Lucifer - Season 3 (série)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2017–2018, 18 h 23 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Kevin Alejandro, Lauren German, Tom Ellis, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Tricia Helfer, Aimee Garcia, Scarlett Estevez, Tom Welling, Rachael Harris, Jeremiah Birkett, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lindsey Gort, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Marco Sanchez, Angie Teodora Dick, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Taylor Gildersleeve, Bryan Adrian, Audrey Moore, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Colin Egglesfield, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Matthew Yang Kang, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Chelsea Gilson, Jaime M. Callica, Amy Tsang, Brian Kimmet, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Doug Hurley

Jenn Kao, Hilton Smith

Jill D'Agnenica

Scénografie:

Stephen Geaghan, Alex Hajdu

Kostýmy:

Julia Schklair

Komentáře uživatelů k sérii (14)

Druhá a třetí série šla šmahem dolů. Kua, kde je Lucifer, proč z něho udělali zamindrákovanýho trotla, co furt řeší sebe sama? Kde je nějaká mystika vyplívající z jeho postavy? Heh? A když už to na konci vypadalo na zvratek, tak opravdu vyblijou jakýsi dva úplně zbytečný a stupidní díly. Chci zpět Lucifera z první série, tupouni!!!(12.9.2018)

Deset telenovelních epizodek kvůli jednomu skvělýmu finiši? No to mi poser... (Ale zase, ten závěr je fakt dobrej.)(21.5.2018)

První dvě série dobré, ta třetí už víceméně vaří z vody a sází jen na zábavného Lucifera. Nicméně poslední epizoda všechno hodně napravuje. Nijak mě nemrzí, že byl seriál zrušen, ale přeci jenom po té skvělé poslední epizodě si říkám, že ještě šanci dostat mohl :-)(19.5.2018)

Sice úplně na 5 hvězd to neni, ale nová postava tomu dala dost štávy.(16.5.2018)

Nová postava Pierce je zezačátku celkem příjemné rozptýlení, která ovšem ke konci série začne lézt na nervy. Naopak Charlotte jsem si nyní ohromně oblíbila a co se týče Lindy, tak je mi líto, že neměla tolik prostoru. Vztah mezi Chloe a Luciferem je zde jako na horské dráze a o to vlastně jde. To platí i o kvalitě dílů, kdy se střídaly dobré i ty horší. Zato poslední dva byly naprosto ohromná bomba a odmítám, že by se mělo jednat o konec tohoto seriálu. Poslední epizoda ani zdaleka není uzavřená, jak by se hodilo a zbývá moc otázek. #SaveLucifer!(15.5.2018)

Byl jsem upřímně překvapený, když jsem zjistil, že se mé průměrné hodnocení dostalo na čtyři hvězdičky, protože jsem vyloženě naštvaný, že se tvůrci rozhodli nacpat do pohodové oddechovky prvky jihoamerické telenovely. Když se ke mně dostala informace, že seriál třetí sezónou končí, byl jsem zklamaný, později mě potěšilo, že bude přece jen pokračovat, jenže pak jsem viděl díly 25 a 26 a začal jsem mít pocit, že by byl definitivní konec nejlepším řešením (a to jsem nikdy neviděl předlohu jako Ratemus, jinak bych asi zuřil už dávno).(1.9.2018)

• tragicus

Lucifer kvalitativně upadl jako... lucifer - do pekla banálnosti, předvídatelnosti a spektakulární nudy.(24.1.2019)

Poslední 2 díly nesouvisí s finálem. Pouze se rozhodlo je odvysílat s tím, že seriál končí než ho přebrala jiná televize a nakonec pokračování bude. Pokud budu brát finále díl 24., tak skvělé, jeden z nejlepších dílů. Přesto hodnotím celou sérii průměrně. Nějak se vytratilo to kouzlo mezi Luciferem a Cloe.(1.11.2018)

Bohužel poslední tři díly, ač byly super (až na úplný závěr, který nás vrátil na začátek, kdy Chloe už tušila a skoro věděla), nemohly zvednout všeobecnou nudu. Je to škoda, protože postavy stále měly potenciál bavit, ale možná je to dobře, že to nepadlo až na úplné dno. Budu se někdy rád vracet k některým dílům první série, ale prozatím buď s Bohem, Lucifere :-)(16.5.2018)

"Hello. This is Lucifer. You know what to do... preferably in the nude."(24.10.2018)

Třetí série byla celkově, rozhodně slabší, než první dvě, ze kterých jsem byl velmi, opravdu velmi nadšený! Konec předposledního dílu a poslední díl třetí série, však byly naprosto úžasné. Jinak bych souhrnně řekl, že seriál hodně zklouznul spíše k průměrné kriminálce (až telenovele) na úkor vedlejší dějové linky - "nadpřirozena", jak jsem se už dříve dočetl v nějakém komentáři. Pravda. A to, mě taky docela mrzí. Proto se mi zdá, že tato série je slabší a dávám 4 hvězdičky, narozdíl od prvních dvou sérií, kterým jsem dal 5*. Jinak, co se týká možného pokračování seriálu, tak určitě potenciál tam je. Dvě postavy skončily a rozhodně by se dalo pokračovat v tom, jak se budou dál vyvíjet osudy dalších postav a především, vztah mezi Chloe a Luciferem. Určitě si nemyslím, že tímto seriál končí. Od podzimu určitě bude pokračovat. Konec byl jednoznančně otevřený a jak říkám, má potenciál. Nicméně se obávám, že se naplní moje očekávání, že seriál bude postupně dál upadat a producenti jej ukončí ve chvíli, kdy přestane mít sledovanost. Poté se obávám utnutého a nějakého nesmyslného, náhlého konce. A tady na ČSFD se červené hodnocení promění v modré, ne-li černé. Sám nevím, jestli si po této třetí řadě, ještě přeji její pokračování (viz to, co jsem psal už dříve v komentáři k seriálu celkově). Mám z toho trochu obavy. Jako správný fanoušek seriálu jej určitě budu dále sledovat, ale opravdu se bojím naplnění mých obav. Já zastávám názor, že by se mělo v nejlepším přestat! Což sice, teď je blbost, vzhledem k tomu otevřenému konci. Měli to už možná, definitivně, ukončit teď a jinak... No uvidíme. Jsem fakt, na tu 4. sérii, zvědavý... Každopádně, se už nyní těším na známé, a s šibalským pohledem, Luciferovo: ,,Hello!"... :-P(15.5.2018)

Prvni pulka serie je vlaznejsi, moc se nedeje, od dilu Sinnerman se serial rozjede, aby pak zpomalil. Dil City of Angels byl naprosto zbytecnej a divnej, ale posledni dva dily byly rozhodne jedny z nejlepsich.(16.5.2018)

6/10(24.3.2019)

Já nevím lidi, ale díváte se na stejný seriál?! LUCIFER PRO MĚ JEDE POŘÁD BOMBY... Za mě 99%(23.6.2019)