poster

Tajemství železnic (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2013, 3 h 54 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Ján Novák

Hrají:

Martin Dejdar (mod.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

 • Drom
  *

  Chcete ho znát? Mám vám to tajemství prozradit? Je to sopel z Dejdarova nosu na nás se sápající. Jak se této postavičce českého šoubyznysu postupně mění mozek v blivajz, nelze se divit, co se řine z jeho tělesných otvorů v dalším líbivém zábavném pořadu České televize. Pan moderátor jde na všechno s trapným nahraně bezprostředním humorem v kontaktním stylu dnešní populárně-vzdělávací tvorby a dá se říci, že jako z oka vypadnuvše odpudivému pořadu Toulavá kamera. Z pětadvaceti minut stopáže tak nějakých deset padne na jeho trapné kecy prokládané stereotypně se opakujícím hudebním motivem. Když už se tedy scénář dostane k samotné železnici, dozví se divák především díky komu se trať postavila a případně díky komu zrušila. Minimum podrobnějších informací o stavbě, prakticky nulové informace o používané technice a technologii. Zvláštní a hanebnou pomluvu zaslouží to stehno, co nastříhalo záběry atraktivní pro vláčky milujícího diváka do podoby 3 kraťounké průstřihy na trať zakončené scénou blábolícího komika. Hanba, kterou nemohl stvořit kolejově pozitivní člověk. Je to všechno totiž jenom póza, snaha najít téma, který ještě lze zpitvořit do debilního happy videoletáku s tipem na nedělní výlet.(10.1.2014)

 • igi B.
  *

  Dejdar dostal další vejvar a všelijak šaškuje a hýká a trhá hlavou a tou idiotskou manýrou ničí i poslední zbytky smysluplnosti tohoto plytkého a odnikud nikam (...asi jako ta "nejkratší železnice" v Česku, že...) jedoucího pořadu, který svou roztěkaností takto snad nemůže být přínosem ani nejskalnějším fandům železnice. Jedna hvězdička tedy jen za marné výškrabky nějakých konkrétních informací, ztracených v kvazizábavnosti a podbízení se fakt nevím jakému typu diváka. Každopádně pak jde o typický pořad vypovídající o stavu >veřejnoprávní< televizní kultury asi tak, jak ty vlaky a nádraží Českých drah o stavu cestování a společnosti vůbec. Šmé a upatlanost a tunel na veřejné peníze. Doslova odhalení veřejného tajemství, že pane Dejdar... °-/ - - - - - (Poprvé a nejspíš i naposledy nahlédnuto s prvním dílem 26.1.2013 na >tajemném prostoru< , hodnocení 2., komentář zde znechucený jako první - 26.1.2013)(26.1.2013)

 • CANNIBAL
  ***

  Je hned několik věcí, co mně tu vadí. Předně je to tupec Dejdar, který k tomu přišel jako slepý k houslím. Pak je to také hodně odbytý dokument v propracovanosti a v neposlední řadě také zlá připomínka toho, jak ČT zlikvidovala můj oblíbený pořad Svět na kolejích.(30.3.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  není to vyloženě špatné, některé informace jsou zajímavé, ale přesto po nich zůstává pachuť toho, že říct by se dalo mnohem víc, a to je pro mne vlak jenom oblíbený způsob dopravy. Dejdarovi také mohl někdo napsat scénář smysluplněji(4.2.2013)

 • Sinecod
  ***

  Protože mám ráda vláčky a nádraží.(2.2.2013)

 • GeusX
  ***

  Po čtyřech "tajemstvích" a pár železničních zajímavostech: 65%(26.1.2013)

 • 6thSun
  ***

  Ajznbońáci z toho budou vzrušením vlhký až za ušima, nepatřím mezi ně, přesto mě to docela baví. A Dejdar do toho vnáší příjemné osvěžení, což se nedá říct o některých zdejších uživatelích ve vztahu k těmto stránkám, že ano, Digi Béé?(2.2.2013)

