Mladá dívka Mimma se dostane do nevěstince a je zasvěcována do své nové role jako Paprika, královna noci. Její pouť po cestách neřesti a hříchu provází mladý důstojník námočnictva, Franco, který je dokonce ochoten si ji vzít. Po mnoha předchozích zklamáních však Paprika odmítá a raději se dá vlastní cestou. Cit první lásky se však neztrácí ani po letech, když se opět s Francem setkávají... Známý provokatér a skandalista Tinto Brass přichází se svůdnou kombinací svěží erotiky, lehkého humoru i něžné romance. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Subjektiv

Brasssovi se nedá upřít nadání ke zobrazování určitým způsobem pokřivených projevů sexuality, kterážto mu často slouží jako zástupný prostředek k líčení podstaty zcela odlišných, byť skrze symboliku falu či psychoanalýzu přece jen se sexuálnem propojených fenoménů. Poměrně slušně si vede v Salónu Kitty či Caligulovi, s nadsázkou nešlape příliš vedle ve Voyeurovi, ovšem cokoliv dalšího jsem viděl, již mi přišlo slabé a Paprika (s Mirandou) nejhorší. Jistě, ani tentokrát nerezignoval a nepřistoupil na to, že by prostě jen poskytl materiál pro "navození atmosféry" či rovnou vhodný k masturbaci, však mu to taky neupírám. V Paprice opět předvedl svět, kterému vládnou různé druhy perverzí a nectností. Zvrhlými choutkami a nehezkými vlastnostmi obdařuje nikoliv prostitutky, ale jejich zákazníky, proti čemuž nic nemám, leč se mi zdá, že se až příliš seznamovitě zhostil svého úkolu a tak vrší piss, lesbickou lásku, hrbáče, trojky, SM a další záležitosti bez nějaké rozvíjející koncepce, snad s výjimkou jakési proměny hlavní hrdinky, žel nepříliš přesvědčivě zahrané. Ta totiž pořád vypadá a v mnoha ohledech se i chová jako hloupá selka nenasytně souložící při dojení krav, byť děj lehce naznačuje její proměnu v protřelou štětku schopnou pomocí vlády nad penisem i přes svou vnitřní jednoduchost dosáhnout výhod. S takovou jí těžko uvěřit životní moudro odrážející přirozenost sexuality, byť mu dala správnou formu větou: "Kunda je věčná." Hnojník ve mě totiž vzrušení spíš ničí. A že je tu stále brassovská kamera, zrcadla a symetrie? Nojono, ona je často dost stejná... A zrcadla se do filmu, v němž reflexe je neexistující pojem, stejně příliš nehodí. Silná *. ()

EdaS

Mít v hlavní roli takovej kus (věčně nahé) ženské a přitom natočit film, který není ani trochu sexy - to je vlastně taky umění. ()

NinadeL

Další z legračně erotických filmů Tinta Brasse. Estetika je jasná, jen ten dramatický oblouk vyčtený z klasické Fanny Hillové Johna Clelanda mohl být uchopen nápaditěji. ()

Ded@M@tes

To je teda filmeček. U půlky člověk nechápe co se děje a většinu filmu se spíš téhle komedii zasměje a navíc je to plné úchyláren incest atd. a to skoro vše odehrávající se v bordelu. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

hippyman odpad!

ať už soft porňáč, nebo hard eroťák, především nutno říct, že je to pubertální nízkorozpočtovej počin pro milovníky stupidních scénářů, dementních hlášek a obrovských bobrů, no parodie sama sebe... sorry, ale hodina byla až až! odpad! ()

kingik

Režisér Tinto Brass je odjakživa starý chlípník. A podle toho jeho film, natočený na hranici porna, vypadá. Erotických scén je opravdu hodně, ale je s podivem, že to příliš sexy nepůsobí. Jinak celkově není o co moc stát. Film (možná) svým pojetím atakuje hranici kontroverznosti. Deborah Caprioglio v hlavní roli nebyla nejhorší volba. ()

Adam Bernau

Na tento mládeži nepřístupný film jsem ve čtrnácti letech proklouzl s kamarády do kina (tenkrát tam dokonce hlídkovali strážníci). Byl to mimořádný kulturní zážitek, z nějž mi utkvělo hrdinčino závěrečné poselství "Život je krátký, kunda je věčná!". Co se kvality týká, tak v rámci italské tvorby je to někde mezi Antonionim a filmy s Budem Spencrem a Terencem Hillem. ()

Omnibus

Cituji kolegu: "Nic niterného, ani naopak silně zkaženého. Tinto Brass byl řemeslník. Nic víc ani nic míň." Souhlas. Moc dobrý řemeslník! A vzhledem k tomu, že v celém filmu padne jen pár facek, zato se tu neustále vesele souloží - ve sklepě, v přízemí, v patře... a nepromešká se ani příležitost ve vlaku, to vše okořeněno rozpustilou hudbou, vesele cválající do rytmu přírazů, a zarámováno ne nezajímavým příběhem, kterak si holčina našla práci, co jí sedla jak prdel na hrnec (pardon :-) volám z celých plic: BRAVO ! Víc takových filmů, víc Tinta Brasse, víc "alespoň trochu vykřičených domů" (řečeno s doktorem obého práva Karlem Zajíčkem - Konto separato). Lidi nám budou víc souložit a míň se nám vraždit. A taky bude míň válek... Make love, not war !!!! P.S. samozřejmě, že ty čtyři hvězdy jsou jen pro UNCUT... Sestříhané je to zprasené tak na jednu slabou hvězdu, o tom žádná. ()

