Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016–2019, 48 h 36 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, Joe Williamson, Matthew Yang Kang, Billy Malone, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Christian Convery, Cardi Wong, Chelsea Gilson, Ashley Ross, Jaime M. Callica, Lisseth Chavez, Amy Tsang, Latonya Williams, Marco Soriano, Stephi Chin-Salvo, Brian Kimmet, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Maddie Phillips, Caitlin Stryker

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

První sérii hodnotím jako vcelku povedenou. Pravda má spoustu slabších momentů a i přes určité nadpřirozeno jde jen o další variaci na téma zodpovědná policistka vs. nedisciplinovaný civilista, ale i tak jsem se slušně pobavil. Je to jasná oddechovka, která člověka intelektuálně nevyšťaví, ale na druhou stranu určitě nenudí a nabízí slušnou porci vtipných momentů a hlášek.(3.9.2017)

Pilot mě fakt bavil. Jeho ďábelské veličenstvo si bere volno a rozhodne se ho strávit v Los Angeles. Už to mi přišlo dost zábavné, ale on se ještě navíc plete do vyšetřování vražd. Tom Ellis se na titulní roli vyloženě hodí, takže mi v úvodním dílu vadil jen ten zcela pochopitelně černý anděl, a to ne kvůli barvě pleti, ale kvůli tragickému hereckému projevu.(1.9.2017)

Druhá epizoda mi začala tak trochu připomínat seriál Castle na zabití, jen tady vyšetřovatelku neotravuje spisovatel, ale Ďábel. Pobavila mě scéna s pouličním kazatelem, Luciferův vřelý vztah k dětem a hlavně jeho interakce s terapeutkou, u toho jsem se zasmál nejvíc. 4*-.(1.9.2017)

Třetí epizoda mě bavila hlavně díky tomu, jak se hlavní "hrdina" snažil vypořádat se zlodějem identity, protože vydávat se za Lucifera Morningstara to je přece nečestné a nesportovní. Taky mě zaujalo, jak dopadl záporák z pilotu. Jo, jo, člověk by neměl dráždit hada bosou nohou.(1.9.2017)

Ve čtvrté epizodě došlo opět ke zlepšení, snídaňové překvapení bylo dokonalé, bavil jsem se nad Luciferovou frustrací z Chloe a jejích nulových reakcí na jeho šarm, jen bych doporučil ženám, které nedávno utrpěly průstřel ramene, aby si nebraly šaty s odhalenými rameny. Mohlo by to vzbudit nežádoucí pozornost.(1.9.2017)

U páté epizody jsem se dobře bavil, přibylo humoru, a kdyby se do všeho nevložila Mazikeen, Lucifer by zřejmě zjistil, jak je na tom s nesmrtelností. Pátý díl mě zatím rozesmál nejvíc, přestože zabili Pig Diddyho, parchanti.(1.9.2017)

Šestou epizodu hodnotím zatím jako nejlepší. Byla v ní slušná porce humoru, kvalitní zápletka a pro Lucifera to začalo být krajně osobní. Třešničkou na dortu bylo obsazení Toma Sizemorea, ten mě vždycky potěší.(1.9.2017)

Sedmá epizoda patřila k těm hodně povedeným, rozjela se dvě paralelní pátrání (křídla, Palmetto), přičemž obě měla zajímavé vyvrcholení. Bavil jsem se.(2.9.2017)

V osmé epizodě se o rozčeření hladiny postaral mimo jiné Malcolm, který se vrátil z "druhé strany". Bavil mě Lucifer se svým ovlivňováním, díky tomu dostala postava Lindy větší prostor a to je dobře, protože Rachael Harris jsem si oblíbil už v Suits.(2.9.2017)

• A Priest Walks Into a Bar (S01E09) (epizoda) (2016)

Devátý díl byl pro mě zatím nejslabší. Lucifer byl nechutně rozněžnělý, celkově se tady hrálo na city, a i když je téma jasné už podle názvu seriálu, tady už na mě bylo toho velebení Nejvyššího příliš.(2.9.2017)

Málem jsem udělil pět hvězdiček, jak jsem byl šťastný z toho zlepšení proti předchozímu dílu. A možná bych je dal i tak, ale dojemné řešení vztahu matka- dcera mě nebere. Spíš mě pobavila Mazikeen na terapii a to, jak si našla svou první kamarádku.(2.9.2017)

