Lucifer - Série 5 (2020) (série)

Daniel Espinoza: nahý a vyděšený (S05E12)

(epizoda)
  • USA Daniel Espinoza: Naked and Afraid

Obyčejný převoz vězňů se nebezpečně zvrtne a Dana čeká čím dál tím riskantnější, ale překvapivě osvěžující putování. (Netflix)

futislav

Tohle už mělo alespoň náznak nějakého slušného děje, avšak stále více v těch nových dílech postrádám aspoň trochu mystična a tajemna, které by to jistě pozvedlo o hvězdu výše. Je zde vidět urputná snaha natočit nové díly. Ale tohle má být Pán temnot, padlý anděl a znalec všech zákoutí lidské špinavosti. Místo toho připomíná Lucifer čím dál častěji spíše zamindrákovaného podomního prodavače. ()

Milano33

Tak toto bolo pekne ujeté, aj napriek tomu to neskutočne bavilo. Keď sa príbeh sústredí na Dana, na túto tragikomickú postavičku, o zábavu je postarané. Do diania nás uvedie trošku španielčiny a dávka hispánského vibeu. Následne sa nám Dan opäť zapletie s mafiou a čoskoro nato bol v problémoch namočený až po uši. Dokonca sa obrátil aj na Lucifera, i keď to malo znamenať, že bude musieť znášať jeho doberanie. Na konci sa Danovi podarí situáciu konečne ukľudniť a keď už to vyzeralo, že toto utrpenie skončí, zrazu pocítil trpkú pachuť s náhlym vyeskalovalovaním násilia do masakru. Nakoniec sa však ukázalo, že to bolo iba divadielko, ktoré Lucifer pečlivo naaranžoval. Lucifer si z Daniela vystrelil a to naozaj krutým spôsobom. Luciho škodoradostnosť sa v niektorých prípadoch skrátka nezaprie. ()