Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016–2019, 48 h 36 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, Joe Williamson, Matthew Yang Kang, Billy Malone, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Christian Convery, Cardi Wong, Chelsea Gilson, Ashley Ross, Jaime M. Callica, Lisseth Chavez, Amy Tsang, Latonya Williams, Marco Soriano, Stephi Chin-Salvo, Brian Kimmet, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Maddie Phillips, Caitlin Stryker, Doug Hurley, Celeste Ziegler, John Prowse, Tammy Dahlstrom

Komentáře uživatele Mi Nü-Chai k tomuto TV seriálu

• Lucifer (TV seriál) (2016)

[MOŽNÉ SPOILERY] Od seriálové adaptace Lucifera jsem nečekala vůbec nic, zejména ne nic dobrého, takže se nejedná o vyloženě ultra nepříjemné překvapení. Nebudu se točit na tom, že Mazikeen je černější, než by měla být a má nějak podezřele souměrný obličej i bez jakékoliv masky (pro porovnání npř. Mazikeen s Luciferem v Sandmanovi) a že Lucifer se zde má klišoidní podobu 'tall dark stranger', to jsou změny, které mi zas tak žíly netrhají. Co mi ovšem už vadí výrazně více je fakt, že se zde absolutně nevyužívá potenciál námětu a máme tu tak další průměrnou detektivku s drsnou férovou policajtkou a hláškujícím týpkem, co s ní chce řešit případy, obohacenou o zboží z červené knihovny aka ON má mocné kouzlo, které ovšem na NI nepůsobí. A aby bylo ještě hůř, Lucifer začíná projevovat nějak moc lidskosti a slitování. Zde trochu odbočím - už delší dobu mě rozčiluje, kterak TV seriály nakládají se svými, řekněme, ne od základu kladnými hrdiny. Když už sériový vrah, tak zabíjí jenom jiné sériové vrahy, když kanibal, tak jí jenom špatné lidi s mizerným vkusem a jiné úředníky etc. Chudák Lucifer tohoto polidšťování monster schytal plnou palbu a dokonce své příliš smířlivé sklony řeší s terapeutkou (aspoň, že je to nadržená mrcha a seance jí platí šukem), jejíž pohled na věc nakonec vždycky uzná. Směr, kterým se seriál ubírá, se mi tedy nelíbí velice velmi a nejspíš už bude jenom hůř. Ostatně, to se asi týká i těch jakože detektivních zápletek, zatím byla jedna víc WTF než druhá - za všechny paparazzo, který za nejhorší! prohřešek svého života považuje vyfocení teen hvězdičky na pohřbu a mele cosi o ztrátě duše. A pár hlodů na téma "och, čím si nebohé děti slavných musejí procházet" mě taky celkem pobavilo. Přes to všechno je sledování Lucifera docela zábavné, neb herec v titulní úloze se své role zhostil s nadšením a dialogy asi píše někdo jiný než trapné pokusy o vyšetřování, anžto dokážou být i opravdu dobré. A nejspíš do toho produkce nalila nemálo dukátků, takže je všechno jaksepatří naleštěné. Jen jsem zvědavá, jestli se to zvládne totálně vyčerpat už koncem první série, nebo chcípne až v půlce další. EDT: K vyčerpání došlo již v půlce první saisony, což si asi zaslouží ocenění. Násadou od mopu.(19.3.2016)