poster

Synevir

 • Ukrajina

  Синевiр

Horor

Ukrajina, 2013, 73 min

 • ricci.s
  **

  Na toto som sa tešil už len kvôli krajine pôvodu - síce som v hĺbke duše očakával prúser, no zvedavosť bola omnoho väčšia, keďže doteraz som videl len jeden ukrajinský horor (asi ich ani viac nie je). Nakrútené pekne, ináč bieda. Spočiatku som mal pocit, že sledujem akúsi paródiu na Mrázika, ako horor mi to teda vážne nepripadalo. Takmer hodinu sa dialo úplné hovno. Potom sa príšerka konečne ukázala, ale akonáhle som už už veril, že sa to konečne môže rozbehnúť, tak to skončilo... skôr, ako sa to vôbec začalo. Jeden bodík za vlkolaka, ktorý bol prekvapivo celkom pekne vypracovaný, druhý za jednu podarenú gore scénku, kde letela hlavička odpálená od telíčka (a asi je to aj jediný kvalitný krvavý mord, ktorý stojí za pozornosť). Celkovo je to vskutku kravina, ale na to, že je to ukrajinské, tak to vlastne až taká hrôza nebola. Určite lepšie ako ich cigarety, ktoré chutia ako zdochnutá mačka.(26.4.2014)

 • Nivenx
  *

  Nejsem si úplně jistý, ale na 99% toto je můj první ukrajinský horor. Parádní prostředí a tuctový příběh, který opravdu neoslní. Bohužel co je dalším kamenem úrazu je typ, jak je film natočen, jelikož téměř celý film čekáte kdy se začne konečně něco dít a kdy už uvidíte nějakou tu barvičku a masakry. To se nakonec i vyplní, ale až po tak dlouhé době, že už vidím raději horor ve snu a na mord mě budí přítelkyně. Nic jsem nečekal a překvapení se nestalo. 15%(2.12.2014)

 • Dlo'h-osh
  *

  Velice zajímavý námět a i některé dialogy vykazují náznak slušné zápletky. Bohužel je vidět, že Ukrajinci nemají s točením hororů zkušenosti a provedení je tak strašlivě amatérské. Chybí jakékoliv napětí a kromě jediné krvavé scény sledujeme půl hodiny hulákání a bloudění po lese. Zvláště nešťastně vybraní herci, idiotské pubertální dialogy a lechtivé scény vykradené z amerických slasherů brání film vůbec brát vážně, stejně jako závěr s doktory v sanitce chlastajícími líh. Posledních 10 minut, které mají vysvětlit původ potvor, je úplně zbytečných. Škoda, Siněvir měl dobrý potenciál a kdyby se to udělalo pořádně, mohl konkurovat zahraničním béčkovým hororům.(30.1.2018)

 • LIVINGDEAD
  **

  Ačkoliv se horror točil v překrásné přírodě v okolí jezera Synevir v Ukrajinských Karpatech a kamera a barvy, byly opravdu na velké televizi překrásné, horror byl slabý. Bohužel... Je to typ horroru o mladých lidech, kempujících v lese a v okolí se pohybují takoví, no... vlkodlaci...OBSAH: Sovětský svaz, konec 70. let. Právě probíhá přednáška o podivných stvořeních, které žili na uzemí Sovětských Karpat. Následně příběh pokračuje na malé usedlosti, která se nachází nedaleko jezera Sinevir. Ráno se sourozenci Saška a Ivanka chystají na ryby. Najednou uslyší křik v lese "Auuu" Auuu". Ivanka a Saška si myslí, že se ztratili turisti a že potřebují pomoc. V lese ale žádní turisté nejsou....(26.4.2014)

 • Dellamorte
  *

  Tepláková úprava Lykantropickej témy, preložená Janíčkom a Marienkou ako si záhadne užívali útek pred rodičmi a na svojej púti stretli aj jazierko "SYNEVIR". Tamojší krojový outlook mi je uvolnený a nadprirodzene prekombinovná duma ma dostávala miestami až do bezvedomia.Do Karpatie takto zasielam vztýčený prostredník, samozrejme nadol.(23.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace