Mladá dívka Mimma se dostane do nevěstince a je zasvěcována do své nové role jako Paprika, královna noci. Její pouť po cestách neřesti a hříchu provází mladý důstojník námočnictva, Franco, který je dokonce ochoten si ji vzít. Po mnoha předchozích zklamáních však Paprika odmítá a raději se dá vlastní cestou. Cit první lásky se však neztrácí ani po letech, když se opět s Francem setkávají... Známý provokatér a skandalista Tinto Brass přichází se svůdnou kombinací svěží erotiky, lehkého humoru i něžné romance. (oficiální text distributora)

Anderton

Papriku sme kedysi na základke sledovali ako regulérny erotický film, pri ktorom nás zaujímali len kozy (a všetko iné) štedro obdarenej Debory. Že sa jedná o film kedysi ambiciózneho talianskeho tvorcu, ktorý sa postupne zošupával z piedestálu do bahna, nám bolo jedno. Pozerať to po rokoch je tak zážitok veľmi podivný. Je to dobrý erotický film, keď je to dramatická sračka? Hlavne, že má nad čím Tinto po večeroch masturbovať. Ja som to pri Paprike praktizoval naposledy pred viac ako dvoma dekádami. ()

Subjektiv

Brasssovi se nedá upřít nadání ke zobrazování určitým způsobem pokřivených projevů sexuality, kterážto mu často slouží jako zástupný prostředek k líčení podstaty zcela odlišných, byť skrze symboliku falu či psychoanalýzu přece jen se sexuálnem propojených fenoménů. Poměrně slušně si vede v Salónu Kitty či Caligulovi, s nadsázkou nešlape příliš vedle ve Voyeurovi, ovšem cokoliv dalšího jsem viděl, již mi přišlo slabé a Paprika (s Mirandou) nejhorší. Jistě, ani tentokrát nerezignoval a nepřistoupil na to, že by prostě jen poskytl materiál pro "navození atmosféry" či rovnou vhodný k masturbaci, však mu to taky neupírám. V Paprice opět předvedl svět, kterému vládnou různé druhy perverzí a nectností. Zvrhlými choutkami a nehezkými vlastnostmi obdařuje nikoliv prostitutky, ale jejich zákazníky, proti čemuž nic nemám, leč se mi zdá, že se až příliš seznamovitě zhostil svého úkolu a tak vrší piss, lesbickou lásku, hrbáče, trojky, SM a další záležitosti bez nějaké rozvíjející koncepce, snad s výjimkou jakési proměny hlavní hrdinky, žel nepříliš přesvědčivě zahrané. Ta totiž pořád vypadá a v mnoha ohledech se i chová jako hloupá selka nenasytně souložící při dojení krav, byť děj lehce naznačuje její proměnu v protřelou štětku schopnou pomocí vlády nad penisem i přes svou vnitřní jednoduchost dosáhnout výhod. S takovou jí těžko uvěřit životní moudro odrážející přirozenost sexuality, byť mu dala správnou formu větou: "Kunda je věčná." Hnojník ve mě totiž vzrušení spíš ničí. A že je tu stále brassovská kamera, zrcadla a symetrie? Nojono, ona je často dost stejná... A zrcadla se do filmu, v němž reflexe je neexistující pojem, stejně příliš nehodí. Silná *. ()

Adam Bernau

Na tento mládeži nepřístupný film jsem ve čtrnácti letech proklouzl s kamarády do kina (tenkrát tam dokonce hlídkovali strážníci). Byl to mimořádný kulturní zážitek, z nějž mi utkvělo hrdinčino závěrečné poselství "Život je krátký, kunda je věčná!". Co se kvality týká, tak v rámci italské tvorby je to někde mezi Antonionim a filmy s Budem Spencrem a Terencem Hillem. ()

kingik

Režisér Tinto Brass je odjakživa starý chlípník. A podle toho jeho film, natočený na hranici porna, vypadá. Erotických scén je opravdu hodně, ale je s podivem, že to příliš sexy nepůsobí. Jinak celkově není o co moc stát. Film (možná) svým pojetím atakuje hranici kontroverznosti. Deborah Caprioglio v hlavní roli nebyla nejhorší volba. ()

Ivoshek

Je to takový klasický, tinto-brassovský sofťáček. Ale v mládí mi to přišlo zajímavě pikantní. A hlavní hrdinka má prima prsa. BTW, původní obsah k tomuhle filmu jsem tu napsal já a je o hodně lepší než "oficiální text distributora" a proto ho sem dávám ještě jednou. Film italského matadora erotické tvorby Tinto Brasse sleduje příběh mladičké prostitutky zvané Paprika (Deborah Carprioglio) od jejích začátků v bordelu madam Collette přes bordely v ŘÍmě a v Marseiile až do postele bohatého starého šlechtice. Snímek se odehrává koncem 50. let, kdy byly v Itálii zákonem zakázány veřejné domy, přičemž tato událost je ve filmu také krátce zmíněna. ()

• Keď si Paprika (Debora Caprioglio) vyzlieka pred kúpeľom s Madame Olimpiou nohavičky, má na sebe aj podväzky. Hneď v ďalšej scéne ich na sebe už nemá bez toho, aby si ich vyzliekla. (GTS_PUNK)