Lišky (festivalový název)

Lorcan Finnegan

Garret Shanley

Scénografie:

Ferdia Murphy

Vizuálně nesmírně podmanivý snímek, který přináší osobitou formu atmosféry a strachu. Samota a ticho. Lišky před barákem i za barákem. Žena tráví celé dny sama doma a začne lišky fotografovat. Jenže "jen" u fotografování neskončí. Začne za liškami chodit. Začne s nimi i chodit. Začíná na ni dopadat opuštěnost tohoto místa a lišky jsou vlastně jediní tvorové, kteří jsou k ní nejblíž. Nebo tu jde o něco víc...?(2.1.2016)

Lišky jako téma pro horor ? Mě by to nenapadlo, ale Finnegan z toho udělal celkem zajímavou, atmosferickou, krátkometrážní podívanou.(3.8.2017)

Kurňa Irové mě tímto krátkometrážním kouskem překvapili. Docela obstojná atmosféra sebou přináší jakousi kombinaci „komorního dramatu“ s hororovými prvky, což se mi hodně líbilo. Liduprázdné městečko vytvořilo slušné prostředí, které tvůrci doplnili o podmanivou hudbu, tajemné lišky a posedlost mladé fotografky. Konservativní Irové a nahota? No čuměl jsem jak puk. Nicméně konec snímku se mohl zdařit přece jenom o něco lépe. Ale jinak spokojenost. Lehce nadprůměrná záležitost, která určitě není ztrátou času.60%(29.7.2016)

Výborná atmosféra je to, co mě ve filmu dostalo. Spojení s liškami už tolik ne, ale z toho filmu je prostě cítit, jak je něco pod povrchem. Je to trochu samsovská metamorfóza, ale pojatá nikoli od bodu proměny, ale směrem k němu.(4.6.2014)

Výborné vykreslenie sterilných medziľudských vzťahov, ktoré ubíjajú tento zdegenerovaný svet. A to v podobe mysteriózneho príbehu, ktorý graduje závratným tempom.(28.2.2018)

Neuvěřitelně natočené dílo, s atmosférou hutnější než mají leckteré megarozpočtové horrory. Ten druh strachu, který budete cítit, patří mezi ty nepříjemné, kdy máte chuť celou tu zpropadenou věc vypnout. (Což v kině nejde, ahoj světozore)(19.1.2013)