Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016–2019, 48 h 36 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, Joe Williamson, Matthew Yang Kang, Billy Malone, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Christian Convery, Cardi Wong, Chelsea Gilson, Ashley Ross, Jaime M. Callica, Lisseth Chavez, Amy Tsang, Latonya Williams, Marco Soriano, Stephi Chin-Salvo, Brian Kimmet, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Maddie Phillips, Caitlin Stryker, Doug Hurley

Komentáře uživatele MikyAff k tomuto TV seriálu

Od pilotního dílu jsem nasedla na Luciferovu jízdu a nechala se unášet. Už je to nějaká doba, co si mě takhle získal nějaký seriál a já měla chuť se ponořit do jeho fandomu. Lucifer srší vtipem, neuvěřitelnejma hláškama, každá postava má co nabídnout a chemie mezi nimi funguje na výbornou. Samozřejmě musím nejvíc vyzdvihnout Toma Ellise a jeho podání hlavního charakteru. Takhle okouzlujícího chlapa jsem dlouho neviděla! On vlastně není ničím extra, ale dostane se Vám do hlavy. Jako správný ďábel. Tell me your deepest desire.(12.3.2018)

Druhá série ohromí několika silnými díly, jako je Monster, A Good Day to Die apod.. Bohužel tomu i sekunduje celkem zpomalení rytmu dění. Mezi hlavníma postavama se něco neustále děje a vlastně zároveň neděje. A bohužel pro mě nás tu celou dobu provází Luciferova matka, kterou strašně nemůžu vystát, což mi dojem z dvojky taky lehce kazí. Každopádně pořád jsem skvěle naladěná a uvidíme, co nám ještě tahle pekelná jízda přinese.(13.4.2018)

Nová postava Pierce je zezačátku celkem příjemné rozptýlení, která ovšem ke konci série začne lézt na nervy. Naopak Charlotte jsem si nyní ohromně oblíbila a co se týče Lindy, tak je mi líto, že neměla tolik prostoru. Vztah mezi Chloe a Luciferem je zde jako na horské dráze a o to vlastně jde. To platí i o kvalitě dílů, kdy se střídaly dobré i ty horší. Zato poslední dva byly naprosto ohromná bomba a odmítám, že by se mělo jednat o konec tohoto seriálu. Poslední epizoda ani zdaleka není uzavřená, jak by se hodilo a zbývá moc otázek. #SaveLucifer!(15.5.2018)

Lucifer je zpět v celé své síle! První půlka série není natolik silná, ale ta druhá dostává grády! Obzvlášť u posledního dílu mi vyskočila husina na celém těle. Eve jakožto nová postava je roztomilá, chvílemi rozčiluje, ale stejně jsem si ji zamilovala. Všechno je tu na svém místě. Deckerovou nesnáším furt stejně a Lucifera miluji snad ještě víc. Pokud by tohle měl být potencionální konec, nebudu zklamaná, další sérii ovšem uvítám. Jen nesmí spadnout jako ty předtím. Thank you Netflix!(12.5.2019)