensku. (MikeCool)