Lucifer - Série 2

(série)
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2017), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, (více)

Epizody(18)

Lucifer se vrací v nové sérii a brzy bude muset svůj „čert to vem“ přístup trochu poupravit. Do města totiž přijíždí jeho matka. (Netflix)

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série mi přišla zbytečně dlouhá a často nacpaná průměrnou vatou. Třeba díl s Candy bych úplně vynechala. Hlavní hrdinové se prakticky nezměnili - teda Chloe určitě ne - a vůbec mi přišli dost nudní. Silnější a zábavnější mi přijdou vedlejší postavy, protože s těma se aspoň něco děje a vyvíjejí se. ()

MikyAff

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série ohromí několika silnými díly, jako je Monster, A Good Day to Die apod.. Bohužel tomu i sekunduje celkem zpomalení rytmu dění. Mezi hlavníma postavama se něco neustále děje a vlastně zároveň neděje. A bohužel pro mě nás tu celou dobu provází Luciferova matka, kterou strašně nemůžu vystát, což mi dojem z dvojky taky lehce kazí. Každopádně pořád jsem skvěle naladěná a uvidíme, co nám ještě tahle pekelná jízda přinese. ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přestože jsem z pilotu nijak nadšený nebyl, uplynulo pár dní a mám schroupanou i druhou řadu. Úroveň se postupně zvedala a i když detektivní zápletky nebyly tak úplně vymakané, pořád zbylo dost zajímavého ohledně rodiných trablů Lucifera. Přestože jeho postava vyměkla, v každém dílu se našel nějaký ten dobrý moment. Tom Ellis mi projevem a hlavně barvou hlasu připomíná Huga Haase ve filmu Andula vyhrála, kde hrál podobně sobeckého blba. Postava Lucifera jistě působí jinak na ženy a jinak na muže. Zatímco pro ženy má přidanou hodnotu v tom, že je fešák, vtipný, umí hrát na klavír, jezdí v kabriu a je bohatý, většina mužů má pro takového týpka vyhrazené pouze suché konstatování, že je to kokot. Nicméně z nějakého důvodu, se na to dívá dobře a člověka jen zamrzí, že to nefičí v eRkovém provedení s podstatně temnější atmosférou. Fajn oddechovka ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U druhé řady seriálu jsem byl dost překvapen, čekal jsem těžký propad proti první sezóně, ale kvalita mi přišla prakticky stejná, pořád jde o pohodovou oddechovku, u níž se můžu solidně pobavit a nechat přitom 70% mozkových buněk odpočívat. Postavy Lucifera a Mazikeen u mě jasně vedou, v těsném závěsu se drží Linda a pak už je následuje nepřehledný peloton ostatních figur. ()

VanTom

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nicotné zlepšení v porovnání s S1 vyvažuje větší přilnutí k postavám, které se více dostávají pod kůži (i když jejich dětinská umíněnost, vzdorovitost či ignorance dokážou pěkně otravovat). Jelikož nijak nápadité, zkratkovité "každoepizodní" vraždy slouží hlavně jako záminka k interakci Lucifera s detektivkou, jejichž citová přitažlivost se ovšem motá v kruhu, většinu kladných bodů si připisuje "nebeský" plán a manipulace bohyně Matky v podání dokonalé Tricie Helfer. ()

• V zármutku nad tím, co provedl, hraje Lucifer (Tom Ellis) na piano píseň od Metallicy „The Unforgiven“ („Neodpustitelný“). (Chevees)