Anderton

Papriku sme kedysi na základke sledovali ako regulérny erotický film, pri ktorom nás zaujímali len kozy (a všetko iné) štedro obdarenej Debory. Že sa jedná o film kedysi ambiciózneho talianskeho tvorcu, ktorý sa postupne zošupával z piedestálu do bahna, nám bolo jedno. Pozerať to po rokoch je tak zážitok veľmi podivný. Je to dobrý erotický film, keď je to dramatická sračka? Hlavne, že má nad čím Tinto po večeroch masturbovať. Ja som to pri Paprike praktizoval naposledy pred viac ako dvoma dekádami. ()

dopitak odpad!

Dvacet minut a ani o chlup víc. Nejdřív mi připadalo, že tvůrci českého dabingu se tentokrát rozhodli být zlomyslní a za mikrofon nahnali směnu barrandovských uklizeček. Ono to ale nebylo jen o smíření se s dabingem, ten děj, ty hlášky ("podle ruky poznáš kundu", "vidím lítat ptáky"), ta spousta až na břicho svěšených nalejváků, a nespočet životních "mouder"... jak říkám, stačí pár minut. ()

Šandík

Film, který se stupiditou děje prakticky neliší od "myšlenkové komplikovanosti" pornofilmů. Jak je možné, že tenhle brak, plný velmi průměrného herectví, nijaké režie, nevtipného humoru a trapného softporna, má na CSFD 53%? Přiznávám bez mučení, že jsem, navnaděn zdejším vysokým hodnocením, čekal něco zcela jiného. Snad proto, že jediný další Brassův film, který jsem kdy viděl - Caligula, ač také žádný zázrak, a také plný perverzní a dekadentní erotiky, přecejen není úplně špatně natočený a za (jedno) shlédnutí stojí. Teď už ovšem vím, že Caligula je doslova filmový skvost oproti této podivné slátanině, která snad může uspokojit jedině filmové masochisty, milovníky totálně béčkových filmů a ctitele neskrývané filmové dekadence. Jednu hvězdičku uděluji za celkem slušnou kameru, občas i povedený vtip (spočítat by se ovšem daly asi tak na prstech jedné ruky) a místy i náznaky jakéhosi herectví... Celkový dojem: 20% Zajímavé komentáře: EdaS, hippyman, RomanHyde ()

Ivoshek

Je to takový klasický, tinto-brassovský sofťáček. Ale v mládí mi to přišlo zajímavě pikantní. A hlavní hrdinka má prima prsa. BTW, původní obsah k tomuhle filmu jsem tu napsal já a je o hodně lepší než "oficiální text distributora" a proto ho sem dávám ještě jednou. Film italského matadora erotické tvorby Tinto Brasse sleduje příběh mladičké prostitutky zvané Paprika (Deborah Carprioglio) od jejích začátků v bordelu madam Collette přes bordely v ŘÍmě a v Marseiile až do postele bohatého starého šlechtice. Snímek se odehrává koncem 50. let, kdy byly v Itálii zákonem zakázány veřejné domy, přičemž tato událost je ve filmu také krátce zmíněna. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ŠTÚDIO TRI/ DAVAY = 1991 + ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA: DAVAY/ LUCERNAFILM VIDEO = V./ 1992 - Moje prvé zoznámenie sa s tvorbou TINTA BRASSA. V roku 1992 som si film kúpil na VHS a urobil som tú chybu, že som ho požičal nejakému nadržanému spolužiakovi. Odvtedy sa po kazete zľahla zem. :-) A mrzí ma to preto, že na kazete bol film UNCUT. Neskoršie v telke vysielali len úbohú zostrihanú verziu. TECHNICKÁ POZNÁMKA: ČSFR bolo po Taliansku prvou krajinou, kde bola snímka premiérovo uvedená. (20.10.2009) ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale já jsem do tohohle filmu šel s tím, že to bude sexy, že zde bude erotika, asi ne nějak moc hardcore, spíš soft, no a přesně tohle jsem dostal. Debora Caprioglio mi naprosto učarovala a já jsem z ní nebyl schopen spustit oči. Měla neskutečné tělo, všechno na správném místě. A o čem to bylo? Není to jedno? ()

YURAyura

8/10 Jakozto Hornak nemuzu jit s hodnocenim pod 8 - te pani byla v dobe vzniku plna nejenom podprsenka ale i filmove rubriky v serioznich ceskoslovenskych periodicich. A i na zaklade tech par releasovych fotek jsem mel jeste pred filmem divoke sny ;]]] Samotny film, uz si uplne nepamatuju (radsi ;]]), ale bylo tam par veselych momentu - stejny uhel zbrani kapitana a jak se nekteri z klientu dokazali vlomit do svych roli... Mimochodem sorry ale v italskem pornu vetsinou vystupuje OPRAVDOVY Rocco a jelikoz jsem ho v zadnem ze zaberu nevidel, muzu rict, ze se o zadne porno nejedna. Mozna by s na margo TB dalo spekulovat o italske variante Russ Meyera a v tomto konkretnim pripadu na hodne EURO verzi Pretty Woman. A mezi nami devcaty o Robertsove Julii se mi nikdy nezdalo... ()