Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

Dokumentární

USA, 2012

Jay Miracle

Dokument o fenoménu My Little Pony: Friendship is Magic, který je zatím společností stále nepochopen a kritizován, ale který kolem sebe utvořil neustále se rozrůstající komunitu dospělých lidí, kteří se nebojí postavit se předsudkům a nenávisti. Vznik fandomu "bronies", jak se tito lidé označují, je pravděpodobně jedna z nejnepravděpodobnějších (a nejúžasnějších) událostí, které se v posledních několika dekádách staly. A tenhle dokument je o nich. Někomu, kdo o bronies nikdy neslyšel, se odhalí jeden ze světů ve světě, svět lidí, kteří prohlédli skrz předsudky, které společnost vytváří, a vytvořili nejpřátelštější komunitu všech dob. Dozví se, kdo bronies jsou a jak se baví, pozná tvůrce a dabéry, a zjistí, jak velký má tahle komunita přínos pro celý svět. Důvod, proč se v něm nemluví o věcech, které zmínila Zuzyss, je trapně jednoduchý. Vůbec totiž nejsou exkluzivní pro brony fandom, ale jsou součástí každé komunity, která kdy na internetu vznikla. Od trekkies až k bigbangistům a anime fanouškům, všechny komunity produkují gore a R34 obsah. Když pomineme tyto věci, co jiného "závadného" lze najít na sledování seriálu, který otevřel oči mnoha lidem a učí přátelství, lásce a toleranci? To bude pět hvězdiček.(9.2.2013)

MLP: FiM je fenomén. To už nikdo nemůže popřít. Máme tu seriál, sběratelský věci, nějaké hry, atd... Já sám tenhle seriál sleduju a mám ho hodně rád. Proto jsem se na tenhle seriál těšil, a dopadl na výbornou. Líbil se mi styl vyprávění. A animované sekvenc od fanoušků byly parádní. Hodně respektuju Taru Strong a Lancieho za to že chodí na cony. Sám bych se na nějaký chtěl podívat. Nicméně seriál ukazuje životy fanoušků, herců, a jiných. Hateři totálně prohrály.(10.3.2013)

Oplatí sa pozrieť. Skvelo spracovaný dokument, v ktorom sa prelínajú životné príbehy jednotlivých bronies, zábery z rôznych "conov" (asi od druhej tretiny dokumentu), názory ľudí a občas aj scény z MLP. K tomu charizmatický John de Lancie, Tara Strong a samotná Lauren Faust. Tento dokument človeka určite obohatí a pomôže mnohým napraviť si často pomýlený negatívny názor o bronies. EDIT: Zuzyzss: Magori sa nájdu v každom fandome, žiaľ, aj medzi bronies. Ak niekto masturbuje nad R34, je to jeho problém, no podľa mňa sa dokument snažil ukázať pozitíva, pretože pohľadov typu "brony = 40-ročný mastný spotený chlap žijúci v prízemí u rodičov a 3x denne masturbujúci nad fotkou Celestie" je už viac, než dosť a často sú z úst ľudí, ktorí MLP poznajú povrchne alebo vôbec (aspoň ako som sa presvedčil ja), prípadne ich baví ísť s prúdom a hejtovať, hoci sami nevedia, čo. Medzi bronies je mnoho talentovaných ľudí, či už hudobníkov alebo tvorcov fanficu.(24.1.2013)

Docela dobře zpracovaný dokument o tématu, které poslední dobou útočí na uživatele internetu ze všech stran. 'Bronies' se ocitnou kdykoliv a kdekoliv někdo zmíní slova poník nebo kůň a jejich množství je takové, že každý 'poll' ve kterém se objeví My Little Pony naprosto ovládnou. Zdálo by se, že není co vytknout. Dokument se snaží ukázat nám, že dospělí muži, kteří sledují kreslenou pohádku pro malé holčičky přece nejsou vůbec tak divní, že je tento pořad učí přátelství, lásce a toleranci! To je ovšem taky jeden z důvodů proč nemůžu tohle dílko hodnotit výše. Je to naprosto jednostranný pohled na tuto komunitu. Tvůrci naprosto vynechali fakt, že 'bronies' jsou nechvalně známí ne kvůli tomu, že se dívají na show pro holčičky, ale kvůli věcem jako je tohle či tohle nebo tohle...mohla bych pokračovat donekonečna. To, že tenhle dokument naprosto vynechal tuto 'temnou' stránku této komunity, například i fakt, že podle jedné ankety více než pětina 'bronies' masturbuje ne nad kreslenými poníky, ale i těmi skutečnými...etc etc, to je podle mě neodpustitelné. Dokumenty by se měly snažit ukázat pravdu a to, že se tomuto tématu tvůrci vyhnuli obloukem a celou dobu jen pěli chválu, je znamením toho, že tenhle dokument selhal ve své primární funkci.(1.2.2013)

• - Celý soundtrack filmu je složen výhradně z hudby inspirované seriálem. (Fun1k)

• - Původně se měl dokument zaměřit jen na akci BronyCon, s přibývajícími finančními prostředky se ale filmovalo i na evropských conech. (Fun1k)

• - Celý film byl financován prostřednictvím stránky Kickstarter, kde na jeho tvorbu bylo vybráno více než 320 000 amerických dolarů. (Fun1k)