Halleyova kometa (festivalový název)

• Mexiko

Halley

Drama / Horor

Mexiko, 2012, 83 min

Sebastian Hofmann

Jaime Romandia

Tenhle kousek sice asi neosloví masy, ale to nemění nic na tom, že je to pecka. Jak už bylo zmíněno v některých komentářích - podobný snímky tu sice už byly ( co se týče rozkladu těla ), ale každej jde úplně jinou cestou, takže bych je ani moc nesrovnával. A když už bych musel, tak u mě vítězí forma vyprávění jakou zvolil film Halley. Jedna věc ( scéna ) mi tam sice moc neštymovala ale jinak nemám co vytknout. Luxusní práce kamery, parádní hereckej výkon, výborná práce maskérů a k tomu ještě brilantně zvolená hudební kulisa, která jěště víc podtrhovala depresivnost snímku. Tohle je prostě další z řady snímků, kterej buď sedne a nebo ne. Já naštěstí patřím do té skupiny, která si film užila. Za mě spokojenost.(6.6.2016)

Lahůdečka, pro milovníky divných filmů a Otrlé diváky a nekrofily. Od první chvíle je jasné, že Betó není zcela normální člověk. Pomalým tempem zjistíme, že není zcela živý člověk a každou minutou filmu je víc a víc odlidštěný. Humor nechybí, hnus také ne. Hlavní představitel si musel svůj part náležitě užít. Pevné nervy!(29.6.2013)

Výbuchy úlevného smíchu tam, kde to tvůrci nezamýšleli, pomalu se vyprazdňující kino a moje osobní pobídka ke zhlédnutí jednoho netradičního utrpení. Proměna v zombie zobrazená jako antagonismus všeho, co jste doposud znali. Hrdinův zjev, výtečná maskérská práce a režisérův um, kdy to do vás pere pomalu se táhnoucími záběry, kdy praskají boláky na zádech a šklebící se jizvy se rychle spravují leukoplastí. Není to horor v tradičním pojetí, ale dobře vám z něj nebude. Škoda, že po geniální scéně na patologii to předčasně končí. Masturbační výkon a ambivalentní mořská plavba jsou už totálně mimo.(29.6.2013)

• chezush

Nevím no. Nějak jsem se poslední dobou těch rozpadajících se a hnijících těl zaživa ''přejedla'', nebo jsem nebyla ve správné náladě. Tísnivá a deprimující atmosféra byla, občas nějaký ten kus kůže odpadl a scéna v márnici byla úsměvná, ale to vše doprovázely dlouhé záběry ničeho a celkově to bylo tak nezajímavé až nudící. Většinou mi tyhle věci nevadí a ráda si potrpím na atmosféře, ale tentokrát to prostě na mě nezabralo. Třeba příště.(16.5.2014)

• George Stobbart

Na smrť nudná odysea jedného chorého blbečka, ktorému sa pomaly rozkladá telo a on sa motá niekde medzi životom, smrťou a zombie stavom. A tak sa motá celý film, ktorý je stále o tom istom, čo by bolo možno pôsobivé v 15 minútovom shorte, ale nie v celovečernej stopáži. Záver potom vyznieva ako príjemné vykúpenie, a to sa ani nemusí nijak snažiť - stačí mu k tomu zmena prostredia. Pre mňa rovnaká slabota ako minuloročná "Thanatomorphose".(7.9.2014)