Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016 - 2018, 37 h 55 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Jonny Rees, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson

Komentáře uživatelů k TV seriálu (261)

Hodně milé překvapení. Tak moc vtipné jsem to vážně nečekala. A Tom Ellis si to neskutečně dává. Uvidíme, jak se to příští rok rozjede. Pilot - 90% Bylo to sice trochu jako na houpačce a jistou dobu jsem se vážně obávala, že seriál sklouzne k tuctové a nezajímavé komediální krimi. Naštěstí poslední díly dojem značně vylepšily a tvůrci ukázali, že když zahrají na temnější notu, dokáže být Lucifer neuvěřitelně zábavný. Tak doufám, že ve druhé sérii se už nebudou opakovat ty zbytečné propady a pojede se hezky od začátku do konce na plný pecky. 1. série - 80%(13.8.2015)

1. série - 75% - Byl jsem si jistý, že v pilotní epizodě do mrtě vytěžený koncept charismatického ďábelského hláškaře po boku skeptické detektivky musí hned záhy přestat fungovat, ale naštěstí jsem se pletl. Tom Ellis sice sází všechny fóry ve většině případů na stále tu samou, Bohu a morálce se vysmívající notu, ale nějakou záhadou mu to bez jediného zaváhání věřím a díky jeho neutuchajícímu poživačnému pohledu vypínám každý díl s téměř až povznesenou náladou. Právě ústřední hrdina a jeho dynamika se všemi postavami (v čele s Amenadielem v podání nestárnoucího televizního veterána D.B. Woodsideho) jsou tím hlavním důvodem, proč je reálné, že se Lucifer může na obrazovkách držet pěkných pár let. Snad se nezbytné epizodické kriminální zápletky zbaví své otravné průhlednosti a zbytečnosti, protože pak by pekelný klavírista mohl dorůst do pozice zasloužené nadpřirozené trvalky. 2. série - 90% - Mnohem větší prostor pro nadpřirozenou rodinku znamená i nemalý skok v kvalitě směrem nahoru. Způsob, jakým hlavní hrdina dokáže shodit i ten nejklišovitěji vypadající případ z libovolného prostředí, si v ničem nezadá s nejlepšími hláškami zlatých sérií Castla a v kombinaci s božskou linkou se jedná o dost možná nejvtipnější podívanou této sezóny, které hledí drtivá většina sitcomů jen hladově zírá na záda. Vyšetřovací peripetie se dobrovolně minimalizovaly do pozice sotva viditelného nutného zla a díky neutuchajícímu elánu všech zúčastněných zase o něco víc věřím tomu, že tady se narazilo na zlato.(9.10.2016)

Po 9. díle končím se sledováním. Lucifer upadl do průměru ve stylu amerických kriminálek. Už se u něj nebavím ani nejevím dostatečný zájem. 55%(6.2.2016)

13/25 Kupodivu to může být stravitelnější než Constantine. Jasně, je to jen lehce na motivy a předloha je někde úplně jinde, ale určitě jsem u pilotu netrpěla. A konečně tu člověk má Lesley-Ann Brandt v roli, na kterou čekala od odchodu ze Spartaca. Bohužel ale přes všechny klady jsou tu všechny mínusy, které se váží k fenoménu case of the week. Takže seriál je to příjemný, ale vždycky je nutné odignorovat +- 20 minut nutné krimi, aby to celé drželo pohromadě.(31.8.2015)

Zde se nám rodí láska k seriálu, v přímém přenosu, na živo a live! Teď to hlavně neposrat.(6.11.2015)

PILOT: What's not to like? Sakra, tahle ďábelská komedie mě s přibývající stopáží bavila čím dál tím víc. Sarkasmus a ironie jsou v pekle jako doma, nahláškovanou detektivku čekal od veřejnoprávního Lucifera asi málokdo. Sympatická darda!(21.8.2015)

Seriálová bomba. Úžasná jízda plná skvělých hlášek. Hlavní představitel zde je strašně sympatický jak vystupováním, tak vyjadřováním. Jeho humor je prošpikován k dokonalosti. Ostatní postavy také ujdou, třeba takový Malcolm se mi také dost líbil. Nechci spoilerovat, tak se jen nepřímo pochlubím, že jsem určitou věc dokázal odhadnout správně. Jsem velice zvědav, jak se tvůrci popasují s další řadou. Laťku totiž nasadili velice vysoko.(2.5.2016)

• playboxguest

Chybí mi něco, co by mě u seriálu drželo a nutilo ke sledování dalších dílů. Na co mi jsou hlášky, když se příběh plácá odnikud nikam. Po třech dílech končím.(25.3.2016)