Opět šlo o jeden ze zábavnějších dílů od ranní "uličky hanby", přes Luciferovo paradoxní nadšení z konání dobra, Mazikeeniny aktivity ve věcech andělských, až po odhalení Ďáblova kryptonitu. Jo, a abych nezapomněl, taky se vyšetřovala vražda.(3.9.2017)

Výborně, další povedená epizoda. A takový dobrý plán to byl. Amenadielovi se události vymykají z rukou, Lucifera nepříjemně obtěžuje ta stará záležitost s kozou a všechno nabírá rychlost jako utržený vagón.(3.9.2017)

Závěrečný díl první řady se tvůrcům jednoznačně povedl, společná terapie byla bezvadná a mě teď hlavně zajímá, kdo je mamka. No, kdo si počká, ten se dočká.(3.9.2017)

U druhé řady seriálu jsem byl dost překvapen, čekal jsem těžký propad proti první sezóně, ale kvalita mi přišla prakticky stejná, pořád jde o pohodovou oddechovku, u níž se můžu solidně pobavit a nechat přitom 70% mozkových buněk odpočívat. Postavy Lucifera a Mazikeen u mě jasně vedou, v těsném závěsu se drží Linda a pak už je následuje nepřehledný peloton ostatních figur.(4.11.2017)

První díl druhé sezóny mě potěšil. Pořád to je ta vtipná oddechovka, u které nemusím příliš přemýšlet a můžu se v klidu bavit. V první polovině minulé série mi lezla na nervy postava Amenadiela, v polovině druhé už byl v pohodě a to mu naštěstí vydrželo, takže nemám důvod být nespokojený.(3.11.2017)

Mohu spokojeně konstatovat, že je zatím všechno v pohodě. Děj zatím solidně drží stopu, humor je tu sice vcelku jednoduchý, ale funguje a přidaná dějová linka s matkou Vesmíru mě zatím hodně baví.(3.11.2017)

Třetí epizoda by byla docela v pohodě, ale Lucifer tady pitvá své pocity a motivace tak hodně, že už skoro na nic jiného nebyl čas a to je škoda.(3.11.2017)

Za tento díl jsem se chystal udělit obligátní čtyři hvězdičky, ale dámská jízda, barová rvačka a nerozlučný ženský kmen mě dostaly, takže jsem musel jít na plnou palbu. Tady dostala bránice zabrat.(3.11.2017)

To jsem zvědav, kolik andělů se v Los Angeles ještě ukáže. Epizoda to byla vcelku vydařená, ale k tomu, aby mě pobavila stejně jako ta předchozí, chyběla barová rvačka a ženský kmen:-)(3.11.2017)

Tuhle epizodu jsem si užil, ale musím otevřeně přiznat, že bych šel s hodnocením hodně dolů v případě, kdy by Lucifer ve chvíli zármutku zahrál Candle in the Wind, naštěstí si vybral The Unforgiven a pětka byla na světě. Velkou měrou k tomu přispěl i Halloween s Mazikeen, to byla paráda.(3.11.2017)

Linda je jasným příkladem toho, že by lidé neměli žádat opravdu upřímné odpovědi, pokud je nedokáží vydýchat. Například upřímná odpověď na otázku: "Maso je vynikající, to je hovězí?" , může ošklivě pokazit kouzlo okamžiku. No, jak je komu libo.(3.11.2017)

V osmé epizodě mě opět bavila Linda, která se stále vyrovnává se svým úžasným zážitkem. Byl to jen můj pocit, nebo se tvůrcům ten nebezpečný artefakt od pátého dílu trochu srazil?(3.11.2017)

Devátá epizoda potvrzuje všechno, co si o tomto seriálu myslím- není to nic světoborného, ale nemůžu se u toho nudit, protože scénář je slušně napsaný a humor není trapný, ale naopak v pohodě funguje. A protože se bavím, nemám důvod pro horší hodnocení.(4.11.2017)

Tentokrát jsem musel jít do pěti hvězdiček, protože Lucifer byl jako svědek obžaloby úžasný a všechno ostatní, na čem záleželo skvěle ovládla Mazikeen. Vždycky jsem fandil spíše démonům než andělům (s výjimkou těch padlých), takže jsem musel být spokojen, i kdybych nechtěl.(4.11.2017)

