Lucifer - Season 1 (série)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016, 9 h 12 min (Minutáž: 42–44 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris, AnnaLynne McCord, Bailey Chase, Kayla Ewell, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Evan Arnold, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Aatash Amir, Grant Harvey, Richard T. Jones, Bri Neal, Sofia Vassilieva, Nelson Wong, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, John Specogna, Eddie Shin, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Lochlyn Munro, Shaun Omaid, Howard Siegel, Isiah Whitlock Jr., Adam Bartley, Colman Domingo, Harrison Thomas, Manny Montana, Tara Summers, Alessandra Torresani, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Steven Lee Allen, Paul Lazenby, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Emily Maddison, Devielle Johnson, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, T. Michael Morris, Bailey Noble, Greg Collins, Adil Zaidi, Debs Howard, Lissa Neptuno, Goldie Hoffman, Karishma Ahluwalia, BJ Harrison, Ashley Ross, Maddie Phillips

Jasně, je to jen lehce na motivy a předloha je někde úplně jinde, ale určitě jsem u pilotu netrpěla. A konečně tu člověk má Lesley-Ann Brandt v roli, na kterou čekala od odchodu ze Spartaca. Bohužel ale přes všechny klady jsou tu všechny mínusy, které se váží k fenoménu case of the week. Takže seriál je to příjemný, ale vždycky je nutné odignorovat +- 20 minut nutné krimi, aby to celé drželo pohromadě.(25.3.2019)

První sérii hodnotím jako vcelku povedenou. Pravda má spoustu slabších momentů a i přes určité nadpřirozeno jde jen o další variaci na téma zodpovědná policistka vs. nedisciplinovaný civilista, ale i tak jsem se slušně pobavil. Je to jasná oddechovka, která člověka intelektuálně nevyšťaví, ale na druhou stranu určitě nenudí a nabízí slušnou porci vtipných momentů a hlášek.(3.9.2017)

Trochu škoda. Začátek hodně slibný, pak to ale začalo upadat poněkud do klasicky seriálové sterility a ke konci zase o trochu stouplo, ale ty možnosti Luciferových schopností byly těžce nevyužity. Nečekal jsem a ani nečekám nějakou akci, ale ta zívačka v prostředku a lehce uspané díly ke konci tomu moc nepomáhaly. Uvidíme, co S02, bude-li nějaká.(27.4.2016)

• sidonka

Pilot zábavný, pak už se začaly nápady opakovat. Občas dobré průpovídky. Líbil se mi charismatický herec Tom Ellis, jenž má opravdu ďábelské charisma. Jinak nenáročný seriál, kterému jsem dala slabší počet už kvůli tomu, že satana si tak svým způsobem zranitelného, lidského a spravedlivého (baví ho trestat jen viníky) nepředstavuji. Kouknout se na to dá.(20.5.2019)

Od pilotního dílu jsem nasedla na Luciferovu jízdu a nechala se unášet. Už je to nějaká doba, co si mě takhle získal nějaký seriál a já měla chuť se ponořit do jeho fandomu. Lucifer srší vtipem, neuvěřitelnejma hláškama, každá postava má co nabídnout a chemie mezi nimi funguje na výbornou. Samozřejmě musím nejvíc vyzdvihnout Toma Ellise a jeho podání hlavního charakteru. Takhle okouzlujícího chlapa jsem dlouho neviděla! On vlastně není ničím extra, ale dostane se Vám do hlavy. Jako správný ďábel. Tell me your deepest desire.(12.3.2018)