Reklama

Reklama

Lucifer - Série 2

(série)
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2017), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Hrají:

Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, (více)
(další profese)

Epizody(18)

Obsahy(1)

Lucifer se vrací v nové sérii a brzy bude muset svůj „čert to vem“ přístup trochu poupravit. Do města totiž přijíždí jeho matka. (Netflix)

Recenze (27)

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série mi přišla zbytečně dlouhá a často nacpaná průměrnou vatou. Třeba díl s Candy bych úplně vynechala. Hlavní hrdinové se prakticky nezměnili - teda Chloe určitě ne - a vůbec mi přišli dost nudní. Silnější a zábavnější mi přijdou vedlejší postavy, protože s těma se aspoň něco děje a vyvíjejí se. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série ohromí několika silnými díly, jako je Monster, A Good Day to Die apod.. Bohužel tomu i sekunduje celkem zpomalení rytmu dění. Mezi hlavníma postavama se něco neustále děje a vlastně zároveň neděje. A bohužel pro mě nás tu celou dobu provází Luciferova matka, kterou strašně nemůžu vystát, což mi dojem z dvojky taky lehce kazí. Každopádně pořád jsem skvěle naladěná a uvidíme, co nám ještě tahle pekelná jízda přinese. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přestože jsem z pilotu nijak nadšený nebyl, uplynulo pár dní a mám schroupanou i druhou řadu. Úroveň se postupně zvedala a i když detektivní zápletky nebyly tak úplně vymakané, pořád zbylo dost zajímavého ohledně rodiných trablů Lucifera. Přestože jeho postava vyměkla, v každém dílu se našel nějaký ten dobrý moment. Tom Ellis mi projevem a hlavně barvou hlasu připomíná Huga Haase ve filmu Andula vyhrála, kde hrál podobně sobeckého blba. Postava Lucifera jistě působí jinak na ženy a jinak na muže. Zatímco pro ženy má přidanou hodnotu v tom, že je fešák, vtipný, umí hrát na klavír, jezdí v kabriu a je bohatý, většina mužů má pro takového týpka vyhrazené pouze suché konstatování, že je to kokot. Nicméně z nějakého důvodu, se na to dívá dobře a člověka jen zamrzí, že to nefičí v eRkovém provedení s podstatně temnější atmosférou. Fajn oddechovka ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U druhé řady seriálu jsem byl dost překvapen, čekal jsem těžký propad proti první sezóně, ale kvalita mi přišla prakticky stejná, pořád jde o pohodovou oddechovku, u níž se můžu solidně pobavit a nechat přitom 70% mozkových buněk odpočívat. Postavy Lucifera a Mazikeen u mě jasně vedou, v těsném závěsu se drží Linda a pak už je následuje nepřehledný peloton ostatních figur. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nicotné zlepšení v porovnání s S1 vyvažuje větší přilnutí k postavám, které se více dostávají pod kůži (i když jejich dětinská umíněnost, vzdorovitost či ignorance dokážou pěkně otravovat). Jelikož nijak nápadité, zkratkovité "každoepizodní" vraždy slouží hlavně jako záminka k interakci Lucifera s detektivkou, jejichž citová přitažlivost se ovšem motá v kruhu, většinu kladných bodů si připisuje "nebeský" plán a manipulace bohyně Matky v podání dokonalé Tricie Helfer. ()

Galerie (261)

Zajímavosti (16)

  • V zármutku nad tím, co provedl, hraje Lucifer (Tom Ellis) na piano píseň od Metallicy „The Unforgiven“ („Neodpustitelný“). (Chevees)

Reklama

Reklama