Nevím jestli měl Lucifer s Chloe svůj moment, ale jedenáctý díl jich měl hned několik. Jedním z nich byl dav předvolaných Luciferových "ex" a fanynka č. 1, druhým bylo zjištění, že když s vámi nechce nikdo zapít vraždu, neznamená to ještě, že nejste úžasní a třetím byla Mazekeen v utajení.(4.11.2017)

Za jiných okolností bych klidně pátou hvězdičku přidal, protože pekelně- nebeské intriky nabraly slušné obrátky, ale vyšetřování mě silně zklamalo, protože Saw už jsem kdysi viděl.(4.11.2017)

Chápu, že zápletka třinácté epizody nedovoluje příliš časté použití humoru, ale na můj vkus už se tu hrálo trochu příliš na city. Abych ale zase jen nekritizoval, musím říct, že Linda byla opět skvělá.(4.11.2017)

Epizoda jako taková nebyla nic moc a silně jsem uvažoval o třech hvězdičkách, ale Candy byla tak roztomile tupá, až jsem se díky ní slušně zasmál, takže konečný výsledek je 4*-.(4.11.2017)

Patnáctá epizoda pokračovala v rozvíjení zápletky s návratem do Nebe, a přestože se Mazikeen už jen při zmínce o citech nedělá nejlépe, ukázala v čem je opravdu dobrá.(4.11.2017)

V šestnácté epizodě se tvůrci konečně rozhodli zapojit do děje i Boha a zafungovalo to výborně, užil jsem si i organizovaný chaos v léčebně a rande připravené démonem.(4.11.2017)

Předposlední díl druhé série nebyl nijak převratný, naštěstí byla Mazikeen dostatečně naštvaná, takže dokázala mé hodnocení o něco málo vylepšit. 4*-(4.11.2017)

Tvůrci se opět projevili jako parta odporných parchantů, kteří nacpali všechno podstatné do závěru posledního dílu a my můžeme zase nějakou dobu čekat, než se k nám dostane nová sezóna.(4.11.2017)

Byl jsem upřímně překvapený, když jsem zjistil, že se mé průměrné hodnocení dostalo na čtyři hvězdičky, protože jsem vyloženě naštvaný, že se tvůrci rozhodli nacpat do pohodové oddechovky prvky jihoamerické telenovely. Když se ke mně dostala informace, že seriál třetí sezónou končí, byl jsem zklamaný, později mě potěšilo, že bude přece jen pokračovat, jenže pak jsem viděl díly 25 a 26 a začal jsem mít pocit, že by byl definitivní konec nejlepším řešením (a to jsem nikdy neviděl předlohu jako Ratemus, jinak bych asi zuřil už dávno).(1.9.2018)

Tak mám za sebou první epizodu třetí sezóny a můžu s klidem prohlásit, že je to stále stejně dobrá, nenáročná zábava, která mě často rozesměje. Několik záležitostí mě ale i tak nemile překvapilo, chyběla mi Mazikeen a příliš mě nepotěšila ani nejnovější úprava Luciferových schopností.(16.7.2018)

U druhé epizody platí prakticky totéž, co jsem napsal v komentáři k prvnímu dílu. Můj oblíbený démon se stále fláká někde jinde a samotný Lucifer býval oslnivější, ale přesto jsem se často zasmál a po celou dobu jsem se slušně bavil. Tento seriál je ideální oddechovkou pro pohodové odpoledne.(16.7.2018)

No konečně! Teprve ve třetí epizodě se objevila Mazikeen, naštěstí se ukázalo, že si celý díl "urvala" pro sebe, takže jsem se bavil mnohem víc, než u předchozích částí. Invaze do Kanady mě notně rozesmála, příběh byl po celou dobu vtipný a to, jak brala Mazikeen všechno doslova, byla jen třešnička na dortu (nebo knoflík na stehu?).(16.7.2018)

Hmmm, tak jsem se dlouho neradoval... Démon zase zmizel, a to mi dost pokazilo náladu. Přitom úvod s instruktorkou jógy byl fakt dobrý, jenže další vývoj děje mě už tak neoslnil a uvažoval jsem nad tím, že budu hodnotit jen třemi hvězdičkami, pak jsem ale přivřel oko a jednu přidal. 4*-(16.7.2018)

