Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Recenze uživatele Simon.Dobes k tomuto seriálu (14)

Série 5 (2020) (S05)

Hodnotiť túto sériu bolo veľmi ťažké a musel som si to dlhšie nechať prejsť hlavou. Dovolím si ju označiť zatiaľ za najhoršiu. Oceňujem Noir či muzikálovú epizódu, ktoré boli príjemným obohatením (i keď vznikli najmä preto, lebo tvorcovia už nevedeli, čím zaplniť počet epizód). Michael je otravný a celkom navyše, zatiaľ čo Boh bol dosť pohode (obával som sa, ale herec mi sadol). Séria zlyháva na dvoch zásadných problémoch. Prvým je dĺžka epizódy - je to nesmierne naťahované, časti pokojne mohli mať klasických 42 minút (vedel by som si predstaviť aj kratšie). Druhý problém je, že sa z toho stala z určitej časti telenovela. Riešia sa tu skoro len vzťahy. A k tomu tu väčšina postáv často plače. Neviem ako ostatným, no mne sa to k tomuto seriálu moc nehodí. Séria má 16 častí, no v príbehu sme sa pohli len o niečo. K tomu, že nechali zbytočne zabiť jednu z výborných postáv, sa radšej ani nevyjadrím... Je to dobre natočené, dialógy nezlyhávajú a Lucifer je skratka Lucifer. Sériu som sa rozhodol ohodnotiť 3,5/5 s tým, že tá pol hviezdička je za to, že tvorcovia tú 'telenovelu' robia sakra dobre, pretože ma to baví pozerať. ()

Šíleně smutný ďábel (2020) (S05E01)

Po úžasnej štvrtej sérii som čakal viac. Najväčšou chybou epizódy je jej dĺžka. Pokojne to mohlo mať o 15-20 minút menej. Bolo to naťahované a Maze už nie je to, čo bývala. ()

Lucifer! Lucifer! Lucifer! (2020) (S05E02)

Zlepšenie od prvej epizódy tu je, ale stále je to dosť naťahované. ()

S kuřaty to vždycky špatně skončí (2020) (S05E04)

Myslím si, že tvorcovia tejto série nemali dostatok materiálu na toľko dielov, a tak nám to vyplnili takouto epizódou. Čo nie je zlá vec. Keď to začalo a prišiel som na to, že sa jedná o Noir epizódu, bol som veľmi rád (keďže noir filmy obľubujem). Ale sakra, ono im to moc nevyšlo. Najväčšou chybou je (opäť) dĺžka. Prečo, do pekla, musia na silu robiť tak dlhé epizody, keď pokojne stačí aspoň tých 40 minút? Nebolo to len zdĺhavé, ale i pomerne suché. Musím vyzdvihnúť spievajúcu Maze - krásny hlas. ()

Pozor, vyzrazení! (2020) (S05E08)

Určite jeden z najlepších dielov seriálu. Takto som sa pri seriáli dávno necítil a rozhodne som to nečakal. Najprv Luci ako detektív, Ellin priateľ ako vrah a záverečný súboj medzi Luciferom, Michaelom, Maze a Amenadielom snáď ani netreba spomínať. Ten bol geniálny. Pri tejto epizóde som sa cítil, ako pri štvrtej sérii. Úprimne, i keď väčšina tejto polovice série nestála za veľa, neviem sa dočkať pokračovania! ()

Rodinná večeře (2021) (S05E09)

Po skvelom finále prvej polovičke sérii sklamanie. Z Lucifera sa stáva telenovela, riešia sa už len vzťahy a vzťahy. Musím povedať, že k tomu všetkému to je veľmi naťahované. Atmosféru to ale stále má a Boh je dosť fajn. ()

Zatracené nebeské karaoke (2021) (S05E10)

Milujem na seriáloch muzikálové epizódy - naposledy som ich tuším zažil pri Supergirl a Flashovi. Piesne super, atmosféra neklesá, no inak skoro o nič lepšia než predošlá epizóda. Štvrtá hviezdička za originalitu a muzikálové vystúpenia. ()

Daniel Espinoza: nahý a vyděšený (2021) (S05E12)

"Becouse you fucking shot me, Daniel!" A v tomto momente mi práve odjebalo dekel. Záverečné scény i s prestrelkou boli výborné. ()

Šance na šťastný konec (2021) (S05E16)

Táto epizóda bola hotové šialenstvo, ktoré ma ale sakra bavilo. Nechcel som, aby to skončilo. ()

Série 6 (2021) (S06)

Pri minulej sérii som písal, že je najslabšia. To som veru netušil, čo príde v tej ďalšej (a chvalabohu poslednej). Opäť, bolo to natiahnuté a uplakané. Nová postava Rory bola nesympatická a úprimne sa mi nepáčila tá linka s ňou a cestovaním v čase. Fakt som si myslel, že to je nejaký podvrh a bude to nakoniec záporná postava, ktorá prišla Lucifera zabiť pre iné dôvody a len ich všetkých zmiatla. A ďalšia vec, ktorú si myslím je, že keď už zabili nejakú postavu, mali by ju nechať mŕtvu. Najväčším sklamaním bolo, že Lucifer sa tým Bohom nakoniec nestal - hlavná vec, že sme tomu (celkom zbytočne) venovali skutočne veľa epizód. K postavám som mal stále vytvorený dobrý vzťah. A natočené to bolo veľmi dobre. Finále sa mi moc nepáčilo, ale v každom prípade bolo obstojné. ()

Tady je pořád všechno stejný (2021) (S06E01)

Nuda, nuda a nuda. Táto časť bola o ničom, riešili sme telenovelské hlúposti. Ani detektívny prípad nestál za to. 2,5/5. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse