Lucifer - Season 1 (série)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016, 9 h 12 min (Minutáž: 42–44 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris, AnnaLynne McCord, Bailey Chase, Kayla Ewell, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Evan Arnold, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Aatash Amir, Grant Harvey, Richard T. Jones, Bri Neal, Sofia Vassilieva, Nelson Wong, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, John Specogna, Eddie Shin, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Lochlyn Munro, Shaun Omaid, Howard Siegel, Isiah Whitlock Jr., Adam Bartley, Colman Domingo, Harrison Thomas, Manny Montana, Tara Summers, Alessandra Torresani, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Steven Lee Allen, Paul Lazenby, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Emily Maddison, Devielle Johnson, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, T. Michael Morris, Bailey Noble, Greg Collins, Adil Zaidi, Debs Howard, Lissa Neptuno, Goldie Hoffman, Karishma Ahluwalia, BJ Harrison, Ashley Ross, Maddie Phillips

Komentáře uživatelů k sérii (23)

Jasně, je to jen lehce na motivy a předloha je někde úplně jinde, ale určitě jsem u pilotu netrpěla. A konečně tu člověk má Lesley-Ann Brandt v roli, na kterou čekala od odchodu ze Spartaca. Bohužel ale přes všechny klady jsou tu všechny mínusy, které se váží k fenoménu case of the week. Takže seriál je to příjemný, ale vždycky je nutné odignorovat +- 20 minut nutné krimi, aby to celé drželo pohromadě.(25.3.2019)

Podle všeho, co jsem slyšel, Lucifer svou předlohu příliš nepřipomíná (nevím, zatím jsem nečetl), ale jako další ze série krimi seriálů s dvojicí vyšetřovatelů, kdy jeden není od policie a je na něm něco divného, to funguje dobře. Lucifer s tváří Toma Ellise je sympaťák a jeho parťacka od policie ho skvěle doplňuje. Jsem rád, že tu nechybí vtip, hlavně scéna na svatbě byla skvělá. Určitě se těším na další díly. Po pilotu 85 % Edit První série za mnou a jsem spokojený, i když byla trochu rozporuplná. Po pilotu totiž následoval trochu sešup (kromě dílů s křídly) a pak byly super až poslední díly. S předlohou to sice má společné jen jména tří postav, ale to mi nějak nevadí. Ellisův Lucifer si krade každou scénu pro sebe a i zbytek postav je nakonec fajn. Jen škoda těch propadů. Série 1 - 80 %(27.4.2016)

Hank Moody po Luciferovsku. Pre mňa ale veľké sklamanie. Komiks od MIke Careyho považujem za jednu z najvýznamnejších prác na poli komiksu a postava stvorená Neil Gaimanom mala veľký potenciál stať sa pamätnou. Komiks je temný, plný bohov, démonov a dimenzií. Zatiaľ čo seriál je úplne mimo. Netvrdím že je to zlé. Že to nefunguje, alebo že sa to nedá pozerať. Ale predstavte si že niekto zoberie niečo čo máte radi a spraví z toho niečo úplne iné. Constantine odkazoval ku konkrétnym dielom svojej komiksovej série. Bavil ma. Mal nábeh spraviť z druhej série parafrázu na americkú gotiku od Moorea. Ale zrušili ho. A tak si povedali, čo takto spraviť niečo temné na veselú nôtu. Dávam priemer lebo to pozerateľné v malých dávkach je. To ale neznamená že odpustím seriálu to, že som 13 dielov čakal niečo veľkolepé čo som nedostal. 1.séria 60% Herci sú ale v pohode.(26.4.2016)

Dovedu si dost dobře představit, že fanoušci komiksu musí být seriálem s největší pravděpodobností znechuceni a jelikož jsem pochytila, že jde o mnohem originálnější, mnohovrstevné dílko, tak je celkem chápu. Já mezi ně nepatřím, ale ani já nejsem nijak nadšená z tuctových detektivních případů typu Castla a podobných průměrnějších kriminálek. Na druhou stranu pochybuju, že na to někdo kouká kvůli nim, důležité jsou vtipné hlášky a těch je v každém dílu dostatek na to, abych si příště pustila ten další. Postavy jsou taky sympatické, nejraději mám kromě charismatického Lucifera (i když ten už to už s tou dobrosrdečností začíná trochu přehánět) sexy drsňačku Maze a malou Trixie, ale v podstatě lze říci, že mi nevadí nikdo z okruhu důležitějších postav. Nicméně uvítala jsem, že se tvůrci v posledních dílech zaměřili více na fantasy linii, protože ta je o mnoho zajímavější a proto doufám, že ji ve druhé sérii ještě prohloubí. Zatím je to jen za lepší tři, tak uvidíme jestli se to v budoucnu posune někam dále.(15.5.2016)

Trochu škoda. Začátek hodně slibný, pak to ale začalo upadat poněkud do klasicky seriálové sterility a ke konci zase o trochu stouplo, ale ty možnosti Luciferových schopností byly těžce nevyužity. Nečekal jsem a ani nečekám nějakou akci, ale ta zívačka v prostředku a lehce uspané díly ke konci tomu moc nepomáhaly. Uvidíme, co S02, bude-li nějaká.(27.4.2016)

