Lucifer - Season 1 (série)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016, 9 h 12 min (Minutáž: 42–44 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris, AnnaLynne McCord, Bailey Chase, Kayla Ewell, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Evan Arnold, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Aatash Amir, Grant Harvey, Richard T. Jones, Bri Neal, Sofia Vassilieva, Nelson Wong, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, John Specogna, Eddie Shin, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Lochlyn Munro, Shaun Omaid, Howard Siegel, Isiah Whitlock Jr., Adam Bartley, Colman Domingo, Harrison Thomas, Manny Montana, Tara Summers, Alessandra Torresani, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Steven Lee Allen, Paul Lazenby, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Emily Maddison, Devielle Johnson, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, T. Michael Morris, Bailey Noble, Greg Collins, Adil Zaidi, Debs Howard, Lissa Neptuno, Goldie Hoffman, Karishma Ahluwalia, BJ Harrison, Ashley Ross, Maddie Phillips

Hned zkraje musím poznamenat, že Lucifera jsem si z komiksů opravdu nepředstavoval jako sarkastického, samolibého (to jo), ukňouraného, zranitelného a nejistého frajírka, který navštěvuje psychologa, nemůže překonat "daddy issues" a chce spravedlivě trestat hříšníky. Jinak byl Tom Ellis dostatečně charizmatický, to né že ne. Atraktivní nadpřirozeno nicméně zas a znovu rozmělňovaly průměrné až slabé epizodické vraždy ve standardním "buddy" balení s mašlí ze vztahového trojúhelníku.(9.8.2018)

První sérii hodnotím jako vcelku povedenou. Pravda má spoustu slabších momentů a i přes určité nadpřirozeno jde jen o další variaci na téma zodpovědná policistka vs. nedisciplinovaný civilista, ale i tak jsem se slušně pobavil. Je to jasná oddechovka, která člověka intelektuálně nevyšťaví, ale na druhou stranu určitě nenudí a nabízí slušnou porci vtipných momentů a hlášek.(3.9.2017)

Podle všeho, co jsem slyšel, Lucifer svou předlohu příliš nepřipomíná (nevím, zatím jsem nečetl), ale jako další ze série krimi seriálů s dvojicí vyšetřovatelů, kdy jeden není od policie a je na něm něco divného, to funguje dobře. Lucifer s tváří Toma Ellise je sympaťák a jeho parťacka od policie ho skvěle doplňuje. Jsem rád, že tu nechybí vtip, hlavně scéna na svatbě byla skvělá. Určitě se těším na další díly. Po pilotu 85 % Edit První série za mnou a jsem spokojený, i když byla trochu rozporuplná. Po pilotu totiž následoval trochu sešup (kromě dílů s křídly) a pak byly super až poslední díly. S předlohou to sice má společné jen jména tří postav, ale to mi nějak nevadí. Ellisův Lucifer si krade každou scénu pro sebe a i zbytek postav je nakonec fajn. Jen škoda těch propadů. Série 1 - 80 %(27.4.2016)

Hank Moody po Luciferovsku. Pre mňa ale veľké sklamanie. Komiks od MIke Careyho považujem za jednu z najvýznamnejších prác na poli komiksu a postava stvorená Neil Gaimanom mala veľký potenciál stať sa pamätnou. Komiks je temný, plný bohov, démonov a dimenzií. Zatiaľ čo seriál je úplne mimo. Netvrdím že je to zlé. Že to nefunguje, alebo že sa to nedá pozerať. Ale predstavte si že niekto zoberie niečo čo máte radi a spraví z toho niečo úplne iné. Constantine odkazoval ku konkrétnym dielom svojej komiksovej série. Bavil ma. Mal nábeh spraviť z druhej série parafrázu na americkú gotiku od Moorea. Ale zrušili ho. A tak si povedali, čo takto spraviť niečo temné na veselú nôtu. Dávam priemer lebo to pozerateľné v malých dávkach je. To ale neznamená že odpustím seriálu to, že som 13 dielov čakal niečo veľkolepé čo som nedostal. 1.séria 60% Herci sú ale v pohode.(26.4.2016)

Předem musím říct, že jsem komiks Lucifer nečetl, ale možná si na něj nějaký ten volný čas udělám, neboť seriál se mi velmi líbil a komiks je prý ještě lepší. Nejvíce se to podle mě svou odlehčenou atmosférou podobalo seriálovému Constantinovi, který byl taktéž dobrý. O Tomu Ellisovi jsem doteď vůbec neslyšel, ale udělal na mě obrovsky kladný dojem. Jeho ďábelské vtípky se mnohokrát povedly a vystupování coby detektiv na mě někdy působilo komicky. Lauren German ho skvěle doplňovala. Sice by některé díly mohly být lepší, ale konec to podle mě zachránil na výbornou. Uvidíme, co přinese druhá série. Hodnocení: 80%(2.5.2016)