R´ha (amatérský film) (festivalový název)

• Německo

R´ha

Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi

Německo, 2012, 6 min

Kaleb Lechowski

David Masterson

Na práci jednoho mladýho studenta je to výtečný.Animace bere dech a opravdu se může směle rovnat s kdejakým velkým animačním studiem.Lechowski nadchne i skvělým dabingem, ale příběh je těžká tuctovka smíchaná s řadou her a hlavně Matrixem a konec to taky žádný nemá, ale jako demo a ukázka schopností to je grandiózní práce a Lechowski má před sebou úžasnou budoucnost.Celovečerák pod záštitou studia bych s radostí spolknul.65%.(19.2.2013)

Docela mě překvapilo,že tento film udělal dvaceti dvou letý student.Po vizuální stránce je to krásné.Ale bohužel ne úplně všechno.Svět krásný,robot,mimozemštan,...Ale ty stíhačky mi přišli nedodělané.Normálně by mi to nevadilo,ale když je tu všechno tak vizuálně dokonalé,tak si na těch stíhačkách měli dát více záležet.Ještě mě velmi zaujal vzhled mimozemštana.Nemohu uvěřit tomu,že se jedná o amatérský film!(30.11.2013)

Na studenta animacie vobec nie zle. Najma pri rozpocte 5 tisic EUR. Animacia je podla mna skvela. Horsie je to s originalitou. Predsalen je to taky mix Matrixu, Terminatora, Starcraftu...ale rezia ok, nudit som sa nestihol, skor by pomohla dlhsia metraz a komplexnejsi pribeh. Takto ide o dobru reklamu pre 22-rocneho nemeckeho studenta, ktoreho 7 mesiacov prace posunulo v zivote o level vyssie - nepochybne sa teraz onho vsetci pobiju. ;)(11.2.2013)

Hodnotím len technickú stránku veci, ktorá je na to, že celý kraťas spáchal jeden mladík, obdivuhodná. Obsah je už biedny, čerpajúci námetmi s BSG, Terminátora a iných vecí, hlavne je to ale nuda. Nijaký zaujímavý dejový oblúk, v podstate len vykecávačky bez nápadu. Ale už len kvôli spracovaniu mi srdce nedovolí dať menšiu známku. 5/10(24.1.2013)

• sirien

Obsah: Storka o tom jak AI vyslíchá zajatého mimozemšťana. YT link na Dust channel. Hodnocení: Jako... opět to je tradiční v podstatě neoriginální námět a je to i vcelku předvídatelný, ale to převrácení do perspektivy mimozemšťana tomu dává určitou hezkou humornost navíc. Sice to sou hodně silné dvě hvězdičky, ale pořád jen dvě...(5.9.2018)

• - Dvaadvacetiletý student pracoval na tomto snímku 7 měsíců, 10 hodin denně. (DaUr)

• - Město zahrnuje 50 kompletních modelů budov. (DaUr)

• - Caleb Lechowski použil na výrobu snímku softwary Autodesk Maya, Pixology ZBrush, Blender, the Foundry Nuke a Adobe After effects. (AARONN)