Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016–2019, 48 h 36 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, Joe Williamson, Matthew Yang Kang, Billy Malone, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Christian Convery, Cardi Wong, Chelsea Gilson, Ashley Ross, Jaime M. Callica, Lisseth Chavez, Amy Tsang, Latonya Williams, Marco Soriano, Stephi Chin-Salvo, Brian Kimmet, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Maddie Phillips, Caitlin Stryker, Doug Hurley, Celeste Ziegler, John Prowse, Tammy Dahlstrom

Komentáře uživatelů k TV seriálu (290)

Chci být taky Lucifer aspon umět co on, prostě tohle můžu a hodně tenhle borec se mi zamluvil už od první chvíle velice spokojený.(25.12.2016)

Pilot hodně dobrý, tak jdeme do toho! První a druhá sezóna fajn, třetí - už to proboha utněte, takové scenáristické trápení se jen tak nevidí. Ukončení bude rána z milosti.(16.12.2015)

Po pilotu dávám plné hodnocení. Stopro budu koukat, až budou seriál ofiko vysílat. Zatím jsem se perfektně bavila. Plno skvělých vtipů a hlavně. Lucifer nemá rád děti! Pro sympaťák :D 5*(26.8.2015)

• Zeebonk

Překvapuje mě, jak málo lidí shledalo pilot naředěnou satanskou mrdkou. Rovněž mě překvapuje, že nikoho netrápí ono kokotské klišé, kdy se charismatický vošoust s různícím se množstvím nadpřirozenosti přidá k sexy emancipované čubce lokální kriminálky a spolu pak brouzdají po L.A. či New Yorku a řeší vraždy. A to hlavní - vono to mezi nima jiskří, ale na šuk si počkáte několik sérií. Komiks jsem nečetl, neboť mi na něj po pivu a cigaretách nezbývají chechtáky. Zato kolegu Sandmana mám v knihovně zastoupeného v kurevském štosu a už léta si nad ním leštím péro jako amiš nad trakařem plným obilí. Většina ohlasů tvrdí, že komiks Lucifer je v genialitě úměrný Sandmanovi a to je vše, co potřebuji. Pochybuji, že předloha byla smutný kříženec Mentalisty a Buffy, přemožitelky upírů a upřímně se divím, že tenhle tuctový kriminální sranec jakéhokoli fanouška předlohy uspokojil. Loňský Constantine byl ve své sebevědomé béčkovitosti alespoň krvavá a všehovšudy zábavná jednohubka. To Lucifer je jen podbízivej sranec vezoucí se na vlně všech těch Castlů, Mentalistů, Monků, Anatomií lží a Foreverů, které několikrát měsíčně necháme běžet v telce, abychom se necítili tak osaměle při žraní večeře. Po páté epizodě na to seru, jsou tisíce lepších způsobů, jak zabít čas.(27.2.2016)

Lucifera jsem při premiéře vzdal po třech episodách. Původní comics neznám, a faktická absence nadpřirozena v show mne rychle odradila. Velká chyba. Ale jarní večery jsou dlouhé, a tak jsem nakonec neodolal, sezonu tenhle víkend dojel, a jako - wow! Tom Ellis je prostě úžasný i bez hromady speciálních efektů, a jeho odzbrojující upřímnost a ultimátní sebezahleděnost za každých okolností změnila můj pohled i na obecně vžitý koncept ďábla jako takového. Jak sám v jedné episodě říká, ďábel není zlý, však principem Pekla naopak je zlo trestat, a proč u toho ještě navíc nevypadat dobře? Ač technicky je show čistá kriminální procedurálka, chemie hlavních postav je prostě zcela dokonalá, a ze schopnosti Lucifera udělat z každé situace analogii o sobě jsem naprosto okouzlen. Paradoxně tak když se v posledních episodách objeví trocha toho nadpřirozena, co mi nejdřív chybělo, najednou mi tam přišlo tak nějak navíc. Bude zajímavé sledovat, kterým směrem se show pohne v už schválené druhé řadě...(22.5.2016)