• Mi Nü-Chai

[MOŽNÉ SPOILERY] Od seriálové adaptace Lucifera jsem nečekala vůbec nic, zejména ne nic dobrého, takže se nejedná o vyloženě ultra nepříjemné překvapení. Nebudu se točit na tom, že Mazikeen je černější, než by měla být a má nějak podezřele souměrný obličej i bez jakékoliv masky (pro porovnání npř. Mazikeen s Luciferem v Sandmanovi) a že Lucifer se zde má klišoidní podobu 'tall dark stranger', to jsou změny, které mi zas tak žíly netrhají. Co mi ovšem už vadí výrazně více je fakt, že se zde absolutně nevyužívá potenciál námětu a máme tu tak další průměrnou detektivku s drsnou férovou policajtkou a hláškujícím týpkem, co s ní chce řešit případy, obohacenou o zboží z červené knihovny aka ON má mocné kouzlo, které ovšem na NI nepůsobí. A aby bylo ještě hůř, Lucifer začíná projevovat nějak moc lidskosti a slitování. Zde trochu odbočím - už delší dobu mě rozčiluje, kterak TV seriály nakládají se svými, řekněme, ne od základu kladnými hrdiny. Když už sériový vrah, tak zabíjí jenom jiné sériové vrahy, když kanibal, tak jí jenom špatné lidi s mizerným vkusem a jiné úředníky etc. Chudák Lucifer tohoto polidšťování monster schytal plnou palbu a dokonce své příliš smířlivé sklony řeší s terapeutkou (aspoň, že je to nadržená mrcha a seance jí platí šukem), jejíž pohled na věc nakonec vždycky uzná. Směr, kterým se seriál ubírá, se mi tedy nelíbí velice velmi a nejspíš už bude jenom hůř. Ostatně, to se asi týká i těch jakože detektivních zápletek, zatím byla jedna víc WTF než druhá - za všechny paparazzo, který za nejhorší! prohřešek svého života považuje vyfocení teen hvězdičky na pohřbu a mele cosi o ztrátě duše. A pár hlodů na téma "och, čím si nebohé děti slavných musejí procházet" mě taky celkem pobavilo. Přes to všechno je sledování Lucifera docela zábavné, neb herec v titulní úloze se své role zhostil s nadšením a dialogy asi píše někdo jiný než trapné pokusy o vyšetřování, anžto dokážou být i opravdu dobré. A nejspíš do toho produkce nalila nemálo dukátků, takže je všechno jaksepatří naleštěné. Jen jsem zvědavá, jestli se to zvládne totálně vyčerpat už koncem první série, nebo chcípne až v půlce další. EDT: K vyčerpání došlo již v půlce první saisony, což si asi zaslouží ocenění. Násadou od mopu.(19.3.2016)

Tak tohle by se mělo jmenovat spíš Lucifer na zabití, nebo CSI: Lux LA. Gaimanův, respektive Careyho vládce pekel na odpočinku se stal hláškujícím přicmrndávačem policejní drsoňky, na kterou (jedinou!!!) nepůsobí Lucíkovo pekelné charizma. Hm. Snažím se tvářit, že netuším nic o předloze a za tři je strop. Mazikeen na vás. Samozřejmě tu původní. http://static1.comicvine.com/uploads/square_small/0/9116/1027136-photo1.jpg(18.5.2016)

• HoneyBunny

Tento komentář píšu ve chvíli, kdy má seriál 666 hodnocení... :-) Beru to jako znamení a hodlám si počkat na celou první sérii. Nicméně pilot má určitý příslib. Předně, za námětem a scénářem k jedné z epizod stojí můj oblíbenec Neil Gaiman - ano, seriál bude odlišný od Gaimanova originálu, ale doufám, že tvůrci budou mít dostatek rozumu a neudělají z toho jen další detektivku a la CSI: Peklo. Což je bohužel hlavní pocit, který z pilotu mám. Ale hej, od toho jsou pilotní díly, aby se vyzkoušelo, co funguje a co ne. Tom Ellis jako Lucifer je moc fajn, ano, se svým sex-appealem je tak trochu sázkou na jistotu, ale Lucifer přeci má být nejkrásnější z andělů, ne? Ellis má naštěstí i skvělý komediální timing a některé z jeho scén (s dcerou policistky, s psycholožkou, s černým raperem) jsou k popukání. Dialogy se tu vůbec povedly. Uvidíme, uvidíme, Lucifera mám určitě v hledáčku.(6.1.2016)

• teutates

Viděl jsem jenom pilot a mam dost (jo, jo vinny v plném rozsahu). Trapný pan pekel dostal ke všem těm darům od otce boha ještě i ironii, šarm, smysl pro pravdomluvnost a v neposlední řadě kriminální čuch. Připomíná mi to scénář na Porn Awards jen chybí sex... 1/10 (určitě nebude)(31.1.2016)

