• Itálie

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

• kingik

Režisér Tinto Brass je odjakživa starý chlípník. A podle toho jeho film, natočený na hranici porna, vypadá. Erotických scén je opravdu hodně, ale je s podivem, že to příliš sexy nepůsobí. Jinak celkově není o co moc stát. Film (možná) svým pojetím atakuje hranici kontroverznosti. Deborah Caprioglio v hlavní roli nebyla nejhorší volba.(31.7.2010)

Krásné holky krev a mlíko. Žiletky jen v podpaží. Tak to je paráda! Herecké výkony nejsou slavné, ale je to taková porno obdoba Quentina Tarantina-tudíž se to ani neočekává. Důležitá je nestoudně odhalená nahá kůže na nesilikonových vnadách hlavní představitelky. A těch tam uvidíme dost a dost. Má to děj, je to sexy. Některé scény si pamatuju i po takový době a viděl jsem to kdysi jen jednou. Pět hvězd to nebude, ale čtyři si krásná Debora určitě zaslouží :-)(14.12.2009)

Nechápem to slabé hodnotenie. Osobne si myslím, že Paprika je najlepší film Tinta Brassa (hoci, ešte som nevidela úplne všetky). Je to pekný, šteklivo-erotický príbeh a má dej. Mladá naivná dievčina sa so svojím snúbencom dohodne, že si pôjde na dva týždne privyrobiť do nevestinca, no situácia sa vyvinie tak, že tam zostane natrvalo. Nie je extra chytrá, ale dokáže sa presadiť a nakoniec skončí ako milionárka, a dokonca s mužom, do ktorého sa ešte na začiatku zamilovala. Záver vyznie ako rozprávka, no dej sa skôr podobá reálnemu životu, kedy sa prostitútka Mimma musí pretĺkať, striedať horšie i lepšie nevestince a človek si pritom uvedomí krásnu životnú filozofiu: RAZ SI HORE A RAZ DOLU.(29.10.2013)

Ptám se, v jakém měřítku mám ohodnotit pornofilm. Pornografický baron Tinto Brass natočil jeden z počátečních snímků rozvíjejících se pornofilmů. Neříkám, že filmy s erotickým zaměřením, nebo podobně měkké porno, předtím nebylo, ale pravý rozkvět tohoto tématu přišel až s devadestými léty minulého století a tomuto filmu se nedá vytknout, že je to dobrý začátek, natočený akorát v našem revolučním roce 1989. Filmu nic nechybí, což se teda o dnešních pornofilmech říct nedá, takové se se svým scénářem, a zejména dějem Paprice nevyrovnají. Film nadchne. Nechybí vtip, zápletka, ani dobří herci. Skoro bych řekl, že drtivá většina dnešního porna čerpá z nápadů použitých právě ve filmech z let minulých. Když porovnávám takové filmy s Paprikou, tak ve zkratce: srazí se sexy ženská a svalnatej chap. Řeknou si pár slov, zajdou na zmrzlinu a hned na to se spolu vyspí. Další den chlap zmizí, ale začne telefonovat a slibovat kdo ví co. V tu ránu se do toho všeho se vloží matka tý ženský. Co asi přijde potom? Vyspí se spolu všichni dohromady. A to je celé! Proto bych jako nejlepší pornofilm zvolil právě Papriku, protože kde jinde můžou vzniknout lepší příběhy, než v bordelu. Tady je to obráceně: Štětka se s nějakým sympaťákem vyspí a pak teprve s nim jde na večeři. Teď mě budete považovat za blázna, že bych se protiřečil? Ne, dnešní pornofilmy nemají žádný originální děj, je to ze starýho porna, jedinně je to vše stokrát upravené, stokrát přepsané a stokrát převedené do našeho poměru jednadvacátého století (dnes jsou v módě vychrtliny(?)). Paprika je jeden z mála pornofilmů, které mají zajímavý děj a skvělé herce. Hmm takže za mě jako že bych měl hodnotit jeden z nejdražších šperků pornografické kinematografie, tak 5*, avšak kdybych hodnotil čistě za svůj obecný názor na filmy, tak 3*, porno není zrovna můj žánr. Sečteno a podtrženo to vychází přesně na 4*, doufám, že se mi dostane do rukou více tak kvalitních filmů.(13.7.2008)

Když bych měl hodnotit tento film objektivně, musel bych udělit maximálně 2 hvězdy. Opravdu to není žádný zázrak. Děj je velmi plytký a jde v něm jen o jedno... Předpokládám ale, že v rámci žánru (který si nedovolím hlouběji hodnotit, neboť nejsem jeho kovaným fanouškem) to bude dílko, které se trochu vymyká - přeci jen se zde dá hovořit o příběhu - byť jednoduchém. Proč tedy uděluji 4 hvězdy? Jedna je za kouzelnou představitelku hlavní role a druhá z nostalgie - film jsem viděl prvně někdy v patnácti letech v televizi (to snad zrovna začínala Nova...) a tehdy to byl silný zážitek :-)(10.8.2010)