Rozhodně bych neřekl, že seriál upadá do průměru. Od prvních pár dílů sice trochu ubral na vtipu, ale stále nám ho předkládá dost. Tom Ellis je přímo skvělý a Luciferovi dodává nový, v seriálech doteď neviděný rozměr. A zatímco Jessica Jonnes strádá hlavně v nedostatku dílčích případů, Lucifer tímto problémem netrpí. Za mě zatím jasných 5 hvězdiček.PS: Nesrovnávám s komiksem, protože takto se mi seriál také líbí.(7.8.2016)

Podle všeho, co jsem slyšel, Lucifer svou předlohu příliš nepřipomíná (nevím, zatím jsem nečetl), ale jako další ze série krimi seriálů s dvojicí vyšetřovatelů, kdy jeden není od policie a je na něm něco divného, to funguje dobře. Lucifer s tváří Toma Ellise je sympaťák a jeho parťacka od policie ho skvěle doplňuje. Jsem rád, že tu nechybí vtip, hlavně scéna na svatbě byla skvělá. Určitě se těším na další díly. Po pilotu 85 % Edit První série za mnou a jsem spokojený, i když byla trochu rozporuplná. Po pilotu totiž následoval trochu sešup (kromě dílů s křídly) a pak byly super až poslední díly. S předlohou to sice má společné jen jména tří postav, ale to mi nějak nevadí. Ellisův Lucifer si krade každou scénu pro sebe a i zbytek postav je nakonec fajn. Jen škoda těch propadů. Série 1 - 80 %(13.8.2015)

• MoiJe

Pilot: Heh kdo by povedal, ze doktor Rush bude viest akcnejsi zivot nez Lucifer? Celkovo ale pohodicka, Ellis sa na rolu vylozene hodi, modelkovskej policajtke jednoducho vymysleli jednoduchy pribeh ktory to trochu ospravedlnuje a chvalim aj absenciu magickych vizulanych a zvukovych pomocok vo chvilach vyuzivania jeho nadania. A jeho pristup "co riesis, proste ideme dalej" je osviezujuci. Jedna vec mi ale neda pokoj (trochu spoileroidne z pilotu) - ak ho tak stve, ze zli ludia nebudu potrestani, ako by sa mohol uspokojit s popijanim a riesenim nejakych beznych zlocinov z casu na cas, ked jedine co by musel urobit, je odskocit si domov a uzit si ich hromadne? :) Ep02: Jezisku na krizku to je nuda. A Ellis nuteny. Co sa sakra stalo? Nakoniec Luciferovi zda sa odolam. :((13.8.2015)

• Hwaelos

Když jsem slyšel, že mají točit seriál podle komiksového majstrštyku od Mikea Careyho, říkal jsem si, že to bude propadák. Pak jsem si přečetl, že namísto ústředního tématu predestinace a vzpoury proti Bohu bude Lucifer potírat zločit v L. A. a utvrdil jsem se v tom, že to bude propadák. Pak jsem viděl trailer a věděl jsem naprosto jistě, že to bude propadák. No, a pak jsem se podíval na první díl a zjistil jsem, že to vypadá na jeden z nejzajímavějších seriálů sezóny. Pokud z rovnice odstraníme jakékoli povědomí o předloze, je to zatraceně dobrá zábava. Prozatím tápavé čtyři - uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. --- update: Tak bohužel, nastavenou laťku Lucifer nepřeskočil. Vlastně jde o dost tuctovou kriminálku v epizodickém stylu CSI, jen bez moderních vymožeností a s netypickým hlavním hrdinou. Postavy zůstaly ploché, Lucifer je namísto masterminda tápavej moula, kterej si nedokáže zorganizovat ani osobní život, natož aby řešil, jak se vyvázat z Božího jha (což je hlavní zápletka komiksové předlohy). A to nejhorší nakonec - i dobře napsaných, vtipných dialogů výrazně ubylo.(12.9.2015)

