Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016–2019, 48 h 36 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds, Chris Mulkey, John Charles Meyer, Kate Beahan, Donny Boaz, Sonya Balmores, David Grant Wright, Paul Fitzgerald, Marcus Anderson, Wesley Mann, Rey Valentin, Edward Kerr, Jackie Geary, Russell Wong, Austin Basis, Trevor Donovan, Julie Gonzalo, Chasty Ballesteros, Francesca Santoro, Caryn Ward, Lauren Lapkus, Jacqueline Obradors, Jillian Rose Reed, Tom Gallop, Kelly Mantle, Anastasia Dextrene, Fiona Gubelmann, Joshua Gomez, McNally Sagal, Patrick Gallagher, Becky Wu, Fred Mancuso, Brandon Barash, Katherine Boecher, Rane Jameson, Lidia Porto, Robert Curtis Brown, Greg Ellis, Jessica Lee Keller, Eric Nenninger, Victoria Gabrielle Platt, Aloma Wright, Kevin Covais, Christian Gehring, Sean Harris, David Labrava, Sari Sanchez, Doug Savant, Emma Bell, Aidan Gail, J. Anthony Pena, Tory N. Thompson, Charlyne Yi, Nadine Ellis, Jonathan Goldstein, Jose Yenque, Louis Herthum, Brian Tee, David Meunier, Neil Gaiman, Rocky Myers, Rachele Schank, Gonzalo Menendez, Morgan Benoit, Darren O'Hare, Nathan Barnatt, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, Joe Williamson, Matthew Yang Kang, Billy Malone, Kue Lawrence, Aiden Lewandowski, Christian Convery, Cardi Wong, Chelsea Gilson, Ashley Ross, Jaime M. Callica, Lisseth Chavez, Amy Tsang, Latonya Williams, Marco Soriano, Stephi Chin-Salvo, Brian Kimmet, Nikolai Witschl, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Maddie Phillips, Caitlin Stryker, Doug Hurley, Celeste Ziegler, John Prowse, Tammy Dahlstrom

1. série: Co říct k Luciferovi? Především to, že to není bezchybný počin. Je zde pár dílů, které nebavily ani mne, a to, že mě v tomto případě jen tak něco nerozhodilo. Ale až jen na pár epizod slabších je tenhle seriál neskutečná pecka. Kombinuje jisté napětí, akci, humor a příběh, který se mi líbí. Buduje lásku k hlavnímu charakteru i k lidem a démonům okolo něj. Příběh má hlavu i patu a mísí se v něm vše, co mě učinilo šťastným. Lucifa je vskutku pecka, která mne opravdu překvapila a já jen můžu doufat, že druhá série nám přinese ještě větší nášup, protože to na to opravdu vypadá. 2. série: Pokud bych měl nějak zhodnotit celou druhou sérii, tak vlastně ani nemůžu. Jelikož tvůrci jsou vypatlaná banda hovad, který shledává potěšení v tom vydávat sérii jednoho seriálu po kouskách. S tím, že prvních asi deset dílů odvysílá na začátku, pak další tři po dvou měsících, pak dva po měsíce a pak zbytek v podobě tří epizod asi za další tři měsíce. Takže jeden seriál sledujete skoro rok. Což je samo o sobě pro inteligenci úrovně mouchy. Ani nemluvím o tom, že jsem se právě nasral na tom, že jsem zjistil, že jsem ani jeden díl někdy uprostřed série neviděl. A ani mi to nějak extra nevadilo. Naopak. Fakt. Nechci být sprostý, ale v tomto případě to ani nejde. Dokázal bych si představit, že bych život bez třetí série zvládal totálně na pohodu. Ani nevím jak mám sérii hodnotit jako takovou. Příběhově ne nějak extrémně zajímavě a i když poslední díl byl super, tak stále nevím, co si představit to, o čem bude série třetí. Na asi uvidíme.(26.4.2016)

Po čtvrté sérii zvedám hodnocení na čtyři hvězdy. Na začátku seriálu Lucifer ukázal potenciál, jenže ho zabili scénáristi a další. Hodně to sklouzlo do puberťácké roviny typu Arrow. Nadpřirozená zápletka s rozvojem postav na druhé koleji, kdežto hodně bídné detektivní zápletky na koleji první. Tři hvězdy maximálně. Jenže po převzetí Netflixem Lucifer nabral formu, jakou si zaslouží. Jistě, pořád to je tak nějak pro puberťáky, ale je to o úroveň lepší. Scénář je chytrý, je vtipný, staví budování vztahů a nadpřirozenou zápletku do čela a dělá emotivní scény přirozené. Najednou mají všichni herci co hrát a jde to na nich vidět. Jak mě sraly případy v prvních třech řadách, tak zde jsem s tím vlastně v pohodě. Je to, dalo by se říci, vyvážené. Vytkl bych možná jen občasný divný prostřih, záběr kamery nebo že nemohli udělat proměnu na devil face pomocí CGI a ne střihem. Lame. Netflix pro změnu něco neposral a těším se na nášup! Mimochodem Inbar Lavi je absolutní kost! Jak dokonale vytvarované žebírko k smlsnutí... hh(9.5.2019)

Z prvních dílů jsem byl asi tak nadšenej jako většina lidí tady, ale pravda je, že se seriál brzy okouká a po pár dílech už nepřináší nic novýho. Lucifer je frajer, Chloe moc pěkná, chemie mezi nima dobrá, ale případy jsou na úrovni V.I.P vražd na primě. Na druhou stranu, je to DC Comics, takže některý věci, u kterejch kroutim hlavou nad jejich nesmyslností, se musí odpustit... Stejně jak třeba v Gothamu je tu zbytečně moc jasnejch věcí, který se zbytečně vysvětlujou, ale to k těm komiksárnám asi patří. Chybí mi tam nějaký silnější průběžný děj, aby z toho nebyla Kriminálka Las Vegas (Los Angeles v tomto případě). Popravdě nevidim moc rozdíl mezi Luciferem, Mentalistou nebo Dexterem... Až na to, že Mentalista mě baví víc.(7.4.2016)

Peklo našlo svou neodolatelnou tvář. My, co kariéru Toma Ellise sledujeme od samého počátku, jsme nikdy ani na vteřinu nezapochybovali, že se do něho Amerika jednou zakouká na první pohled, ale takhle sebevědomý debut mě přesto jaksi příjemně překvapil. Dechberoucí jistota a charisma ve všech polohách, temnota tak podpovrchová, jak jen to jde.(3.3.2016)

Rozhodně vtipné, Tom se na roli hodí- je to prostě už od pohledu takovej hodnej hajzlík, ale s hodnocením si počkám ještě na nějaký ten díl, protože rozjetý to je sice slušně, ale je tam něco co mi na tom ne úplně sedí a seriál má našlápnuto na to stát se super podívanou, ale zároveň i hroznou podívanou, no uvidíme jak se s tím tvůrci poperou(28.8.2015)