Ne, ne, bez Mazikeen to za pět kousků nebude. Démon sice chyběl, vrátila se však poněkud rozhozená Charlotte Richards a vůbec nebyla špatná. Příběh byl celkem zajímavý, měl i slušné tempo a reklama na Nebeský puding se Luciferovi prostě musela líbit. Opět jsem se slušně pobavil.(16.7.2018)

Vegas, baby! Tohle byla velmi zábavná epizoda, ale jen proto, že seriál neberu příliš vážně, jinak by mi nesmírně vadily díry v logice, radostné pobíhání Lucifera a Elly po místě činu ve Vegas a další podivnosti. Tady mi to nevadí, užívám si v klidu různé humorné situace a rád jsem se zase potkal s Candy.(17.7.2018)

Tak tentokrát mě tvůrci fakt dostali. Čekal jsem další porci pohodové zábavy a dostal jsem velmi dobře propracovanou epizodu, která přinesla dokonce slušné napětí a odpověděla na některé dávno položené otázky. No a v neposlední řadě byla taky vtipná.(17.7.2018)

Proti předchozím dvěma epizodám byl tento díl podstatně slabší, ale nebyl zase až tragicky špatný. Je pravda, že mě tentokrát Lucifer s Chloe příliš neoslnili, ale dobře jsem se bavil u Charlottina pronásledování Elly. Musím se taky přiznat k tomu, že se mi nějak nechce hodnotit seriál příliš nízko, protože se u něj opravdu bavím. 4*-(17.7.2018)

Ale jo, ať mě třeba kamenují, Lucifer mě prostě dokáže rozesmát, i když nemám nejlepší den, takže si těch pět kousků zaslouží. Rýpání ve vztazích by mě samo o sobě až tak nebavilo, ale s Mazikeen to všechno dostalo nový rozměr. Navíc mě potěšil "oční" bonus.(17.7.2018)

Já vím, jsem nudný, už zase za pět... No jo, jenže desátá epizoda byla opět vtipná, přestože nejsem žádný nadšenec do dětských herců, postava Trixie mě baví, dialogy byly na výši (hlavně mezi Luciferem a Mazikeen), děj měl slušné tempo a závěr mě vyloženě potěšil.(17.7.2018)

Jedenáctá epizoda byla úplně mimo současného dění, měla by mít podtitul: "Jak to vlastně všechno začalo..." Nebyl jsem sice nadšením bez sebe, ale na druhou stranu jsem se standardně pobavil. Opět mě dostala Mazikeen, takové množství mučících nástrojů a možností by přece vzrušilo každého, že?(18.7.2018)

Tentokrát mě trochu otravovaly vztahové záležitosti, bylo jich tady příliš mnoho, ať už byly jakkoli romantické. Tak nějak se v tom všem utopil skoro všechen humor, přestože byl evidentně přítomen. Navíc obřad za mrtvého surfaře- to byla laciná hra na city, nejhorší bylo, že jsem se poprvé ve třetí sérii trochu nudil. 4*-(18.7.2018)

Po předchozím nanicovatém dílu, jsem si spravil chuť. Zabíjení Kaina mě fakt bavilo, romantická večeře s Mazikeen byla dokonalá, ale policejní akce v utajení ji dokázala ještě překonat. Znovu se vrátilo svižné tempo a humor se tentokrát nenechal odstavit na vedlejší kolej.(18.7.2018)

Ze čtrnácté epizody jsem nebyl úplně nadšený, docela slušně jsem se u ní bavil, ale něco mi tam pořád vadilo. Ani pořádně nevím, co to bylo, možná šlo o to pitvání rodinných vztahů, nebo byl na vině extrémně podivný závěr. Možná obojí, každopádně jsem z tohoto dílu neměl příliš dobrý pocit. 4*-(18.7.2018)

Patnáctá epizoda mě bavila přece jen více, než předchozí díl, i když mě vyšetřování případu mrtvé spisovatelky příliš neoslnilo, o vtipné momenty se tentokrát postarala spíše Mazikeen a její dvojité rande. Školní sraz i námět knih mě příliš neoslovily, naštěstí se Lucifer postaral o vtipné komentáře.(18.7.2018)