• Sidonka

Pilot zábavný, pak už se začaly nápady opakovat. Občas dobré průpovídky. Líbil se mi charismatický herec Tom Ellis, jenž má opravdu ďábelské charisma. Jinak nenáročný seriál, kterému jsem dala slabší počet už kvůli tomu, že satana si tak svým způsobem zranitelného, lidského a spravedlivého (baví ho trestat jen viníky) nepředstavuji. Kouknout se na to dá.(20.5.2019)

První sérii hodnotím jako vcelku povedenou. Pravda má spoustu slabších momentů a i přes určité nadpřirozeno jde jen o další variaci na téma zodpovědná policistka vs. nedisciplinovaný civilista, ale i tak jsem se slušně pobavil. Je to jasná oddechovka, která člověka intelektuálně nevyšťaví, ale na druhou stranu určitě nenudí a nabízí slušnou porci vtipných momentů a hlášek.(3.9.2017)

Od pilotního dílu jsem nasedla na Luciferovu jízdu a nechala se unášet. Už je to nějaká doba, co si mě takhle získal nějaký seriál a já měla chuť se ponořit do jeho fandomu. Lucifer srší vtipem, neuvěřitelnejma hláškama, každá postava má co nabídnout a chemie mezi nimi funguje na výbornou. Samozřejmě musím nejvíc vyzdvihnout Toma Ellise a jeho podání hlavního charakteru. Takhle okouzlujícího chlapa jsem dlouho neviděla! On vlastně není ničím extra, ale dostane se Vám do hlavy. Jako správný ďábel. Tell me your deepest desire.(12.3.2018)

Hned zkraje musím poznamenat, že Lucifera jsem si z komiksů opravdu nepředstavoval jako sarkastického, samolibého (to jo), ukňouraného, zranitelného a nejistého frajírka, který navštěvuje psychologa, nemůže překonat "daddy issues" a chce spravedlivě trestat hříšníky. Jinak byl Tom Ellis dostatečně charizmatický, to né že ne. Atraktivní nadpřirozeno nicméně zas a znovu rozmělňovaly průměrné až slabé epizodické vraždy ve standardním "buddy" balení s mašlí ze vztahového trojúhelníku.(9.8.2018)

Skončil jsem v pulce a dál mě to neláká, takové nijaké a nezajímavé, což je škoda, protože nápad byl dobrý.(3.3.2019)

Předem musím říct, že jsem komiks Lucifer nečetl, ale možná si na něj nějaký ten volný čas udělám, neboť seriál se mi velmi líbil a komiks je prý ještě lepší. Nejvíce se to podle mě svou odlehčenou atmosférou podobalo seriálovému Constantinovi, který byl taktéž dobrý. O Tomu Ellisovi jsem doteď vůbec neslyšel, ale udělal na mě obrovsky kladný dojem. Jeho ďábelské vtípky se mnohokrát povedly a vystupování coby detektiv na mě někdy působilo komicky. Lauren German ho skvěle doplňovala. Sice by některé díly mohly být lepší, ale konec to podle mě zachránil na výbornou. Uvidíme, co přinese druhá série. Hodnocení: 80%(2.5.2016)

Nějak mě to nenadchlo, po třetím díle mě neskutečně začal rozčilovat hlavní hrdina a ten jeho věčně přiblblý úsměv. Být vedle něj, asi už bych ho nakopla. Nejlepší byl asi první díl, poté úpadek. Další série už sledovat nebudu.(16.2.2019)

"This love thing makes you all quite stupid, doesn't it?"(2.10.2018)

• fraktal

Gailmanova hloubka zcela ořezána a zůstal instantní americký mass-product... Neurazí ale ani nemá šanci být kultovnější, bez přesahu, bez konfliktu, bez kontroverze. Bez myšlenky. Ideální na relax a usínání.(2.8.2016)

Slabší začátek, od poloviny slušný rozjezd a úplně zabitý konec. Celkově je první řada dost průměrná až lehce podrpůměrná.(4.1.2017)

Prvá séria bola tažká bomba pre mna ,a to mám pred sebou poslednú čast na z nej na dopozeranie z ktorej som videl 5 minút a teším sa jak ju buchnem :-)(12.1.2018)

Dopozeraná prvá séria. Od nepriamej Gaimanovej/Careyho adaptácie som čakal omnoho viac, než detektívku s Luciferom. I keď on si strašne dával. Tie hlášky ...Farár : Každý má svojich démonov. Lucifer : Ano. Môj pracuje za barom .... Ak to takto bude pokračovať v druhej sérií, seriál zhasne. Ani Maze tomu nepomôže. A to ma bude pekelne mrzieť. No stále ma viac baví než sračkoidný Preacher...Kde posledné tri dieli ma aspoň zaujali....(8.8.2016)

Obsah za 3*, forma za 5*, celkově za 4*. Trochu mi to připomíná Sex ve městě. Easy and funny.(14.1.2017)

• Yamatosan

Koukatelné, ale čekal jsem víc než další detektivku...(19.11.2017)

Začalo to skvelo a aj skončilo, len ten stred (asi 2 až 3 epizody) akoby príbeh zastal a nepokračoval, až som to aj chcel prestat pozerat(20.3.2018)

Jednotlivé krimi případy vyšetřované v každém dílu nejsou vůbec zajímavé. Zajímavý je pouze hlavní děj procházející všemi díly. Což je blbé, protože namísto 13. dílů mohly být klidně pouze 4.(4.3.2019)

<< předchozí 1 2