Láska mezi kapkami deště

• USA The Blue Umbrella
Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2013, 6 min

Saschka Unseld

Je to jen další obyčejný večer v rušných ulicích, dokud se nespustí déšť a město neožije v rytmu zurčících okapů, hvízdajících markýz a bublajících škarp. A uprostřed toho všeho se do sebe osudově zamilují dva deštníky – jeden modrý a druhý červený. Modrý deštník vyčnívá z davu nad ostatními, aby hrdě chránil svého majitele před deštěm. Jakmile však zahlédne krásné a jedinečné červené paraple, udělá všechno, co je v jeho silách, aby mu zůstal po boku. Když se cesty majitelů modrého i červeného deštníku rozdělí, město pomůže svést obě láskou poblázněná paraplata zase dohromady. (HBO Europe)

finy_cz

Pustili nám to v kině před Univerzitou pro příšerky, ale jak mě nadchl krátkometrážní filmík Papíry (i když vykrádající hranou verzi Cedulky) před Raubířem Ralfem nebo La Luna před Rebelkou, tak tohle mě zas tolik neuchvátilo. Nevím proč, ale celkově mi vadilo, jak deštník ovládal intenzitu větru a nakonec to, že si lidi sednou ke stolu v dešti venku s deštníky nad hlavou. Za mě 3/5 (50%). „Roztomilý krátkometrážní film, ale => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“. ()

PetrPan

Byla to láska na první pohled a tak se Nápad s Provedením oženil, čekal je však krutý osud. Jejich první dítě Humor zemřelo hned po narození a jejich vztah dostal těžkou ránu. Všechno mohlo být zapomenuto, protože Provedení zase otěhotnělo.. Ovšem osud byl nemilosrdný i podruhé a jejich další dítě, chlapec Příběh, se narodil postižený... ()

Jirka_Šč

Zase jiné, nové a příjemné. Lepší, než příšerky, před kterými se vysílalo. Vzpomněl jsem si na starý (1956) francouzský Červený balónek (pokud si dobře pamatuju, tam červený balónek "běhal" v jednu chvíli za modrým). ■ Podle toho, co píší ostatní, to je celé animované (což je k neuvěření). Pak si o Modrém deštníku myslím dvě věci: 1) Pixar dosáhl animace téměř nerozeznatelné od reality a toto dílko je demonstrací síly, kterou aktuálně disponuje. 2) Viděli Červený balónek a nechali se volně inspirovat. ()

venison

Musím uznat, že zachytit a rozanimovat „obyčejné“ věci tak, aby vypadaly reálně, je těžké.. Navíc celý příběh zasadit do deštivého večera plného odlesků je ještě složitější.. A tady se zadařilo :-) Příběhově trošku filmeček pokulhává a necítím v něm klasický Pixaří podpis, ale rozhodně je řemeslně precizně odveden :-) ()

Shakers

Sadol som si do kina a za chvíľu sa na plátne ukáže názov, že modrý dáždnik. Po chvíli si hovorím WTF ? mám dobrú sálu ? Sedel som ďalej a pozeral som ako sa modrý dáždnik zoznamuje s červeným a ani som moc nezisťoval, či mám teda dobrú sálu, pretože to bolo milé, jednoduché a pekné. Keď to po šiestich minutach skončilo, tak si hovorím: jáj to bol len pred animák od pixaru pred Monsters: University :-) A ja už som sa bál, že som prišiel o svoj film a o prachy :-) 80% - 4* ()

• Snímek se v českých kinech promítal před animovaným filmem Univerzita pro příšerky (2013). Stejnémku snímku "předskakoval" i v kinech na Slovensku. (MikeCool)