Tady jsem prostě musel hodnotit pěti hvězdičkami, výborně jsem se bavil už od úvodní Luciferovy prezentace pro Pierce, chybné umístění duše situaci ještě vylepšilo a Lauren Lapkus byla skvělou volbou, její grimasy stály opravdu za to. Pohodový a vtipný díl.(19.7.2018)

Proti předchozí epizodě šlo tentokrát o něco slabší díl, více mě tentokrát bavilo vyšetřování a situace okolo "úžasné" zpěvačky, vztahové záležitosti, které byly v seriálu vždycky hodně zábavné (hlavně díky Mazikeen), mě tentokrát příliš nebraly, zklamal mě dokonce i můj oblíbený démon. 4*-(19.7.2018)

Z osmnáctého dílu mám trochu smíšené pocity. Bavilo mě vyšetřování i Piercův výlet do minulosti, ale vztahové záležitosti mě už začínají fakt otravovat. Potěšilo mě, že se Charlotte konečně dočkala nějakých informací, tiše doufám, že by právě tohle mohlo děj víc nakopnout. 4*-(19.7.2018)

Devatenáctá epizoda se mi jevila o chlup lepší, než díl předchozí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se ze seriálu zvolna vytrácí humor, na který jsem byl zvyklý. Děj se točil kolem Mazikeen, jež je mou oblíbenou postavou, ale už to nebylo ono, jsem prostě zvyklý na lepší kousky.(19.7.2018)

Myšlenka nájemných rodin mě rozhodně zaujala, ta má evidentně budoucnost. Bavila mě Mazikeenina snaha o návrat na své původní pracoviště i Charlottin odklon od asketismu a po čase jsem měl opět pocit, že se série vrací k tomu, co na mě fungovalo.(19.7.2018)

• Anything Pierce Can Do I Can Do Better (S03E21) (epizoda) (2018)

Ungh... Tak takhle, prosím, ne. S jednadvacátou epizodou mám velký problém, protože mi trojúhelník Lucifer- Chloe- Pierce silně evokuje telenovelové zápletky. Humor se stále více vytrácí neznámo kam a vládu přebírá jakési levné, romantické drama. Doufám, že šlo o ojedinělý úlet.(19.7.2018)

• All Hands on Decker (S03E22) (epizoda) (2018)

Tak pokud mi předchozí epizoda připomínala telenovelu, tahle to jen podtrhla. Sezóna se totálně změnila, pohodový humor a lehkost se vytratily, místo toho se tvůrci začali rochnit v připitomělých vztahových rádobyzvratech a z mně neznámých důvodů se snaží hrát na city. Špatné. 2*-(20.7.2018)

Tvůrci se po dvou tragických výpadcích opět vrátili k seriálu, který se mi líbil, a přesvědčili mě, že možná všichni nepodstoupili lobotomii. Je jen škoda, že se rozhodli odstranit postavu, s níž byla v poslední době největší zábava. Uvidíme, jak se jim bude dařit dál.(20.7.2018)

Závěrečná epizoda byla jasně pětihvězdičková, tvůrci se však rozhodli zalepit fungující soukolí kýblem patosu, a protože nesnáším prvoplánové hraní na city, nemohl jsem jít nad čtyři kousky. Nepochopil jsem, proč byly epizody 21 a 22 tak zoufale špatné, když se další dvě velmi slušně povedly.(20.7.2018)

• Boo Normal (S03E25) (epizoda) (2018)

Pětadvacátá epizoda třetí řady byla převelice nudnou záležitostí a mně se vůbec nepodařilo přijít na to, proč ji vůbec někdo natočil. Byl to vlastně jen takový bonusový díl zaměřený na Ellu Lopez, jenže nebyl vtipný ani jinak zajímavý a nepochopil jsem, proč hraje anděla smrti herečka se vzhledem dítěte s Downovým syndromem. Taky nevypadám zrovna jako švihák, ale jsem si toho vědom a nechystám se na roli Adonise.(1.9.2018)

• Once Upon a Time (S03E26) (epizoda) (2018)

Moc hezky to tvůrci uzavřeli. Sice chápu, že si v době natáčení ještě mysleli, že seriál končí, ale tím spíš se mohli víc snažit. Epizoda odehrávající se v alternativní realitě byla vlastně úplně o ničem, neměl jsem se čemu zasmát, nemohl jsem se hodit do pohody, protože jsem byl vytočený, tím, na co se dívám a šlo tak jen o ztrátu času.(1.9.2018)