Po osmém díle jsem byla vážně na vážkách už tenhle seriál nesledovat. Vydržela jsem, nemám ve zvyku nedokoukávat seriály, které mě trochu odradí a jsem nakonec ráda. Když už nic jiného, Tom Ellis je neskutečně sexy a když se nevěší štěňátkovsky na paty Chloe (pořád nevím, co si mám o téhle postavě myslet, byla mi strašně protivná, je neskutečně civilní a úzkoprsá, ale po posledních dílech se to trochu zlepšilo) je to vlastně moc bezva postava. Fajn seriál na pozdní večery. Jsem zvědavá, jak si seriál povede dál, zatím jsem na čtyřech pěkných hvězdičkách a budu sledovat dál.(27.4.2016)

Tak tohle je vážně pecka! Takhle dobré jsem to ani nečekal. Zřejmě je to pro mě největší seriálové překvapení letošního roku. Už dlouho jsem se u seriálu tak nezasmál. Tom Ellis si roli britského Lucifera vážně užívá. Lenu Wisemanovi se přesně povedlo určit poměr vtipů a vážností. To se třeba u Constantina moc nepovedlo. Spolu se svou kolegyní Chloe Dance tvoří skvělou detektivní dvojku. Opravdu se mi líbí Luciferův přístup a schopnosti. Nijak svou identitu netají a má ze všeho srandu. Tady je všechno asi trochu obráceně, protože jako záporák se spíš tváří anděl Amenadiel. S Gaimanovou předlohou to sice moc společného nemá, ale zatím se mi to hodně líbí. Dost dobrá je i hudba, která v seriálu hraje. :) 1. série končí trochu otevřeně. Ve 2 .sérii přichází nové postavy a jednou z nich je Luciferova matka. Opět nechybí fóry a děj se dost posouvá. Finále je trochu otevřené. 3. série je poněkud temnější. Klade i dost důraz na romatiku a Luciferovy emoce. Hlavním záporákem je Kain. Jak to asi může dopadnout... Seriál byl bohužel ukončen. "Kněz vejde do baru. To už jsem někde slyšel." :D(13.8.2015)

Z prvních dílů jsem byl asi tak nadšenej jako většina lidí tady, ale pravda je, že se seriál brzy okouká a po pár dílech už nepřináší nic novýho. Lucifer je frajer, Chloe moc pěkná, chemie mezi nima dobrá, ale případy jsou na úrovni V.I.P vražd na primě. Na druhou stranu, je to DC Comics, takže některý věci, u kterejch kroutim hlavou nad jejich nesmyslností, se musí odpustit... Stejně jak třeba v Gothamu je tu zbytečně moc jasnejch věcí, který se zbytečně vysvětlujou, ale to k těm komiksárnám asi patří. Chybí mi tam nějaký silnější průběžný děj, aby z toho nebyla Kriminálka Las Vegas (Los Angeles v tomto případě). Popravdě nevidim moc rozdíl mezi Luciferem, Mentalistou nebo Dexterem... Až na to, že Mentalista mě baví víc.(7.4.2016)

Uznávam isté pochybenia či drobné kotrmelce, ale napokon ktorý seriál sa im nevyhne..!? Lucifer je vtipná, bonmotová záležitosť, kde osobné "doťahovačky" medzi obomi hlavnými predstaviteľmi majú prednosť pred samotnými detektívnymi prípadmi. Mne sa táto hra páčila a teším sa na ďaľšiu sériu.(17.8.2016)

Peklo našlo svou neodolatelnou tvář. My, co kariéru Toma Ellise sledujeme od samého počátku, jsme nikdy ani na vteřinu nezapochybovali, že se do něho Amerika jednou zakouká na první pohled, ale takhle sebevědomý debut mě přesto jaksi příjemně překvapil. Dechberoucí jistota a charisma ve všech polohách, temnota tak podpovrchová, jak jen to jde.(3.3.2016)

• dO_od

// Sedm dílů a stačí. Lucifer je další z těch předloh, které měly raději zůstat jenom na papíře.(20.8.2015)

Pilot hodně dobrý, tak jdeme do toho! První a druhá sezóna fajn, třetí - už to proboha utněte, takové scenáristické trápení se jen tak nevidí. Ukončení bude rána z milosti.(16.12.2015)

Detektivní seriál je to průměrný, zápletky jednotlivých dílů nic moc, ale díky postavě nádherně cynického amatérského vyšetřovatele Lucifera je to zábavná podívaná. Jeho samozřejmá sobeckost, přímočarý přístup ke všem problémům a totální upřímnost dělají ze série zábavné pokoukání. Zaujalo mě a rozveselilo, jak Tom Ellis dokázal Lucifera zahrát mužně, přestože ho vyšperkoval i dost zženštilými prvky. Okázale ladná gesta, vlnivé pohyby… Tom Ellis má výhodu v tom, jak mužně vypadá, u jiného herce by to prošlo stěží.(24.8.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14