 • gogos
  ***

  Spousta zajímavých tipů na výlet, občas pěkné povídání odborníků, hudba z Pulp Fiction. Na druhou stranu do konceptu pořadu absolutně nezapadající Dejdar (a to ho mám celkem rád) a celkově působí Tajemství železnic tak nějak nemastně, neslaně. Kdybych chtěl být objektivní, udělím 2*, ale protože jsem zapálený fanda železnic, tak musím ocenit každý, byť nikterka hodně kvalitní, projekt o mašinkách. Hooodně slabé 3*.(4.4.2013)

 • cariada
  ****

  Železnici mám rád a proč se o ní něco nedozvědět víc. Jen škoda že to dávají dopoledne, kdy na to nemám možnost koukat.(12.2.2013)

 • Rodriguez
  ****

  Byl jsem příznivcem železnice i té modelářské. Stará láska nerezaví a tak nemohu při procházce těmito zajímavými místy nedat hodnocení jinak. Jen škoda, že pan Dejdar kolikrát přehnaně šaškuje a sráží dokumentu plnohodnotnou kvalitu. 70%(9.3.2013)

 • šerminator
  **

  Vcelku zajímavé, koukatelné, dost o historii a zapomenutých věcech. Jen by to chtelo někoho serióznějšího, než pana Dejdara. Nic proti němu, jen mi tam nějak nesedí, když se snaží udělat ze historické zajímavosti odhalené tajmenství nejvyššího stupně.(8.2.2013)

 • sator
  ***

  Moderování Dejdarem, tradičně křečovité až trapné... Naštěstí sekundoval odborník...(28.7.2017)

 • ondrula
  *

  Viděl jsem díl Vlakem po Praze a nedalo se na to koukat. Jeden z prvních záběrů byl na pitvořícího se Dejdara, kterej sedí na zábradlí v kraťasech, nepřirozeně rozcapenej tak, že mu skoro leze těsto a pokouší se o nějaký křečovitý vtipkování. Pak následujou dlouhý záběry na stavební plány nádraží a nekonečnej komentář nějakýho dědka. Tenhle pořad je utahanej, nudnej, špinavej a vůbec otřesnej, stejně jako jízda vlakem v Čechách. Proč ČT investuje do takových strašlivostí peníze? Koukám ale, že to natočil nějakej Slovák, to vysvětluje mnohé.(10.2.2013)

 • Paity
  ****

  Vcelku poutavé a to nejsem žádný extra fanoušek železnice, takže pro ty, kdo vláčky zbožňují to bude asi dobré.(12.8.2013)

 • rakovnik
  ****

  Tento pořad jsem dosud naprosto přehlédl, ale musím říci, že mě svou zajímavostí a hezkým zpracováním velice mile překvapil.(24.7.2015)

 • lubospoti
  ***

  Pro nadšence do vláčků a železnic asi ráj na zemi.Pro ostatní je pořad víceméně nudný,pouze s pár zajímavými informacemi.(3.2.2013)

 • tranquill
  ****

  Člověk se zase dozvěděl a uviděl něco nového a já vlakem jezdím rád.(3.9.2017)

 • Fajt
  *****

  Dejdar ne Dejdar, pořad je super.(23.7.2015)

 • Neklan006
  *****

  V TV mi to úspěšně uniká, takže sleduju z webu http://www.ceskatelevize.cz/porady/10394044768-tajemstvi-zeleznic/video/ máte-li rádi vlaky a železnice, není co řešit...(10.3.2013)

 • Mejdzula
  *****

  Na pořad jsem koukal kvůli železnici, ne kvůli něčemu jinému. Proto mi bylo celkem jedno, co za kraviny tam drahý pan Dejdar udělá, chtěl jsem se dozvědět nové věci o železnici u nás, což mi tento pořad splnil a hodlám nadále navštěvovat zde doporučené zajímavosti. Obzvláště bych vyzdvihnul bechyňskou duhu.(28.12.2013)

 • ta*jemna*
  **

  bože, proč Dejdar? Škoda, škoda, 3x škoda...jinak škoda, že to nebylo trochu ucelenější nebo kýho výra, tak trochu hop sem, hop tam, jakoby hesla z encyklopedie..no, mohlo to být po všech stránkách lepší, ale co už, že?(23.7.2015)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace