• italský

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

Když bych měl hodnotit tento film objektivně, musel bych udělit maximálně 2 hvězdy. Opravdu to není žádný zázrak. Děj je velmi plytký a jde v něm jen o jedno... Předpokládám ale, že v rámci žánru (který si nedovolím hlouběji hodnotit, neboť nejsem jeho kovaným fanouškem) to bude dílko, které se trochu vymyká - přeci jen se zde dá hovořit o příběhu - byť jednoduchém. Proč tedy uděluji 4 hvězdy? Jedna je za kouzelnou představitelku hlavní role a druhá z nostalgie - film jsem viděl prvně někdy v patnácti letech v televizi (to snad zrovna začínala Nova...) a tehdy to byl silný zážitek :-)(10.8.2010)

Nechápem to slabé hodnotenie. Osobne si myslím, že Paprika je najlepší film Tinta Brassa (hoci, ešte som nevidela úplne všetky). Je to pekný, šteklivo-erotický príbeh a má dej. Mladá naivná dievčina sa so svojím snúbencom dohodne, že si pôjde na dva týždne privyrobiť do nevestinca, no situácia sa vyvinie tak, že tam zostane natrvalo. Nie je extra chytrá, ale dokáže sa presadiť a nakoniec skončí ako milionárka, a dokonca s mužom, do ktorého sa ešte na začiatku zamilovala. Záver vyznie ako rozprávka, no dej sa skôr podobá reálnemu životu, kedy sa prostitútka Mimma musí pretĺkať, striedať horšie i lepšie nevestince a človek si pritom uvedomí krásnu životnú filozofiu: RAZ SI HORE A RAZ DOLU.(29.10.2013)

Zápletkou tohoto asi neúspěšnějšího filmu režiséra Tinto Brasse jsou dobrodružství mladé prostitutky. Dívají se ale lidé skutečně znovu a znovu na něj kvůli zápletce? Moc o tom pochybuji. Hlavním důvodem je mladá Deborah Caprioglio, snímaná ze všech úhlů pohledu, na vrcholu své smyslné krásy. Její nádhera, umocněná bezstarostnou erotickou nadsázkou filmu, bere dech. A to, že film servíruje bezpočet momentů za hranicí vkusu (v uncut verzi až někdy nechutných), v tomto kontextu není důležité.(9.2.2017)

• bari68

Ako vlastne sa dá ohodnotiť soft-porno,ktoré sa vlastne ani samo neberie vážne?Keby som to mal brať objektívne, tak za herecké výkony a dej a.i. filmové aspekty by sa hodnotenie pohybovalo medzi odpadom a 1*.Nech,ale nie som pokrytecký, tak za hlavnú predstaviteľku a účelný obsah musím zdvihnúť aspoň na 2*.(15.3.2010)

Ja bych k "Drama / Erotický" pridal jeste "Komedie", protoze jsem se docela zasmal. Nejcasteji naivite divek (a specialne Papriky). Citil jsem z filmu nejen sex a erotiku, ale i jakousi pridanou umeleckou hodnotu. Tezko definovat, ale prislo mi to docela povedene. Dej se posouval (a zasouval) porad dal a Paprika se vyvijela (od "jen 15 dni" do "me je vsechno jedno"). Cekal jsem mnohem vetsi brak. A hlavni hrdince to v nekterych scenach moc sluselo. Na mou Jahudku ale nema :)(1.9.2008)