Hank Moody po Luciferovsku. Pre mňa ale veľké sklamanie. Komiks od MIke Careyho považujem za jednu z najvýznamnejších prác na poli komiksu a postava stvorená Neil Gaimanom mala veľký potenciál stať sa pamätnou. Komiks je temný, plný bohov, démonov a dimenzií. Zatiaľ čo seriál je úplne mimo. Netvrdím že je to zlé. Že to nefunguje, alebo že sa to nedá pozerať. Ale predstavte si že niekto zoberie niečo čo máte radi a spraví z toho niečo úplne iné. Constantine odkazoval ku konkrétnym dielom svojej komiksovej série. Bavil ma. Mal nábeh spraviť z druhej série parafrázu na americkú gotiku od Moorea. Ale zrušili ho. A tak si povedali, čo takto spraviť niečo temné na veselú nôtu. Dávam priemer lebo to pozerateľné v malých dávkach je. To ale neznamená že odpustím seriálu to, že som 13 dielov čakal niečo veľkolepé čo som nedostal. 1.séria 60%(26.4.2016)

Tak po zkouknutí uniklého pilotu to vypadá, že jsem si na další seriálovou sezónu našla oddechovou alternativu k Forever. Námětem je to dost podobné, další pohledná mladá policajtka a nadpřirozený chlápek s charisma tak velkým, že jsem ochotná přejít fakt, že ten detektivní případ, co spolu řešili, byl výrazně banální, stejně jako rodinné pozadí hlavní hrdinky. Toma Ellise mám zafixovaného jako poněkud zženštilého barmana Garyho z britcomové Mirandy, ale tady mě tedy moc příjemně překvapil. Lucifer je v jeho podání pohodovej, v podstatě dobráckej týpek s krutopřísnejma hláškama (chlámala jsem se celou epizodu), přímo odzbrojující upřímností a navíc je ještě dost sexy. Těžko hádat jakým směrem se to bude dál ubírat, každopádně se mi často nestává, že bych měla po nějakém pilotu nutkání pustit si to ještě jednou a skoro je mi líto, že musím na další díl čekat nejspíš až na další rok (kdo ví, kdy přesně to FOX nasadí do vysílání). Jasně, je to taková blbinka, ale zatím dost zábavná.(14.8.2015)

• Ratemus

Lucifer Lucifer Lucifer, konečně, cestuje dimenzemi, objevují se tam mýtické bytosti z nejrůznějších náboženství Loki, Odin, démoni, armáda andělů, duchové, předpeklí, Peklo, Nebe, jsoucno, který si Lucifer a Elaine vytvoří, Fenris trhající menší bohy na kusy, Jill Presto posedlá starými bohy Basano, vtipní malí otravní démoni Gaudie a Spera, cestování do Dómu Ticha a jejich zničení, cesta za Michaelem a pokec s Bohem, boj mezi Luciferem a Michaelem u Yggdrasilu a Michaelovo zabití a vyvrcholení v podobě války Nebeských zástupů, Pekelných zástupů se Zatracnými proti armádě Lilith a její Lilim a samozřejmě sám úžasný arogantní Lucifer no prostě výborný komiks, na kterým tahle neskutečně tuctová sračka jen parazituje a všichni komu stačí málo si nad seriálem leští ptáky. Snad jste si nemysleli, že je řeč o seriálu, dnes letí laciná klišé zábava. Další tuctová Kriminálka kde hlavní herec otravuje se svým laciným charismatem, otravným přízvukem a debilními hláškami a do toho tam nesmí chybět emancipovaná blbka, která by bez něj nezvládla vyšetřit ani ten nejstupidnější případ, takže tu máme CSI Lux nebo jinou pseudo kriminálku, kterých televize vysere ročně kýbl. Největší výtěr předlohou, co jsem zatím viděl. Prosím, nesahejte mi na Sandmana. Největší škoda seriálu je ta, že nikdy neuvidíme seriál podle komiksu Lucifer se vším všudy protože tu máme přeci tento pseudo kriminální hnůj(15.8.2015)

Velice příjemná a zábavná oddechovka. Lucifer je super kolík, který si to dává na celý čáře. Samotné detektivní případy jsou sice poměrně jednoduché a dost často je jasné, kdo je ten vrah, ale na tom vůbec nesejde, protože celé je to o Luciferovi a jeho frajerství. Těším se na druhou sérii.(12.6.2016)

Pilot: Prozatím snad jen tolik, že budu doufat v to, že si plný počet seriál plně zaslouží a nebudu muset osekávat hvězdy. Zatím tedy maximální spokojenost.(17.1.2016)

Pure hellish fun.(3.2.2016)

Wiseman nezahálí. Po Sleepy Hollow nám připravil další "možná" pecku. Ještě si počkám na víc dílů, zatím to má solidní náběh, ale Lucifer by měl trošičku zvýšit skill. Nicméně, příjemné překvapení a těším se na další pekelný part..... První série boží, druhá začíná nadějně.(13.8.2015)

Lucifer to od prvej minúty rozbalí na plné gule a diváka si okamžite získava svojim šarmom a odzbrojujúcimi hláškami. Humorom sa nešetrí a s britským prízvukom Morningstara to všetko znie akosi vtipnejšie. Kasting sa vskutku podaril, najmä medzi hlavnou dvojkou funguje skvelá chémia. Tá bola nanešťastie v niektorých epizódach tým jediným pútavým prvkom. Obrovské zaváhania v prostriedku série, kde boli príbehy nezaujímavé a zbytočné, budú dúfam v ďalšej sérii napravené. Seriálu fandím, takže prikloním sa zatiaľ k lepšiemu hodnoteniu.(20.8.2016)

Adaptace vs comics je samozřejmě 0:1, ale nahlédneme-li na Lucifera jako na prostou televizní zábavu, navíc posunutou do žánru komedie, vychází mi L. pořád o dost lépe než ostatní ostudně nudná seriálová produkce, která se nedá sledovat ani jako podkres pro mytí nádobí nebo jinou bohulibou činnost.(25.10.2016)

Hodně jem váhala nad hodnocením,nakonec jen tři, protože jakkoliv nadprůměrné byly první dvě řady. A to i přes to, že jsem nebyla dvakrát nadšená do jednotlivých kriminálních případů a bavil mne hlavně ústřední příběh. Třetí série ale byla slabota, slabota, slabota. Z Lucifera se v ní stává ukňouraný neschopný a sebeztrapňující děcko. Tvůrci se tak moc snaží ukázat, jak je emocionálně zkamenělý a jak moc lidskou mentalitu nechápe, že z něj dělají defacto sebeparodickou postavu a vám je za něj prostě jenom trapně, protože se chová jako idiot a jakákoliv chemie mezi ním a Chloe se tím stává naprosto k neuvěření a vynucená. Nicmeně jsem si stahnula kompletní soundtrack. Hell yeah!:-D(18.5.2018)

V podstatě klasická krimi s případama z klasických krimi typu CSI, jakých jsou tucty. To by tam ovšem nesměl bejt Lucifer. Tom Ellis si ty hlášky neskutečně dává a dokonce dokáže i udělat docela dobrej ďábelskej ksicht, takže mu člověk toho Lucifera i uvěří. Chemie mezi hlavníma postavama je pak asi jedna z nejlepších, co jsem u těchhle "generických" kriminálek viděl. A ty obyčejný generický případy se postupně docela dobře podařilo propojit s hlavním dějem, takže ve výsledku ani nepůsobí tak zbytečně, protože (nejen) rozvíjí Luciferův charakter.(5.1.2017)